ליגות, מג'יק תחרותי ושאר ירקות

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Yoav
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

ליגות, מג'יק תחרותי ושאר ירקות

שליחה על ידי Yoav »

הנושא הזה מיועד לשחקנים חדשים ולשחקנים לא תחרותיים.
אני הולך להתייחס פה קצת לליגות השחקנים בצפון, אבל מצאתי לנכון לשתף את כולם ולפתוח נושא חדש.

כבר תקופה ארוכה שאני לא מבין איך יכול להיות שפריריליסים יש סה"כ יותר מ-130 שחקנים, אבל שחקנים פעילים בליגות יש אולי 30?

לדעתי ליגות זה המקום הכי טוב לשחק בו מג'יק. מכל הסוגים. תחרותי casual ומה שמרגיש כיף באותו הרגע.
בטורניר אין ממש זמן עודף ובליגות אפשר להכיר אנשים חדשים, להחליף, לשחק ומה לא בעצם.
ליגה בהגדרה שלה זה מפגש שבועי בשביל הכיף שבאים לשחק, להתאמן, להחליף, לבלות עם חברים ולאכול פיצה כמובן.
ליגה זה לא אומר לעשות דראפט כל שבוע. דראפט עושים כאשר יש ביקוש לדראפט, אף אחד לא מכריח אותכם.
היה ובליגה שלכם עושים כל שבוע דראפט + יש בליגה כמה שחקנים טובים? הרווחתם!
אתם מוזמנים להשתתף בדראפט, לשחק מולם ולהשתפר! זאת השיטה הכי טובה להשתפר במג'יק. מכל הפסד לומדים הכי הרבה.

אתם פוחדים לשחק בדראפט עם שחקנים טובים? גם טוב!
תבואו לליגה, תשבו ליד אחד השחקנים הטובים ותסתכלו על הפיקים שהוא בוחר. אם משהו לא יהיה ברור תשאלו אותו.
כמו כל שחקן מג'יק בארץ, האגו שלו בשמיים, אני בטוח שהוא ישמח לעזור ולשמוע שיש שחקנים חדשים שהם מעריצים שלו ורוצים ללמוד איך להיות טוב כמוהו.

אני אתן לכם את הסיפור שלי לדוגמא,
אני התחלתי לשחק מג'יק עם 2 חברים שלי בגיל 15. היום אני בן 25.
בהתחלה שיחקנו רק עם 2-3 חבילות שבנינו בעצמנו. לא ידענו בכלל מה זה טייפ2 או אקסטנדד. שיחקנו עם מה שיש. זאת הייתה תקופה טובה.
המשחק היה כל כך כיף שיחקנו עוד ועוד.
לאחר זמן מה, גילינו שיש ליגות מג'יק. אמרנו לעצמנו, מה יש עוד שחקנים שמשחקים מג'יק?? וואי יאללה בואו נלך לנצח את כולם!
לצערנו לא הצלחנו לנצח את כולם. בעצם לא ניצחנו בכלל. יותר מזה, הפסדנו בצורה מחרידה.

בתור 3 חבר'ה מהקריות, היה ברור לנו שפה זה לא יגמר. אין מצב שניתן לכמה שחקנים -
רועי צזנה, דני יוסף, אור שפר, יובל שחף ועוד הרבה חברים טובים ושחקנים מוערכים
לנצח אותנו.

את שתי הליגות ניהל דני יוסף. דני היה אחד השחקנים החזקים בארץ בתקופתו. היה כמה פעמים אלוף הארץ (שפעם זה עוד היה כבוד) ולקח בעוד הרבה טורנירים מקומות מכובדים.
דני והחבר'ה האחרים עזרו לנו להשתפר, להכיר את חוקי המשחק לעומק, ללמוד לפתח אסטרטגיות משלנו. ממש גידלו אותנו.
ככה במשך שנה שנתיים רק שיחקנו קאסואל בליגות. לא ידענו מה זה טורניר בכלל. אפילו לא מה זה דראפט.
אחרי תקופה ארוכה, אחרי שלמדנו את המשחק, את החוקים, הכרנו את הקלפים - דני הזמין אותנו להשתתף בדראפט אצלו בבית.
כמובן שהסכמנו, שוב נדלקה בנו הרוח ואמרנו לעצמנו אנחנו הולכים לנצח שם את כולם!

