קמפיין לשחרור יגאל עמיר

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Nir_Kap
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

קמפיין לשחרור יגאל עמיר

שליחה על ידי Nir_Kap »

אני יודע שזה נראה כאילו אני קישור אנושי לכתבות בוואלה, אבל לדעתי חשוב שכמה שיותר אנשים ידעו מזה, פשוט בא לי להקיא.
http://news.walla.co.il/?w=//1179768
לפי דעתי היה צריך להוציא אותו להורג (כמו שאר האנשים שהורשאו ברצח), או לפחות שאנשי האבטחה שהיו באירוע במקום לנטרל אותו היו צריכים לירות בו.
Bringing down the heaven
akali93
MTGil Apprentice
מיקום: מקום כלשהו שיש בו רעב, עוני, חום ויותר מידי דוסים - אה.. ירושלים
יצירת קשר:

Re: קמפיין לשחרור יגאל עמיר

שליחה על ידי akali93 »

בני אדם נהיים מפגרים מיום-ליום או שזה רק אני?
מה זה אמור להביע!? לשחרר את יגאל אמיר....
קואק.
Chipmunk
Legendery Pest

שליחה על ידי Chipmunk »

זה לא בני אדם זה רק מי שמקשיב ליגאל עמיר.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אז יש לאנשים דעות שונות משלכם. מה ההתרגשות הגדולה, ולמה להקיא?
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

Antrax- אין שום סיבה שישחררו עבריין מהעונש המגיע לו שקבע בית המשפט (וכן, אני יודע שלא קבעו את תקופת המאסר שלו עדיין כי אז יכולים להוריד לו שליש וכו' והמטרה היא למעשה שהוא ימות בכלא), על אחת כמה וכמה אדם המואשם ברצח, ולפי דעתי ועוד רבים זו העבירה הקשה ביותר שניתן לבצע, זה נוגד את עקרונות הדמוקרטיה. כמו כן בכתבה התומכים בשיחרורו הישוו את זה לשחרור אסירים פלסטינים, קודם כל, ע"פ מיטב ידיעתי משחררים רק אסירים בלי דם על הידים וגם כשמשחררים אותם זה למען טובת הכלל ולא למען הילד המסכן שלו ועוד כמה אנשים שלדעתי (ועוד אנשים שאני מאמין שאם יערך סקר מהווים את רוב המדינה) לא שפויים בדעתם.

וכן, המחשבה על זה שאדם שרצח את ראש הממשלה שלנו ילך חופשי גורמת לי להרגיש לא טוב.

עריכה: שלא תבין אותי לא נכון, שיחשבו מה שבא להם כל עוד זה לא יצא לפועל.
Bringing down the heaven
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אבל משחררים המון עבריינים לפני תום תקופת המאסר, ובפרט רוצחים. זה בלי שום קשר לפלסטינאים.
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

מישהו צריך לאשר חוק הוצאות להורג בארץ הזאת...
אם רצחת - מגיע לך למות. ואם לי היה קול בזה הייתי אומר גם בעינויים.
לזרוק אותו מהקומה ה-8 של איזה בניין ושימות מאובדן דם זה הוצאה להורג יעילה.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

מעניין. ומה, לדעתך, המטרה של ענישה בחברה דמוקרטית?
PopperThingi
Dragon Food

Antrax כתב:מעניין. ומה, לדעתך, המטרה של ענישה בחברה דמוקרטית?
למנוע מהדבר להתקיים.
אבל כשמדובר ברצח, הכל שונה. רצח זה המעשה הכי מתועב שאתה מסוגל לעשות.
כל חוקי הדמוקרטיה פגים פה. "עין תחת עין, שן תחת שן" אולי לא כל כך מתאים לימינו, אבל אם רצחת - תמות
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני לא אוהב שחוקי הדמוקרטיה פגים אף פעם. זה גורם לי לתהות מתי עוד אנשים יתחילו להרשות לעצמם לפוגג אותם.
איך להרוג רוצחים מונע רציחות עתידיות?
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

Wulby כתב:
למנוע מהדבר להתקיים.
כל חוקי הדמוקרטיה פגים פה. "עין תחת עין, שן תחת שן" אולי לא כל כך מתאים לימינו, אבל אם רצחת - תמות
ומה עם הגנה עצמית?
ותגדיר לי בדיוק הגנה עצמית. שי דרומי (החקלאי מהדרום שהרג את הפורץ) זו הגנה עצמית? אז מה אם אני אחליט לשים מערכת אוטומטית הכוללת חיישני תנועה ורובי קלצ'ניקוב בכניסה לבית שלי? זאת לא הגנה עצמית? זה תחום מאוד אפור.

