GP Krakov report- like judges...learn to judge...

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

TrUnks
Solemn master
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

GP Krakov report- like judges...learn to judge...

שליחה על ידי TrUnks »

שלום לכולם,
אז אני אישית החלטתי לנסוע לקראקוב שבוע+ לפני הטורניר בערך... ידעתי שפרננדו נוסע בטוח ודולב אמר לי שהוא חושב על זה.
אז קנינו כרטיסים ואני ודולב התחלנו בטסטינג.
דולב מההתחלה היה סגור על pickels, אני אישית לא אהבתי את הדק בעקבות זה שהרגשתי שיש לו מאצ' רע מול אגרואים ואז התחלתי לעשות טסטינג לכל מיני דקים למשל teachings,ug aggro,ub aggro,ub control

הכי אהבתי בסוף את ug aggro, ואז חשבתי הרבה והשוואתי קלפים והגעתי למסקנה שbg aggro פשוט יותר טוב, בעקבות זה שלשחור יש קלפים פשוט יותר חזקים.

אז אחרי קצת הרבה מחשבה על הליסט,starting from the drawing board מה שנקרא, התחלתי מ0 בגלל שהליסטים של states התפרסמו מאוחר וגם שראיתי אותם לא אהבתי אף אחד מהם כמעט.

אז אחרי המון מחשבה+קצת משחקים(lorwyn לא היה באונליין אז לא היה לי הרבה זמן לזה)
זה הליסט הסופי ששיחקתי בסוף

4gilt leaf palace
4llanowar wastes
3treetop village
6forest
3swamp
2urborg tomb of yagmoth

4Birds of Paradise
3Llanowar Elves
4Hypnotic Specter
4Ohran Viper
4Troll Ascetic
4Tarmogoyf
3Masked Admirers
2Tombstalker
3Shriekmaw

3Nameless Inversion
3Thoughtseize
1Garruk Wildspeaker

Sideboard-
3Damnation
1Shriekmaw
3Eyes of the Wisent
1Nameless Inversion
1Thoughtseize
2loxodon Warhammer
4Stupor

כמה דברים על הליסט- למה יש רק גרוק אחד? מסיבה פשוטה שהדילרים מכרו את כולם, טוב לא את כולם נשאר לדילר אחד פויל..ב40יורו..אז "וויתרתי" בלי ממש בררה.

tombstalker??, כן הוא ממש אבל ממש חזק מול אםם הכל.
הסייד די מותאם לאגרו+קונטרולים כחולים, הeyes לא ממש היו יעילים בסוף אבל זה בגלל שלא שיחקתי מול פיקלס אחד מתוך הרבה שהיו שם
אז יאללה לטורניר

round 1+2-bye

round 3- bg elves
game 1- משחק ראשון "דורס" מטפל בwren's wruck ה5\5 וshriekmaw הורג את הimperious perfect לפני שהוא מצליח להשתמש בו, ואחרי זה הוא שולף שוב את ה5\5 אבל בתגובה אני הורג את ה3\3 deathtouch שלו ובעצם הורג את שניהם כי לא היה לו יצור לעשות לו champion והוא נכנע שתור אחרי זה הורדתי tombstalker

sideboard-+1shriekmaw +3damnation+1namelss -4 hypnotic specter -1thoughtseize

game 2- שלפתי במשחק הזה לא 1,לא 2,לא 3, אבל 4 shriekmaw, אז דמניישן טיפל בearly beats שלו, ואחרי זה כל יצור שהוא הוריד מת וה 2\3 fear לקחו את המשחק.

3-0 כבר טוב.

round 4-bg elves
the more the better as they say.

game 1- תור שני hippi טיפל ביד שלו לאט לאט וגם בחיים, nameless inversion הרג לו את הimperious perfect ואז 2גויפים גדולים מאוד(6\5) סיימו את המשחק.

game 2- דמניישן מחק את הלוח וthoughtseize זרק לו את ה garruk שהיה לו ביד וראיתי שיש לו רק את ה5\5 ובלי יצורים בלוח, אז הרגשתי בטוח, תור אחרי זה הורדתי goyf+tombstalker ומשם זה נגמר מהר מאוד.