נחשו מה? שוב כולם ניצחו אותנו :)
הסיפור חוזר על עצמו, חזרנו הבייתה, קראנו מאמרים התייעצנו עם שחקנים בליגות באפילו פה בפורום על איך אפשר להשתפר בדראפטים.
לאט לאט השתפרנו גם בזה.

פריצת הדרך הראשונה שלי - והנצחון נגד דני
רפי, שמעורב יותר בחוגים לילדים בבתי הספר, אמר לי אתמול שהשחקנים "מפחדים" להפסיד לפרואים (ואם נהיה ספציפים לצפון, מפחדים מבועז ויניב :) ).
תאמת, אני מבין את אותם ילדים שמפחדים לשחק מול הפרואים. אף אחד לא אוהב להפסיד.
גם לי היה יריב שכל טורניר פחדתי לצאת מולו. ובצדק, אף פעם לא ניצחתי אותו. מעולם. לאורך כל תקופת ההשתפרות שלי והלמידה של המשחק אף פעם לא הצלחתי לנצח את - דני יוסף.

כמו שאמרתי, דני היה אחד השחקנים הטובים בארץ. ולא רק זה, לא מספיק שהוא היה שחקן טוב שיודע לנצל את החוקים לטובתו (מזכיר לכם שפעם המשחק היה יותר מסובך לפני שהחוקים השתנו),
לדני היה פני פוקר מושלמות. דני אהב תמיד לשחק קונטרול. ולא כמו השחקני שוקולד שיש היום, פעם קונטרול היה קונטרול ופעם השחקנים היו שחקנים.
(שוב לא מזלזל, כל מי ששיחק פעם בטוח שיסכים איתי).
אחרי שיצא הסט מירודין (המקורי) כל כך אהבתי את המשחק והחלטתי לקנות חבילה לטייפ 2 במג'יק אונליין.
החבילה הפייבוריטית שלי הייתה Affinity. השגתי את כל הקלפים באונליין, שיחקתי מלא בחדרי האימונים שם והיה כיף גדול. למדתי את כל הטריקים של החבילה, פיתחתי לה אסטרטגיות משלי.
הכי כיף היה להתחיל לקצור את הרווחים מכל שעות האימונים האלו.
פריצת הדרך שלי היה - PTQ Columbus. הטורניר התקיים בחיפה, הפורמט היה טייפ 2 וכמו בכל פיטקיו באותה תקופה כולם באו לשחק.
באתי לטורניר מוכן, אחרי הרבה שעות אימון עם החבילה שלי באונליין.
כמו שהיה צפוי, בסיבוב החמישי יצאתי מול דני. הוא שיחק Tooth & Nail עם כחול בשביל Counter spells כמובן.
ניצחתי 2-1 וסוף סוף הגעתי לרגע המיוחל לנצח את דני. אני לא אשכח את הרגע הזה לעולם.

אפשר לציין שלא רק שניצחתי את דני, ניצחתי על הדרך את כל היריבים שלי והלכתי 8-0-1 היישר למקום ה-1.
דני מאוד כעס עליי שבחרתי לא לנסוע ל-PT. מה לעשות, מימון של 250$ לא מספיק לקנות כרטיס טיסה :wink:
המשכתי לשחק עם אותה חבילת Affinity בערך עוד שנה עד שעשו באן לאדמות שלה והצלחתי להגיע איתה למקומות מאוד מכובדים בטורנירי הזברה השונים שהיו אז.

מה המסקנה מכל זה?
מג'יק משחקים בשביל הכיף. אחרי זה החלטתם שאתם רוצים להשתפר?
תבקשו עצות משחקנים וותיקים, תבואו לליגות, תשאלו בפורום.
החלטתם שאתם רוצים לנצח בטורנירים, לקבל פרסים וגביעים?
תתחילו להשתתף בטורנירים. אפילו פעם בחודש חודשיים, לאט לאט בקצב שלכם.
ככל שתשחקו יותר ככה תשתפרו יותר.