יש שתי בעיות עיקריות עם הוצאה להורג - הראשונה הודגמה בפסקה למעלה - איך אפשר להחליט מי ראוי למות ומי לא, והשניה היא שכמובן תמיד קיים הסיכוי שהבן-אדם הופלל/הורשע לא כדין (המשטרה חיפשה שעיר לעזאזל, וכיו"ב).

אני כמובן לא מצדד בשיחרור רוצחים, אך הוצאה להורג זה נושא בעייתי, ובטח לא פשוט כמו שאתם מנסים להציג אותו.
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

Antrax כתב:אבל משחררים המון עבריינים לפני תום תקופת המאסר, ובפרט רוצחים. זה בלי שום קשר לפלסטינאים.
לפני שאני אתחיל אני רוצה להגיד שאני לא עורך דין ואני אומר את הדברים הבאים מתוך ידע אישי שהוא לא בהכרח נכון, אבל לדעתי כן.
ע"פ מה שאני יודע גם אם משחררים עבריינים לפני תום תקופת המאסר זה לא בהפרש משמעותי מהתקופה המקורית וגם זה רק במקרים שאין בעבירות קלון או משהו כזה, לא אכפת לי שיקבעו שהוא צריך לשבת 100 שנים בבית הכלא וישחררו אותו אחרי 99.

אני יודע (אני לא יודע את זה באמת, אני לא קורא מחשבות, זה פשוט הרושם שאני מקבל) שאתה מת שאני אגיד "אבל הוא רצח את הראש הממשלה אז זה שונה" ואז אתה תגיד שאין סיבה להחמיר עם המקרה הזה רק בגלל זהות הקורבן, אז לדעתי דווקא כן יש מקום להחמיר כי סליחה על השימוש בקלישאה, אבל מה שקרה אז בכיכר גרם להרבה מעבר מוות של אדם אחד, וכן לדעתי לרצוח ראש ממשלה יותר חמור מלרצוח אדם אחר, כי במשטר דמוקרטי תפקידו של ראש הממשלה הוא לייצג את העם, ובאותו מעשה יגאל עמיר כמו שהמורה שלי להיסטוריה אומר "סליחה על הביטוי" השתין על מה שהעם בחר ולקח את החוק לידיים.
Antrax כתב:איך להרוג רוצחים מונע רציחות עתידיות?
למען יראו וייראו.
נערך לאחרונה על ידי Nir_Kap ב 11/10/2007 , 16:54, נערך פעם 1 בסך הכל.
Bringing down the heaven
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זה לא כ"כ עריכת דין ויותר אזרחות. אני מקווה שמי שעוד לא הגיע לזה בתיכון יקשיב כשמלמדים את זה, זה מקצוע הרבה יותר חשוב (לדעתי) ממה שעושים ממנו.
בכל מקרה, כל עוד בחוק אין עיגון לסיפור הזה של "רצח שהשפיע הרבה", להתחיל להמציא חוקים חדשים רק כדי לספק את מה שהיינו רוצים שיקרה זה מדרון חלקלק די מסוכן, לדעתי.
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

אוקי, אז אני לא מבין באזרחות וכשאבא שלי יחזור הביתה אני אשאל אותו (יש לו תואר שני במדעי המדינה), אבל כשדנים מישהו במשפט קובע גזר הדין הוא שופט ולא מכונה מהסיבה הפשוטה שהשופט לא מתבקש להסתכל בספר החוקים ולמצוא את ההגדרה שנראית לו הכי מתאימה למקרה, אלא להפעיל את שיקול הדעת שלו ע"מ לפסוק גזר דין שמתאים ע"פ ראות עיניו (כמובן שהחוקים צריכים להיות הקווים שמנחים אותו).