4-0, sweet
ראיתי שגם דולב ב4-0 וזה יפה.

round 5-birner armin-rg big mana
למה זכרתי את השם שלו דווקא מכל השחקנים ששיחקתי מולם?כי הוא הגיע לטופ 4:\.

game 1- הוא משחק garruk וגם seige gang commander ואז גם גויף, אני לא מצליח להרוג לו את הגרוק ויותר מאוחר הוא משחק bogarden hellkite שממש בלבל אותי :\ כי בהתחלה חשבתי שהוא rg aggro, אחרי זה הovverun של גרוק הרג אותי.

game 2- הוא משריץ את הלוח בseige gang,hellkite,2xgoyf,cloudtresher אני מצליח לעצור אותו לכמה תורות ויושב אם damnation ביד כל המשחק אבל רק אם מקור שחור אחד, בתור האחרון לפני שאני מת אני שולף llanowar wastes ומוחק את הלוח ואחרי זה טרול+tombstalker מנצחים את המשחק הזה.

game 3- שוב גרוק עושה פלאים ואני לא מצליח להיפטר ממנו, ולא שולף damnation בשביל להיפטר מהיצורים שלו ומת.

4-1, גם דולב אמר לי שהוא הפסיד פה, הרגשתי דווקא טוב אם ההפסד הזה כי גם שיחקתי רע וגם הוא שחקן טוב מאוד(היה לו 3בייז מרייטינג זאת אומרת 2000+) אבל בכלליות אם הייתי מכיר את הדק שלו אז אני חושב שזה מאצ' טוב, אבל לבוא אם דק שאתה בנית שלא מכירים לטורניר כזה זה משתלם כפי שזה השתלם לו הגיעה לטופ 4.

round 6-some czeck guy-teachings

משהו שמאוד הציק לי זה שבדרך כלל בטורנירים כאלה שואלים מאיפה אתה, כמה בייז, אז שאמרתי לו שאני מישראל הוא עשה פרצוף כזה של "איכס" aka nazi.

game 1- "דורס" זרק לו את הדמניישן והיפי הכה בו פעמיים ועשה עבודה יפה עד שהוא שלף nameless inversion לטפל בו, אבל אחרי זה masked admirers+treetop+troll סיימו את זה יפה מאוד.

בsideboard הייתה לי התלבטות אם להכניס את הeyes או לא, כי לא ראיתי קאונטרים כמו rune snag אפילו לא ראיתי cryptic command אבל ציפיתי שהוא ישחק את זה,אז בסוף החלטתי לא להכניס ואני חושב שזה היה נכון

game 2- שיחקתי troll, viper, goyf וגם elf הוא שיחק pyroclasm אבל זה לא עצר את גויף+וייפר, אז אחרי המון שליפות אם הנחש היה לי מספיק דלק לנצח את זה.

5-1 sweeet

now the pain starts...

round 7-br goblins

game 1- הוא שיחק את ה3\3 שמחזיר כל תור גובלין אבל nameless inversion טיפל בו, אחרי זה shriekmaw טיפל בגויף ואחרי זה טרול+tombstalker סיימו את המשחק.

game 2- הוא שוב שולף את ה3\3 ואם tarfire הורג כל יצור שאני משחק ואני יושב אם 3shriekmaws ביד שלא עושים כלום(כי כל היצורים שלו היו שחורים)

game 3- הוא משחק את ה3\3 אבל inversion מטפל בו ואז הוא משחק פעמיים את ה1\1 שניהיה גדול כל פעם שגובלין הולך לפח, אבל טרול עוצר אותם ואז warhammer מעלה אותי לחיים שהוא לא יכול להרוג אותי ומוריד אותו ל2 חיים.
במשך 7תורות יכלתי לשלוף damnation,birds,tombstalker שיכלו לנצח את המשחק (damnation היה מנצח כי היה לי טריטופ) אבל שלפתי רק לנדים וזה נגמר בתיקו, אחרי המשחק הוא אמר לי שהוא שיחק ממש אבל ממש גרוע והיה מגיע לו להפסיד :\