מקווה שהצלחתי לעורר בכם טיפה את רוח המשחק.
יואב
מיצי מיאו
raynor
MTGil Apprentice

שליחה על ידי raynor »

שמע, את צודק. ככה זה כל תחביב בחיים.
בקשר למשחק עצמו:
מאיפה אפשר להשיג את הקלפים שאתה רוצה? בארץ אין לי כ"כ גישה כי אני סה"כ בן 15, הדרך שלי זה האינטרנט.
ועם המשחק באונליין אני עדיין לא מסתדר, הוא מסורבל כזה..
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

כמו שאמרתי, אפשר להשיג קלפים בליגות ובטורנירים. אנשים תמיד אוהבים להחליף.
מיצי מיאו
raynor
MTGil Apprentice

שליחה על ידי raynor »

Yoav כתב:כמו שאמרתי, אפשר להשיג קלפים בליגות ובטורנירים. אנשים תמיד אוהבים להחליף.
ברור לי העניין.
אבל אם אני רוצה להתחיל לשחק עם דק מסויים, מאיפה אני מביא את כל הקלפים?
אני מכיר אתר אחד באינטרנט toywiz מארה"ב אבל הם לא שולחים לארץ.
ובאונליין אני לא מבין כלום
Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life »

אחלה רעיון, אני אוסיף את הצד שלי (אולי עוד אנשים ימשיכו את הרצף אחריי).

כשהייתי בן 15 (היום אני בן 22) היה אצלי קרוב משפחה מקנדה שהיה שחקן מג'יק מקצועי בעבר (ניצח פרו-טור) הכיר לי ולאח שלי (בן 11 בזמנו) את המשחק.
ממש במקרה שמעתי שיש ברעננה (שם אני גר) חנות שבה מוכרים את הקלפים של המשחק אז הלכנו לשם וקנינו שתי חבילות של 8E (אני אפילו זוכר שהן היו כחול ולבן).

שיחקנו ככה שנינו כמה זמן לבד בבית (כמובן בלי שהבנו את כל החוקים) ואז חזרתי שוב לחנות כדי לקנות בוסטרים והמוכר בחנות (ירון למי שזוכר/מכיר) אמר לי שיש ליגה של מג'יק בכל יום רביעי.

קפצנו לליגה, הפסדנו קשות (במיוחד לילד קטן בשם ניב שמואלי) אבל השתפרנו לאט לאט.
בהמשך הזמן ירון ופרננדו לקחו את החבורה של ה8-12 ילדים שפקדו את הליגה ואשכרה לימדו אותנו איך לשחק וממש עשינו ליגה כמו שצריך (עם דראפטים פעם בכל כמה שבועות).

שנה שנתיים אחרי זה, שכבר בנוהג כל יום רביעי הייתי בחנות (הידועה גם בשם "החנות") התחלתי לעבוד שם עד שהיא עברה לסינמה סיטי (PMI).

גם אחרי שהחנות נסגרה המשכנו במשך שנה+ להפגש פעם בשבוע במרכז אלרם לעשות דראפטים/קונסטרקטד, ושם גם הייתה ההתחלה של טים רעננה, שעדיין רצה חזק בטורנירים.

4 שנים אחרי אני עדיין משחק ומוציא תוצאות יפות בטורנירים, המון בזכות האנשים שפגשתי אי אז ב"חנות".

וכמובן, עדיין נפגשים מדי יום שישי.

ניב דניאלי

עריכה: אם יש לך בעיה להשיג קלפים אתה יכול לפרסם הודעה בפורום או לפנות לאחד הדילרים בארץ ולקנות מהם את הקלפים (לדוגמא - פרננדו). אם אתה צריך עוד עזרה אתה יכול לפנות אלי בהודעה פרטית.
munchlax
MTGil Wizard

שליחה על ידי munchlax »

מילים כדורבנות.
כמה שזה נכון,הפחד לשחק נגד הפרו (שהאגו שלו בשמיים),כמה שהפרו אוהב להסביר (בגלל שהאגו שלו בשמיים) וכל מה שאמרת.
Munchin All Day Long
raynor
MTGil Apprentice

שליחה על ידי raynor »

לי ממש אין בעיה עם הפסדים, הבעיה שלי היא כשאני מגיע לרמה גבוה ומפסיד כמו בסוני (דוגמא גרועה הא?)
אני חושב שאני אקנה כמה בוסטרים של NPH וממה שיצא לי שם ארכיב חבילה, אני פשוט לא מוצא דרך אחרת להתחיל
HedgeKnight
Phyrexian Praetor

שליחה על ידי HedgeKnight »

