הורדה מגמתית של מחירי הקלפים בארץ

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

123321
Mr. Number
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

הורדה מגמתית של מחירי הקלפים בארץ

שליחה על ידי 123321 »

1. האם לדעתכם ניתן, (ואתם רוצים) להוריד באופן שיטתי את מחירי הקלפים בארץ?
2. לרוב, מחירי הקלפים בארץ לא מתבססים על מחירי חו"ל, ולכן לא אמורה להיות בעיה להוזיל את המחירים.
3. אם לדעתכם כן יכולות להיות בעיות כלשן, אלו בעיות יכולות להיות לדעתכם?
4. האם בכלל כדאי לעשות את זה?
5. בתקופת מירודין, הקלף שהיה שווה הכי הרבה היה רבג'ר, שעלה בערך 40. היום קלפים מכפילים את המחיר פי 4!!! למה להוציא כ"כ הרבה כסף על קלפים?
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Chipmunk
Legendery Pest

שליחה על ידי Chipmunk »

אני מסכים עם זה.. אני לא מתכוון לשחק הרבה T2 (כנראה בכלל לא חוץ מבזמן האליפות) בגלל הרוטציה הרבות ומחירי הקלפים שנמצאים בשמיים... אליפות הארץ התאפשרה בעיקר על ידי שאילת דברים מאנשים אחרים.. אז אני בעד להוריד את המחירים. הבעיות היחידות זה שמישהו עלול למכור בחו"ל בשביל רווח ענקי.. אבל זאת לא ממש בעיה.. למה להוציא כל כך הרבה כסף? זה יותר מהקלפים, לא יודע להסביר את זה, אבל במידה מסוימת זה כבר הגזמה.
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

Chipmunk כתב:אני מסכים עם זה.. אני לא מתכוון לשחק הרבה T2 (כנראה בכלל לא חוץ מבזמן האליפות) בגלל הרוטציה הרבות ומחירי הקלפים שנמצאים בשמיים... אליפות הארץ התאפשרה בעיקר על ידי שאילת דברים מאנשים אחרים.. אז אני בעד להוריד את המחירים. הבעיות היחידות זה שמישהו עלול למכור בחו"ל בשביל רווח ענקי.. אבל זאת לא ממש בעיה.. למה להוציא כל כך הרבה כסף? זה יותר מהקלפים, לא יודע להסביר את זה, אבל במידה מסוימת זה כבר הגזמה.
זה נכון, אבל מצד שני יש מארגני טורנירים שחלק מהרווח שלהם מהטורניר זה ממכירת קלפים, אז הורדה של מחירי הקלפים תפגע בהם כי לא יוזילו להם את מחירי הבוסטרים או את המחיר של המקום.
RocketLauncher
Dead On Craft

שליחה על ידי RocketLauncher »

מצד שני, יכול להיות שיקנו מהם יותר בגלל שהמחירים ירדו. לא חסרים אנשים שלא מוכנים לקנות מסוחרים רק בגלל המחיר הגבוה שהם מציבים לקלף בודד (אני לא מתלונן, רק מציג עובדה).
kabanist כתב:אתה נוהג בזמנך הפנוי לקרוא את דפי זהב? אם כן, אל תספר לי את הסוף!
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אם מחיר הייצוא (המחיר שאפשר להשיג בחו"ל, לדוגמה על ידי מכירות באיביי) יעלה על המחיר במכירה לצרכנים מקומיים, כל סוחרי הקלפים הרציניים יעבור למכור הכל בחו"ל ולכם לא יישארו קלפים.
עצה לחיים, לא להתערב בשוק חופשי שהתחרות בו היא די משוכללת.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

בגדול אתה צודק, וגם אף אחד לא ירצה לקנות מחו"ל המחיר גבוה ולמכור בארץ בנמוך. אבל גם ככה רוב הסוחרים בארץ לא קונים מאיביי.
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

כי אין להם אינטרס לעשות את זה. אם תנסו להתאגד, תיצרו להם אינטרס להתגבר על המכשולים בסחר עם חו"ל (כרטיס אשראי בינ"ל, משלוחים וכדומה) ואז הם יעברו לעבוד רק ככה.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

א) המחיר של Ravager הגיע בזמנו גם ל-70 ש"ח.
ב) הסוחרים בארץ בהחלט פעילים בחו"ל.
ג) יש הרבה קלפים שזול יותר לקנות בחו"ל מאשר בארץ.
ד) מה שזינגר אמר.

שורה תחתונה: כל קלף שנמכר בארץ במחיר נמוך במידה משמעותית מערכו בחו"ל מוצא את דרכו post haste לשוק בחו"ל, מה שמקטין את ההיצע בשוק בארץ ומקפיץ את הערך של הקלף ברגע שאנשים קולטים שהם צריכים אותו ל-PTQ הקרוב.
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

Navidshi כתב:א) המחיר של Ravager הגיע בזמנו גם ל-70 ש"ח.
ב) הסוחרים בארץ בהחלט פעילים בחו"ל.
ג) יש הרבה קלפים שזול יותר לקנות בחו"ל מאשר בארץ.
ד) מה שזינגר אמר.