5-1-1... not good

round 8- the "final round" for me in this tournament-bgr control

game 1- אני משחק תור שני hypnotic specter והוא נכנע :\ כן ככה..

game 2- אני בflood רציני והוא בסוף שולף profance command שהורג אותי

game 3- בו נגיד שזה לא ממש משנה מה קרה בתחילת המשחק עד ל"רגע הגדול" אז בו נתחיל באמת בדיווח של הgp krakov, בסוף תורי היריב משחק slaughter pact על הgoyf שלי, בתורו שנינו שכחנו מזה ואז הוא משחק משהו ומעביר את התור, אני משחק משהו ומעביר את התור ואז בתורו הוא אומר שהוא משלם על ה slaughter pact ואמרתי לו שזה היה לפני 2תורות אז התחלנו להתווכח וקראנו לשופט, רשמתי לי שכל זה התחיל שיש 12דקות לסוף הסיבוב.

השופט התחיל בinvestegation והוא אמר שהוא מאמין לסיפור של היריב שלי אבל לא אומר שאני משקר אלה פשוט מבולבל. אני אומר שאני רוצה לעשות appeal והוא קורא לhead judge.
אז הhead judge בא ומראיין כל שחקן כמה וכמה פעמים, והגיע לאותה מסקנה שאני מבולבל.
רצוי לציין שהשופט ה"קטן" ראיין את שנינו אז היריב שלי התחיל לספר סיפור שבתוך הסיפור שלו הוא משתמש בgarruk פעמיים באותו תור, וזה כמובן לא חוקי, אז שהשופט שאל אותו "so what your saying is that u used garruk twice in 1turn?" אז היריב חזר בעצמו וסיפר משהו אחר....

אז מבחינתי זה היה כאילו הוא לא התייחס לזה שזה פאקטור ברור של שקר..

אבל בסדר, קיבלתי את ההחלטה, חשוב לציין שכל זה לקח בערך שעה שלמה, השופט הוסיף לנו רק 6דקות תוספת זמן(השופט הראשי), אז שאלתי אותו איך זה, שלפחות יוסיף את ה12דקות של הסיבוב, אז הוא אמר שהם קצרי זמן.......what i like to call bullshit..(sry for bad words yuval)

אני יכול להגיד שבחיים אבל בחיים לא הייתי כזה עצבני בחיים שלי... בדרך כלל אני באמת בן אדם מאוד מאוד מאוד רגוע אבל פה זה הגיע לרמה אחרת.. אבל בסדר בו נמשיך בסיפור(כן כן הוא לא נגמר..)

בתור האחרון בתורות אני תוקף אם היצורים שלי והיריב שלי מתחיל לחסום אז אני יצתת את מה שהוא אמר
ok ill block X with X and X with X

oh oh wait and treetop village blocks X

אני אומר לשופט שזה לא חוקי בגלל שהוא צריך להפוך treetop village לייצור לפני החרזת חוסמים, השופט אומר שזה בסדר בגלל שזה 1action, אני מסתכל עליו כאילו הוא פשוט אידיוט מוחלט....

המשחק נגמר בתיקו, אני עצבני כל כך שאני לא יכול לתאר את זה במילים אפילו....
דיברתי אם כמה חברים כמו antoine ruel,wafo tapo ושניהם אמרו שזה פשוט היה בושה מה שקרה שם...

