מה אתם חושבים על הקונספט של Shards ?

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
kabanist
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

מה אתם חושבים על הקונספט של Shards ?

שליחה על ידי kabanist »

אני יודע שיש נושא (לא באמת) רשמי, אבל עדיין, אני חושב שיש פה מקום לדיון נפרד.
על כל מקרה אני לא כל כך מרוצה מהחידוש הזה, שדי מחייב אותך לשלושה צבעים. המשחק גם ככה מסובך, וזה ירחיק לדעתי שחקנים מתחילים, מה גם שכל הערבוב הזה של ה color pie אני לא בטוח שזה הדבר הנכון.
היבריד היה סבבה כי יכולת אפילו לבנות מונו קולור מעולה, אבל פה זה לא ככה ולדעתי חבל. מה דעתכם ?
אני הדורבן שקולע בזמן !
MORNING DRAGON
MTGil Wizard

שליחה על ידי MORNING DRAGON »

אני אישית תמיד הכי אהבתי בלוק מולטיקולור, Gold מה שנקרא, ראבניקה היה הבלוק הכי כיפי ומעניין שאני לפחות חוויתי עד היום למעשה.
אני לא חושב שזה שכל עולם מורכב מ3 צבעים פוגע, להפך לדעתי זה דווקא יותר מעניין מהייבריד (בייחוד שSHA בלוק היה מטורף ללימיטד בצורה מגוחכת...אבל זה נושא אחר) ראבניקה למשל, היה מורכב מעשרת שילובי הצבעים בזוגות, שזה לא הרבה פחות מורכב מסט של חמישה שילובים משולשים לדעתי, למרות שבשביל לעשות קביעה מוחלטת לגבי אלארה צריך אחרי- 1-משחקים עם הסט, 2- את שני הסטים האחרים בשביל התמונה המלאה.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אני חושב שזה מעולה ללימיטד, הרי בלימיטד בכל מקרה משחקים 3 צבעים, אז עכשיו לפחות תהיה להם אינטראקציה.
תמונה תמונה
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

Kroen כתב:אני חושב שזה מעולה ללימיטד, הרי בלימיטד בכל מקרה משחקים 3 צבעים, אז עכשיו לפחות תהיה להם אינטראקציה.
ממתי בכל מקרה משחקים 3 צבעים? בסילדים אולי, וגם אז השאיפה היא כמה שפחות. בסט הזה פשוט נראה ממש הרבה פיקסינג טוב.
אני אישית אוהב את הרעיון, בעיקר בגלל הזליגה של שילובי צבעים מסויימים לשארדים שכנים, והעובדה ששילובי צבעים מנוגדים נוטים להיות חזקים משמעותית כי אתה משלב שתי גישות שונות בקלף אחד.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

אני לא מוצא את ההגבלה שעליה אתה מדבר... יש המון יצורים בעלי שני צבעים שאתה מסוגל לשחק בשלוש שארדס שונים, וכמו כן בקלות אפשר לשחק שני צבעים בזכות זאת. בכל מקרה יש הרבה פיקזרים במידה שלדעתי אפשר בכיף לשחק גם ארבע צבעים כמו ברבניקה (אלא אם כן יאכפו את חוקי משחקיות השארדס).

שחקנים חדשים לא אוהבים הדבלה למעט צבעים ועל כן היכולת לשחק שלושה שבחורים להם מראש תהיה יחסית מועדפת עליהם לעומת לנסות להבין את הסלט שהינו היבריד (שחקן חדש עלול לפספס את האופציה למונו למשל...הוא פשוט ישחק את שני הצבעים של האוואטר שלו אולי).

אגב אם התכוונת להגבלה של של הפריריליס לשלושה צבעים של שארד ספציפי אז אפשר פשוט לעשות סקר לפריריליס ספציפי ולראות אם יש ביקוש לכך. הסיבה היחידה שהם בכלל יצרו את ההגבלה הזאת זה הניסיון שלהם להפוך את הפריריליס הנוכחי לאירוע ייחודי כמו שהיו קבוצות ברבניקה והיו חידונים בטיימספיראל.
תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

גם אם יש אנשים שמשחקים לפעמים שלושה צבעים בלימיטד (למרות שרבים וטובים אמרו לי שזו טעות) פה אתה די חייב לשחק שלושה צבעים (לפחות). מעצבן. לך תבנה דק גם עם מליון ערימות צבעים...
אני הדורבן שקולע בזמן !
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

למה אתה חייב לשחק שלוש? זה נכון שיש קומונים עם שלישיות צבעים ושהם טובים למשחק, אבל אבשל לבנות חבילות על הלבן ירוק של נאיה ובאנט והירוק של ג'אנד והלבן של אספר לא? זה אמור להספיק, אמור להיות אפשרי לשחק שני צבעים. בכל מקרה אני צריך אשכרה לחוות סילד של זה כי ייתכן שאני טועה.
תמונה
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

אתה שוכח שהסט מתוכנן להתאים לשלושה צבעים. דהיינו יש תמיכה מספיק רחבה ויש עוצמה מספיק גדולה בשביל זה. זו לא תהיה פעם ראשונה גם.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

איתי צודק. Alara, כמו כל סט אחר, יהיה בנוי כדי לתמוך ברעיון המרכזי שלו, ואם 3 צבעים הוא הרעיון המרכזי, אין ספק שזה יהיה רעיון טוב לשחק שלושה צבעים. יכול להיות שרפי צודק, אבל קרוב לוודאי שלשחק שני צבעים ימנע ממך כמה מהקלפים החזקים ביותר מכל Shard וחבל.

