האם לדעתכם מצב המג׳יק בארץ בהתדרדרות?

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

123321
Mr. Number
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

האם לדעתכם מצב המג׳יק בארץ בהתדרדרות?

שליחה על ידי 123321 »

אני מרגיש שיש איזושהי ירידה באיכות במג׳יק בארץ.
אני זוכר שהתחלתי הדברים היו שונים.
אני לא מאמין שהכל נובע מהתייקרות המחירים או הדחייה, כי גם ביוגיהו המחירים מטורפים ויש לזה איזה פי 10 שחקנים בארץ ובכלל. דחיות - דבר חד פעמי שקורה.
אני לא מצליח לשים את האצבע על כמה נקודות ספציפיות שמטרפדות את התקדמות המשחק.
בתור חבר שהילה ומארגן, יש לי אינטרס לתרום להתפתחות במשחק בארץ.
מכיוון שנפתחו כבר איזה (הכנס מספר גבוה מאוד כאן) פעם, אז אני לא מצפה שהת׳רד הזה יהפוך ל״מה אפשר לעשות כדי להציל את המג׳יק״. כלומר, לא יפריע לי, אבל אני לא סתם בא בתלונות.
אגב, כל מליוני הת׳רדים שנפתחו לאורך הזמן ״בואו נציל את הקהיל!״, ״מהלכים להצלת המג׳יק בארץ!״ וכולי וכולי, אני לא רואה שההצעות שבהם באו לידי ביטוי מעבר לרמה הורבאלית.
לכן אני לא רוצה להפוך את הת׳רד הזה לעוד אחד מני רבים, אלא אני רק רוצה להעלות את השאלה מה גרם או עדיין גורם לכך שהמשחק לא מתפתח בארץ.

בהצלחה...
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

ליוגיהו יש סדרת טלוויזיה וחשיפה הרבה יותר רחבה ולכן אתה לא יכול להשוות אותו למאג'יק, זה לא פוסל את האפשרות שהמחירים הם סיבה גדולה לירידה, למרות שזו לא הסיבה היחידה בעיניי.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

עליית מחירים זה באסה..אבל לא נראה לי שזה הגורם העיקרי,זה יותר כמו שילוב של עליית מחירים+יחס נוראי מהמארגן\יבואן
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

אבל גם לפני עליית המחירים של השנתיים האחרונות וגם לפני כוכבי כסף, המצב עדיין היה לדעתי בסוג של הידרדרות. אולי רוב השוק פוטניצאלי כבר נחשף למשחק? כלומר כל מי שמראש קרוב לכל העסק של משחקי לוח, קופסא, קלפים וכולי כבר יודע על המשחק ולא רוצה לשחק?
אני לא מאמין שהכל זה מחירים + יבואן, כי עוד מאז קאמיגוואה-ראבניקה התחילו לראות ירידה בכמות השחקנים בארועים.
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

היה עניין של ליגות שנסגרו. הייתה תקופה עם לא מעט ליגות, באזור הזמן של קאמיגאווה, ולאחר מכן הן קצת החלו להיסגר באופן הדרגתי, עד כמה שידוע לי, בגלל היעדר מישהו שיהיה אחראי עליהן.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

אנשים פשוט לא מכירים את המשחק. מי שמכיר את המשחק לא ניסה אותו.

זאת הסיבה היחידה שכמעט אין שחקנים בישראל. יחס היבואן/מחיר זאת סיבה שהקהילה הקיימת הולכת ונעלמת.
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

יאללה תפסו כמה חברה ולמדו אותם, אם אתם מעוניינים פתחו ליגה, למדו איזה חוג, שכנעו כמה חברה לנסות. יותר מזה ברמת הפרט אין לנו מה לעשות כנראה.
תמונה
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

rif-raf כתב:יאללה תפסו כמה חברה ולמדו אותם, אם אתם מעוניינים פתחו ליגה, למדו איזה חוג, שכנעו כמה חברה לנסות. יותר מזה ברמת הפרט אין לנו מה לעשות כנראה.
חחח... :lol:
עשיתי, שני באו. ככה אני באתי.
מי יבוא לחוג של בני עשרה? איך פותחים ליגה? :-:
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

אם אני לא טועה פותחים ליגה בתיאום עם זיו אז יוצרים איתו קשר ומבררים איך לעשות את זה.
חוג יש באיזור חיפה לבתי ספר יסודיים (אם תרצה להדריך או לעזור צור איתי קשר) ולכאורה יש גם איפהשהו במרכז תחת מינור נדמה קוראים לו, ORB פעם פירסם על זה משהו אז הוא ידע.
תמונה
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אפשר לפרסם את המשחק בעיתונים מקומיים או יותר מזה. משהו שהיבואן הבטיח לעשות.
אולי שידבר עם כוכבי השיווק והפרסום שייעצו לנו.
מיצי מיאו
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

קודם כל צריך ימכרו את זה בחנויות גדולות (או לפחות חנות אחת מקניון) ושיהיה שם דף קשר עם הליגה/חוג באיזור. :wink:
nativ bachar
MTGil Apprentice