בקיצור גיליתי שאני יכול עוד לעלות אם אני מנצח אז איכשהו מרגיש שיש סיכוי למרות שידעתי שהתיקו ההוא יפריע לי.

round9-guw blink

game 1- הוא מששחק venser,tarmogoyf ואז mystic snake ופשוט נכנעתי לצבא שלו

game 2- שוב אותו דבר רק שאני מצליח לעצור אותו קצת אם רימובלים, אני מנסה לשחק damnation והוא משחק draining whelk שמנצח את המשחק...

הרגשתי שקיבלתי את המאצ' הכי גרוע שלי... בסיבוב האחרון אבל זה לא מה שהפריע לי, אלה יותר הסיבוב השמיני..

אז זהו הרגשתי שלא כמו בספרד ששם זה לא היה כזה משמעותי(בין הפסד לתיק) פה זה היה ממש בין לעלות לday 2 או לא... והכל על השופטים...

אז זה סופו של הדיווח שלי, גם שהכל הסתיים ושאני רק נזכר בטורניר זה עושה לי רע... הרגשה של ממש פאשלה ענקית של השופטים וזה ממש חבל

דרך אגב לכל מי ששואל אז השופט הראשי לא היה jap אלה איזה שופט פולני

אז זהו מקווה שנהנהתם כי הפעם אני דווקא ממש לא,

ניב
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לא הבנתי. היריב טען שהוא שיחק Slaughter Pact תור אחרי שהוא באמת שיחק אותו?
troynightstar
SWAMP MASTER
יצירת קשר:

שליחה על ידי troynightstar »

אני לא מבין גדול בחוקים אבל נשמע לי שממש דפקו אותך...
:evil: חבל.
אבל בכל זאת - אחלה דיווח.
"Give a man a fire, he is warm for a day. Set a man on fire, he is warm for the rest of his life."
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

את הקטע של הפאקט אני עוד יכול להבין שאיכשהו יש אי הבנה, אבל איך אפשר לוותר לו על החסימה עם הטריטופ כשהוא לא הפך אותו ליצור? מה הכוונה 1action?
בכל מקרה, למרות שלא עלית ליום השני, עדיין התוצאה טובה.
דולב
hahi hazak
יצירת קשר:

שליחה על ידי דולב »

Antrax כתב:לא הבנתי. היריב טען שהוא שיחק Slaughter Pact תור אחרי שהוא באמת שיחק אותו?
כן.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

ryoga כתב:את הקטע של הפאקט אני עוד יכול להבין שאיכשהו יש אי הבנה, אבל איך אפשר לוותר לו על החסימה עם הטריטופ כשהוא לא הפך אותו ליצור? מה הכוונה 1action?
בכל מקרה, למרות שלא עלית ליום השני, עדיין התוצאה טובה.
אני גם עדיין מנסה להבין מה הכוונה ב 1action...

וזינגר כן זה מה שהוא טען...
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

הממ. קודם כל, ייתכן שיש בעיה ביכולת התקשורת שלך באנגלית, אם הצלחת לגרום לשני אנשים לחשוב שאתה "מבולבל". שנית, יש בסיפור שלך כמה פרטים מטרידים. השופט הראשי היה אדם סטנרווסקי במקרה? (איש מאד גדול שמחייך הרבה)
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

א. כן זה היה אדם הזה שאתה הזכרת.

ב. לא יודע אני אישית סיפרתי את הפרטים שאני יודע, כנראה שיכלתי לספר עוד כי השופטים אמרו לי שהיריב סיפר יותר פרטים...אז כנראה שזה המקרה...
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

TrUnks כתב:א. כן זה היה אדם הזה שאתה הזכרת.

ב. לא יודע אני אישית סיפרתי את הפרטים שאני יודע, כנראה שיכלתי לספר עוד כי השופטים אמרו לי שהיריב סיפר יותר פרטים...אז כנראה שזה המקרה...
כמו שזה נשמע, שווה ערעור ל-DCI...

ולא הבנתי מה השופט התכוון בקטע של הטריטופ.
How is my whisky cup doing?
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

במקרה השני (של הטריטופ) עשית appeal?