שורה תחתונה: כל קלף שנמכר בארץ במחיר נמוך במידה משמעותית מערכו בחו"ל מוצא את דרכו post haste לשוק בחו"ל, מה שמקטין את ההיצע בשוק בארץ ומקפיץ את הערך של הקלף ברגע שאנשים קולטים שהם צריכים אותו ל-PTQ הקרוב.
אם לא שמת לב, אבל ב-ebay פעם אחרונה שבדקתי bitterblossom נמכר בסביבות ה-100 ש"ח כשאני קניתי בארץ ב-50
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

המידע שלך שגוי. המחיר הממוצע של Bitterblossom ב-ebay עומד קרוב יותר ל-50, ורק buy it now מבקשים יותר מזה. זה לא אומר שקלפים לא זולים יותר בארץ מאשר בחו"ל (יוקר המחיה בארץ נמוך יותר מאשר בארה"ב והשכר גבוה יותר; 10$ בשבילם זה פחות כסף מאשר 35 ש"ח בשבילנו למרות השער היחסי), אבל כשהם זולים יותר בצורה הקיצונית שאתה מדבר עליה, הם מיד הופכים מטרה לסוחרים. יש הרבה מאד קלפים שבקושי זמינים בארץ בגלל שבחו"ל הציעו עליהם הרבה יותר.
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

1. לא רואה איך ניתן
2. לא נכון
3. לא ישארו בארץ קלפים
4. לא.
5. זכור לי במעומעם מישהו שקנה מוקס פויל ב-200 שקל.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

לא מוקס , רווגר וזה היה מישל. זה היה 2 דקות לפני הגשת רשימות לשופטים.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

זה לא משנה את העובדה שגם מוקס היה שווה 60-50. ואם כבר, גם קלפים כמו BoP היו שווים באותה תקופה 60-50 ש"ח. שלא לדבר על uncommons שבורים כמו Eternal Witness או Skullclamp.

אפילו בתקופה של Kamigawa אנשים היו משלמים 50 ש"ח על Extraction או Pithing Needle... אבל אני מכיר מעט מאד אנשים שהיו מעדיפים לקבל סט חדש עם קלפים ברמת הכוח של קאמיגווה בשביל שזה יעלה להם פחות כסף לקנות אותם.
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

1. אני אשמח, אין סיכוי שזה יקרה.
2. הם כן מתבססים, כלומר לא יקרה מצב שההפרש בין המחירים הוא אבסורדי, אבל הם לא תלויים במחיר בחו"ל.
3. יש בעיה, אנשים לא יתאגדו ויגידו "מעכשיו הכל עולה 25% פחות!". זה לא יקרה. אפילו אם מתעלם מחמדנות אתה לא יכול להגיע לכל האנשים שקשורים למכירה/קנייה של קלפים בבת אחת.
4. שוב, אין אפשרות.
5. לי זכור בוודאות נושא PC שמישהו הודיע שלמכור מוקס זה בלא פחות מ-110, קצת אחרי ה-PR של דארקסטיל.
WoG קניתי שניים ב-55 לאחד, וזה היה מחיר טוב. לא יודע איך הגעת לזה שהכי גבוה היה 40.

אופציה אחרת: שכולם יתחילו לבנות Casual. אם כולם יצטרכו גם שיט ררים וכו' לדקים שלהם אז החלפות יהיו הרבה יותר נפוצות.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

מה שרן אמר נכון לחלוטין.
אם מחירי הקלפים בארץ ירדו לעומת חו"ל באופן כלשהו, אז אנשים ימכרו את הקלפים האלה בחו"ל (דרך האינטרנט או כשנוסעים ל-PT או GP), ההיצע בארץ ירד והמחירים יקפצו חזרה למעלה.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

גם אם נגיד שתנסה. נגיד שכולם יגידו שהם מוכנים לשלם על הקלף רק 50, תמיד יהיה אחד שידפוק את זה ויהיה מוכן לשלם מחיר ביניים בין המחיר המקורי למחיר שאתם מוכנים לשלם.
תחפש את המושג "היד הנעלמה" לפני שיעלמו פה כל הקלפים... :cool:
אני הדורבן שקולע בזמן !
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

בקיצור, בלי פיקוח מוחלט על המחירים, כל התערבות תהיה אסון.
OldSkoolMTG
MTGil Wizard

שליחה על ידי OldSkoolMTG »

אני אדבר קצת בכלליות על הנושא אבל לדעתי זה קשור כי הכול מתחיר ממחירי הקלפים הבודדים.

אז מה שנאמר פה בעצם שהכול הזיות ולא קרה שום מהלך בשוק שגרם לערך של קלפים לעלות בערכם בתקופת הזוהר שלהם?
דק בטייפ 2 של שנת 2002 למשל עלה לשחקן בזמנו פחות או יותר מול דק טייפ 2 של ימינו?
קשה לי להאמין שבשנים האחרונות המשחק לא נהיה יקר יותר... עובדה חיה היא כל העלאת העלויות בטורנירים/PR/דראפטים/בוסטרים...

עושה רושם שהשחקנים לא נפגעו יותר מדי, כי הקהילה לא הצטמצמה והמחירים ממשיכים לגאות...
"To Alcohol! The Cause Of And Solution To All Of Lifes Problems!!!"
- Homer Simpson
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

גם עם פיקוח מוחלט על המחירים יהיה פה אסון.

יש כמה אנשים שקונים הרבה קלפים בארץ ומוכרים אותם בחו"ל, מה שמוריד את מספר העותקים הזמינים לשחקנים המקומיים וכשהביקוש גדול מההיצע המחיר עולה...
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

oldschool,הקהילה כן קטנה ובהרבה...ניתן לראות זאת בטורנירים בשנה האחרונה.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
שלח תגובה