אני משתתף בכל מילה ומילה
תמיד מפחיד לשחק מול בועז ויניב (חחחחח)
אבל האמת שפריצת הדרך שלי (כיום בן 18)
הייתה לפני כמה חודשים בלבד באירוע הריליס של ביסייג'ד
שבו אני ואורי ק. הפסדנו לבועז ויניב אבל הגענו למקום השני המכובד , המשיכה בגמר הדראפט של הריליס ובשבת האחרונה הייתי רחוק קלף אחד מלנצח את בועז שהלך וזכה מקום שלישי.
לצערי אני לא יכול להגיע לליגות אבל אני נהנה מאוד מהמשחק ומשקיעה בו הרבה
אני מאמין שאם הטורנירים ימישכו לפחות בחיפה כמו שהם כרגע לאט לאט אנחנו נראה הרבה יותר משתתפים , שמגיעים לליגות כדי להשתפר ולנצח את הפרואים שמהם הם מפחדים
The band: Loyalty
The lead singer: Holy Shit
Copyright: Metamind,HedgeKnight.Cold Hellfire
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

raynor כתב:לי ממש אין בעיה עם הפסדים, הבעיה שלי היא כשאני מגיע לרמה גבוה ומפסיד כמו בסוני (דוגמא גרועה הא?)
אני חושב שאני אקנה כמה בוסטרים של NPH וממה שיצא לי שם ארכיב חבילה, אני פשוט לא מוצא דרך אחרת להתחיל
רוצה רעיון יותר טוב?
תבוא לאחד הדראפטים באיזור שלך, רק תבוא אל תשתתף ולאחר הדראפט תבקש להחליף/לקנות מאנשים קלפים ספציפים שאתה מחפש שיצאו להם בדראפט. זה יצא לך הרבה יותר זול.
רוצה לשמוע סוד? אם תבקש ממש יפה והם יראו שאתה שחקן חדש שרוצה להגדיל את האוסף, יש מצב שאפילו יביאו לך את כל מה שהם פתחו בחינם.

עוד רעיון לא פחות טוב, תקנה את אחת ה-intro-packs ותלמד אותה לעומק. לאחר מכן תשפר אותה לפי סגנון המשחק שלך והקלפים שאתה יכול להשיג.
נערך לאחרונה על ידי Yoav ב 13/5/2011 , 7:57, נערך 2 פעמים בסך הכל.
מיצי מיאו
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

אם כבר הת'רד הזה הוא גם ת'רד סיפורי פריצות דרך אז יאללה.
הייתי משתתף בפריריליסים מאז 8E, וחוץ מזה שיחקתי רק קז'ואל עם רפי וחברים.
בפריריליסים לא היה הולך בהם משהו (2-4 לרוב), הפריריליס הראשון שזכיתי בו בפרסים היה Darksteel, וגם זה הייתי איזה מקום 20 או משהו. אז כבר התחלנו ללכת לליגת ריץ' רץ', היינו משחקים שם רק קז'ואל, על הרצפה, בלי שולחנות, ומדי פעם אולי עושים איזה בוסטר פייט.
היו אחלה אנשים ואחלה של תקופה.
אחרי פריריליס Timespiral היה דראפט, והחלטנו להשאר ולנסות אותו.
יכול להיות שזה בגלל טיימספיירל, אבל ההתלהבות שלי אחרי הדראפט הזה לא דעכה, ממש חיכיתי להזדמנות לעשות עוד דראפט רק בשביל לראות את כל הסינרגיות השונות שיכולות לצאת לי (שוב, טיימספיירל), לכן צדנו את ליגת הטכניון (לא היה פשוט למצוא אותם בזמנו), והתחלנו לעשות דראפטים על בסיס שבועי, כמובן שלקח קצת זמן עד שהצלחתי לנצח קצת דראפטים, למרות שנראה לי שעדיין בתקופת טיימספיירל יצאתי מתקופת ה"מגה סקראב".
הPTQ הראשון שהלכתי אליו היה סילד TSP, שהיה טורניר מאוד מהנה, זכור לי שבערך בסיבוב 6 הפסדתי לאריאל, הייתי 4-2 ופרשתי, אז אני לוקח את זה כהישג.
לקונסטרקטד רק נכנסתי בסוף בלוק TSP, שזה מצוין, כי היה PTQ בלוק, ויכלתי לשחק את דק הקומבו הראשונה שלי, סליברים, ואפילו הגעתי איתה לטופ 8 (שם נמעכתי על ידי ניב דניאלי).
שיחקתי בטופ 8 כל כך רע בגלל הלחץ, אבל זה צפוי כשזה הטופ 8 הראשון שלך, וזה לגמרי חשוב לצבור את הנסיון הזה בטופ 8, כי לחץ זה לא משהו שאתה רוצה בטופ 8 של אליפות הארץ :P
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

נושא מעולה, יואב אתה מלך!
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אני לא ארשום את ה"פריצה שלי" כי זה סתם נראה לי מיותר...(אם מישהו ממש ממש רוצה...אז אפרסם)

אבל דבר אחד אני ארשום שקשור לכל הנושא הזה(שדרך אגב יואב כל הכבוד באמת)

אני שמעתי המון המון פעמים "פחד לשחק מול שחקנים טובים" ובעיני זה שטויות וחבל...