אורטל
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

עשיתי כבר דיווח לdci

ואורטל לא, הייתי כבר עצבני מעל ומעבר ולא היה לי כוח ל"עוד שיפוט".
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

חבל.
בעיקרון במקרה הראשון שיש חוסר הסכמה בין שחקנים הרבה יותר קשה לדעת מה ה"החלטה הנכונה", אבל במקרה השני אני ממש בספק אם אדם (שהוא שופט מצויין) היה מסכים לשטות בסגנון "one action".

שופטים עושים טעויות, זה חלק מהמשחק ולא רק במאג'יק.
הכלי שלך בתור שחקן לצמצם את הנזק של טעויות שיפוט הוא appeal, וזה לא משנה כמה פעמים שופטים טועים.
demonic sengir
I Am Tutor

מהיא שיטת ה"one action"?
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

שיטה? מי אמר שיטה?
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

שטות נראה כמו שיטות בכתיב חסר.
זה היה הבלבול.
Sir Bagelus
Sesame Street Lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי Sir Bagelus »

זה ממש מעצבן, באמת ביזיון שיפוט כזה. השאלה היא מה יכול לתת לך ה APPEAL?
שני
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

הקטע עם הפאקט נשמע מגוחך לגמרי ומוזר שלא הצליחו לשחזר את זה כמו שצריך, אבל הקטע עם הטריטופ...אם אני מבין נכון הכוונה ב-one action היא שלהפוך את הטריטופ ליצור בתור חלק משלב החוסמים ולא בין שלב המתקיפים לשלב החוסמים זה בסדר, ואתה טוען שהוא היה צריך להפוך את הטריטופ ליצור ורק אזלהתחיל להכריז חוסמים. האם הבנתי נכון?

בכל אופן, אם הבנתי נכון, אז בעיניי זה ממש קטנוני, ואפילו באליפות העולם נדיר שאנשים התקטננו על דברים כאלה במשחקים ששיחקתי.כאילו, ברור שזה שהיריב רימה קודם נותן לך לגיטימציה לתפוס אותו בכח על דברים כאלה, אבל אני מקווה שבנסיבות רגילות לא היית הולך לשופט על דבר כזה, כי זאת באמת שטות.
demonic sengir
I Am Tutor

התכוונתי מה זה "one action"? ב- שיטת אכן התכוונתי לשטות, אבל ככה זה כשמקלידים בחושך, ולא בודקים. :oops:
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

ניב מה אתה מתכוון שכבר כתבת ל-DCI? כאילו מכתב על השופטים האלה?
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

עומר- תאמת אני לא יודע, בטורניר רגיל בארץ אז כן הייתי מוותר סבבה, בgp\pt שאני ככה משחק על day 2 אני חושב שלא, וכן עוד התוספת הזאת שהיריב רימה זה בכלל הפך את המצב לזה שאני לא הייתי מוותר, ואם היה לי כוח ולא הייתי כל כך עצבני הייתי עושה appeal, ואני 100% שהייתי צודק...למרות שזה ישמע מסריח, כל האנשים שם אמרו לי שזה ממש לא מסריח ושזה לגיטימי לחלוטין במשחק על day 2 במיוחד אחרי שהוא רימה.

אור- כן, לא שזה יעזור כמובן אבל לפי דעתי צריך לבדוק את זה.

ואורטל אם כל הכבוד לזה שadam הוא שופט טוב, לדעתי לתת פחות זמן ממה שמגיע לי בגלל "קיצוצים בזמן" זה פשוט בושה וחרפה.... זה ממש אבל ממש לא אשמתי שהארגון של הטורניר הזה היה כל כך גרוע ואני ממש לא חושב שהשחקנים צריכים להיפגע מזה.. במיוחד ככה זה לא הפתרון.

אז כן רשמתי לdci ומה הם יעשו זה כבר לא מעניין אותי במיוחד, כל עוד הם יודעים על זה אני מסופק
שלח תגובה