חשוב לזכור ש-Ravnica, גם אם הוא היה מבוסס על שילובים של 2 צבעים, עודד בפירוש משחק ב-3 ואפילו 5-4 צבעים ומי שהחבילה שלו ישבה על איזון מדוקדק בין שלוש גילדות ספציפיות (שוב, שלושה צבעים) נהנה מהרבה קלפים עוצמתיים.
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

לדעתי הרעיון מצוין, חדשני ונחמד.
למרות שאני חושב שבגלל שטמון כ"כ הרבה פלייבור והוא מציג כמה רעיונות חדשים לחלוטין (ארטיפקטים צבעוניים, מית'יק ררים, לנדים בבוסטרים), הוא סט שממש רע להתחיל לשחק בו.

ועד כמה שאני רואה, שלושה צבעים בסילד זה טוב, ובדראפט זה סביר אם יש לך פיקסינג או צבע שהוא רק ספלאש.
באלארה יש עידוד נרחב אפילו יותר לשחק שלושה צבעים, והאובליסקים מתאימים לכל שילוב צבע שאתה משחק, אפילו אם הוא נוגע רק באחד הצבעים. יש הרבה תמיכה מהלנדים, ולנאיה יש אפילו יותר מדי פיקסינג.
אני לא רואה מה רע בסט הזה מהבחינה הזו. וחוץ מזה, אם כולם משחקים שלושה צבעים, אז זה שאתה לוקח שלושה לא עושה אותך נחות מבחינה זו.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

כן אבל תחשבו נגיד על דרפט. לך תחליט על צבעים לפיקים אם בא לך פיק ראשון בבוסטר שני קלף פצצה עם שלושה צבעים שמתוכם כרגע אתה משחק אחד. אז מה תשחק חמישה ? תוותר על קלפים של בוסטר שלם שבחרת ? לא תשחק את הפצצה ? זה לא פשוט בכלל ההחלטות האלה...
אני הדורבן שקולע בזמן !
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

אי אפשר להיות בטוחים לפני התנסות. איך שאני רואה את זה ישר משהו כמו שני קלפים של 3 צבעים לכל מישור לכל נדירות. מאוד ייתכן מצב של לשחק שלושה צבעים ולהספליש צבע רביעי בשביל שתי פצצות בעזרת אובליסק או אחת מהלנדים. בכל מקרה זה נכון שהדראפט נראה יותר מאיים מהסילד :) אבל זה תמיד נכון לא?
תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

לא ! באבנטייד יכולת לבחור צבע אחד והיה לך מצב פשוט לקחת קלפים מאותו צבע והיו הרבה אופציות. עד שעליתי בדירוג באונליין לא בא לי להתחיל לרדת (:
אני הדורבן שקולע בזמן !
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

kabanist כתב:כן אבל תחשבו נגיד על דרפט. לך תחליט על צבעים לפיקים אם בא לך פיק ראשון בבוסטר שני קלף פצצה עם שלושה צבעים שמתוכם כרגע אתה משחק אחד. אז מה תשחק חמישה ? תוותר על קלפים של בוסטר שלם שבחרת ? לא תשחק את הפצצה ? זה לא פשוט בכלל ההחלטות האלה...
כן, אם אספתי קלפים בלבן-ירוק-אדום ופתחתי פצצה בשחור-כחול-לבן, אני אחפש לראות איזה קלפים טובים יש בבוסטר בצבעים שלי, במקום להיכנס לשילוב שרוב הקלפים שאספתי (אם לא כולם) לא תומכים בו ושמישהו אחר קרוב לוודאי כבר אוסף ויחתוך אותי בו. זו החלטה פשוטה ברגע שאתה יודע להתגבר על התחושה של "אוף, פתחתי קלף מצוין שלא מועיל לי". גם בדראפט של Eventide שבו אני מתרכז באדום אני לא אקח Midnight Banshee מבוסטר שני אפילו אם יש לי כמה קלפים להספליש בשחור - כי היא תפגע לי בתפקוד של החבילה למרות שהיא רק צבע שני.
talh25
MTGil Wizard

שליחה על ידי talh25 »

תמיד אפשר לחתוך שלא תראה אותו בצד השני של השולחן אח"כ :roll:
שלח תגובה