שוב, גם במשפטים אני לא ספץ XD.
Bringing down the heaven
PopperThingi
Dragon Food

maverick42 כתב:
Wulby כתב:
למנוע מהדבר להתקיים.
ומה עם הגנה עצמית?
ותגדיר לי בדיוק הגנה עצמית. שי דרומי (החקלאי מהדרום שהרג את הפורץ) זו הגנה עצמית? אז מה אם אני אחליט לשים מערכת אוטומטית הכוללת חיישני תנועה ורובי קלצ'ניקוב בכניסה לבית שלי? זאת לא הגנה עצמית? זה תחום מאוד אפור.

יש שתי בעיות עיקריות עם הוצאה להורג - הראשונה הודגמה בפסקה למעלה - איך אפשר להחליט מי ראוי למות ומי לא, והשניה היא שכמובן תמיד קיים הסיכוי שהבן-אדם הופלל/הורשע לא כדין (המשטרה חיפשה שעיר לעזאזל, וכיו"ב).

אני כמובן לא מצדד בשיחרור רוצחים, אך הוצאה להורג זה נושא בעייתי, ובטח לא פשוט כמו שאתם מנסים להציג אותו.
אני מדבר על רצח ממדרגה ראשונה בלבד - רצח שאתה מתכנן מראש ומבצע בדם קר.

עזוב אותי מסיבוכים. אני אומר משהו פשוט: אם רצחת עונשך מוות.
מעבר לזה שיקבעו מה שבא להם.
אני לא חושב ששיחרור רוצח זה יותר טוב מלהרוג חף מפשע.

אנטרקס,
איך להשאיר רוצחים בחיים ולאפשר להם לצאת ולרצוח שוב לאחר מעשה זה הומני?
איך להשאיר אותך להירקב בכלא זה הומני?

איך באמת מונעים רציחות?
עם כל החוקים שחוקקו אי פעם, על מאסר עולם, ועל מאסר "עולם" של 25 שנה,
ועל הוצאה להורג בתלייה, סקילה, עינוי, כיתת יורים, תאי גאזים, גליוטינה, עבודת פרך,
הרעבה, צליבה ועוד שיטות פחות מוכרות ויותר כואבות, במהלך כל ההסטוריה קמים אנשים על אחיהם להורגם.
תנסה למצוא פתרון - אתה לא תצליח. למה?
כי תמיד לצערנו יהיו את אלה שהחברה עשתה להם רע, את אלה שההורים שרטו אותם איכשהו, שנולדו לא בסדר, או פשוט תאבי בצע ללא גבול.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אוקיי. אז מה בכל זאת הנימוקים בעד עונש מוות? אם מה שאתה מנסה להשיג זה למנוע רציחות, וזה לא עוזר, אז למה לעשות את זה?
PopperThingi
Dragon Food

Antrax כתב:אוקיי. אז מה בכל זאת הנימוקים בעד עונש מוות? אם מה שאתה מנסה להשיג זה למנוע רציחות, וזה לא עוזר, אז למה לעשות את זה?
כי זה הכי פשוט, הכי יעיל, מונע מאנשים כמו האלה בקמפיין להתקיים,
ולא דורש 33 אלף דולר לשנה על אסיר.

ואם מאסר עולם לא עוזר, למה לעשות את זה?
זה יכול להמשך לנצח. אני אישית חושב שיש הרבה יותר מקרים של רוצחים שבורחים מעונשם וחפים מפשע שמואשמים.
אולי בטלוויזיה זה לא ככה, אבל בחיים סביר שכן, וגם ששני המקרים לעיל הם אחוז בלתי מורגש מהכלל.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אז בעיניך זה בסדר להרוג מספר אנשים חפים מפשע כל שנה, כדי לשרת את המטרה הגדולה יותר, לחסוך 33 אלף דולר לשנה?
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

אם הם הורשעו ברצח, אז הם לא חפים מפשע, והורגים אותם מפני שהם לקחו חיים אז לא מגיע להם לחיות, החיסכון בכסף הוא לא שיקול אלא בונוס.
Bringing down the heaven
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

כלומר, אתה, בניגוד לWulby, לא מאמין שמערכת המשפט אי פעם עושה טעויות.
שלח תגובה