שליחה על ידי nativ bachar »

tomer gelber כתב:קודם כל צריך ימכרו את זה בחנויות גדולות (או לפחות חנות אחת מקניון) ושיהיה שם דף קשר עם הליגה/חוג באיזור. :wink:
תומר צודק אבל זה לא הכל כי זה לא משנה איפה זה נמצא הבעיה האמיתית היא שצריך לשחק מג'יק בזמנים שאנשים נמצאים כלומר, את הפריליסים והרליסים אנחנו מתחילים בשעות שאין אף אחד אם זה יתחיל בשעות שיש אנשים אפילו אנשים שלא שיחקו מג'יק חלקם יבואו לשחק סתם ולהצטרף ולראות את המשחק נכון שהפריליס הוא ארוך אז לפחות לעשות דראפטים בשעות שאנשים נמצאים.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

עליית המחירים היא סיבה גדולה בעיני, המחיר הנוכחי לא מעודד שחקנים חדשים להצטרף, לא מעודד שחקנים קיימים להמשיך ולא מעודדים שחקנים שפרשו לחזור (ואני אומר את זה על בסיס תגובות של אנשים משלוש הקטגוריות). הירידה בכמות השחקנים, כמובן, מגלגלת את הכדור הלאה - פחות משתתפים בטורניר, פחות כדאיות למארגנים, פחות טורנירים, פחות הזדמנויות לשחק, פחות ערך לקלפים (שעדיין עולים המון). תזרקו פנימה את העובדה שהמוצר נהיה פחות אטרקטיבי לא רק בשביל השחקנים אלא גם בשביל המוכרים ותקבלו עוד עליות מחירים ובעיות אספקה וזלזול, שבטח לא עוזרות לאף אחד.

אם אני זוכר נכון, העלאת המחירים ההמשמעותית הראשונה התרחשה בסביבות BoK. לא הייתי מעורב בתחום הארגון ב"תור הזהב" שלפני Kamigawa, אז קשה לי לדעת האם היה איזה שהוא שינוי במדיניות של WotC לגבי סבסוד טורנירים, או במדיניות של היבואן דאז, או משבר כלכלי שגרם לבריחה המונית של שחקנים, או מוצרים מתחרים שגרמו לתוצאה דומה. אולי זה היה באשמתו של בלוק Kamigawa עצמו, שהיה לא רווחי במיוחד עקב מחסור משמעותי בקלפים חזקים (בדומה ל-RoE, אם כבר). אולי האנשים שהיו אחראים על הארגון בתקופה ההיא יוכלו לשפוך אור על העניין.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

right...jitte sux...

רן קלפים חזקים זה לא קשור....ולגבי מחירי קלפים אז הדבר שבאמת משפיע על המחירים וזה אחד הדברים היותר מפגרים שהם יכלו לעשות למשחק זה mythic rare...פשוט טעות פטאלית
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אם בסט יש כמות מצומצמת של קלפים בעלי ערך יש לאנשים פחות אינטרס לקנות בוסטרים מהסט או אפילו לשחק בטורנירי Limited של הסט, ניב. ו-Kamigawa, בזמן שהוא נתן לנו כמה קלפים חזקים, נתן מעט מהם יחסית לבלוקים שבאו לפניו ואחריו.
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

TrUnks כתב:right...jitte sux...

רן קלפים חזקים זה לא קשור....ולגבי מחירי קלפים אז הדבר שבאמת משפיע על המחירים וזה אחד הדברים היותר מפגרים שהם יכלו לעשות למשחק זה mythic rare...פשוט טעות פטאלית
לא יודע... עד כמה שאני ראיתי את זה עם שחקנים ממש חדשים וממש טימים מית'יק גורם להם בדיוק להתרגשות שהוא נועד ליצור.
תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

רק שסטטיסטית, כדי לפתוח mythic כלשהו, הילד צריך לקנות בוסטרים בעלות של 240 ש"ח...
וזה כשה-mythic הכי שווה מגיע בדרך כלל לחצי מזה.
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

פתרון - לקנות בוסטרים בפחות מ 30 ש"ח ליחידה.
raynor
MTGil Apprentice

שליחה על ידי raynor »

אני לא יודע מה איתכם, אני בן 14 וחצי ואין לי בעיה להוציא על זה כסף.
זה כל החוויה, וזה האתגר ! לנסות להשיג את הקלפים הטובים, להרכיב חבילות וכל זה ..
אני חושב שאם יהיה מידע יותר מסודר ונוח והמחירים ירדו בקצת, יותר אנשים או לפחות ילדים יצטרפו
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

הבעיה העיקרית היא לדעתי שמעט מאוד שחקנים חדשים נכנסים לעניין.
האחיין של אשתי בן 10 ולימדתי אותו את החוקים, זה לקח לא מעט זמן למרות שהוא ילד חכם ביותר, בכל מקרה הוא הגיע איתי לטורניר האחרון בחיפה וממש התלהב.
המשחק עצמו טוב ומתפתח כל הזמן ואין לי ספק שילדים כן ישמחו לשחק אותו, רק צריך מי שילמד אותם. בשביל זה צריך ליגות ובשביל ליגות צריך תגמול הולם למדריכים ואספקה סדירה של סחורה. שני דברים שלא קיימים כרגע.
אני הדורבן שקולע בזמן !
שלח תגובה