אני שהתחלתי לשחק,ישר נכנסתי לmagic online כי אהבתי את המשחק מאוד שרציתי עוד וזה היה המקום.

שהתחלתי לשחק אונליין(לפני מספיק זמן....damn i feel old) אז בהתחלה הייתי עושה סתם דראפטים\קצת const לא משהו רציני מפסיד\מנצח וכל פעם אוסף מהפסד עוד "טעות" אבל תמיד מתבכיין על שליפות\מזל\בלה בלה אחר...

אחרי כמה זמן הכרתי אנשים באונליין שהיום נחשבים לבין השחקנים הטובים בעולם (lsv,brad nelson,adam yurchick) (את השלישי אולי אנשים פחות מכירים כי הוא לא מתעמק במג'יק,תאמינו לי הוא טוב) אז לפני שהם ניהיו מפורסמים וטובים ברמה עולמית..קודם הם היו מה שנקרא modo ringers...שזה פשוט אומר שחקני אונליין טובים מאוד מאוד שעדיין לא עשו את ה"פרצה" במציאות.

שהכרתי אותם עשיתי דבר פשוט מאוד,התעקשתי איתם פשוט לשחק הרבה וכמה שיותר,אם זה סתם testing t2\ext או אפילו אני זוכר שהייתי אומר להם להירשם איתי לדראפט כדי שיהיה לי סיכוי לשחק מולם בדראפט.

אחרי זה הצטרפתי לקלאנים הטובים באונליין שאז קלאן היה דבר רציני ונחמד ביותר(היום זה חסר משמעות כי אונליין מפגר) שזה דומה אולי ל"ליגה" במציאות שחבורת חברים משחקים ומשתפרים ביחד.

דוגמא טובה ל"טסטינג" למשל שעשיתי זה לpt hawaii שטסתי אליו,אז עשיתי טסטינג עם brad nelson עצמו הרבה...(שהוא הגיע מקום 9...ואני? טוב נעזוב את הנושא הזה).

מכל החפירה הזאת מה שאני רוצה להגיד זה שאין מה לפחד לשחק מול ה"שחקנים הטובים" אלה ההפך בדיוק ז-את בדיוק הדרך להשתפר.

אני זוכר שרציתי כל סיבוב בפיטיקיו\אליפות הארץ לשחק מול אורי פלג\איילון\אור כי ככה המשחקים היו מעניינים יותר וכמובן שהיה הרבה יותר ללמוד מהם

עכשיו לנקודה של "השגת קלפים" אז זהו נושא שצורם לי הרבה זמן כבר...כי בכמה שנים האחרונות ישראל עברה מהפכה במסחר במג'יק וזה כל הנושא של "השכרת קלפים" שזה פשוט גועל נפש בעיני,זהו דבר שלא קיים בכלל בחו"ל אלה מלווים בכיף קלפים אחד לשני,אז עוד יותר שאנחנו קהילה קטנה יחסית שמכירים אחד את השני...

מה שיש בחו"ל זה פשוט,המארגן\דילר מוסמך מוכרים קלפים וזהו כל השאר מלווים אחד לשני קלפים בלי תמורה...אני לא יודע מה קרה כי פעם זה היה ככה בארץ...ובעיני זה פשוט גועל נפש של דבר....אם אנשים יפסיקו עם הקטע הזה של להשכיר קלפים וילוו אחד לשני קלפים בלי לחשוב על להרוויח את ה2-3 שקלים המסכנים האלה אז אני מאמין שיותר אנשים יבואו לטורנירי קונסטרקתד כי לא יצטרכו להרגיש מפגרים שהם משכירים קלפים(וגם מוריד עלויות שזה חשוב לא פחות)

אני לא הכי מסכים עם הקטע של "ליגה זה המקום הכי טוב" גם לנושא התחרותי...כי מה לעשות שזה לא...אבל בהחלט מקום טוב להתחיל בוא.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

לי אין פריצה, הייתי ונשארתי סקראב שמסוגל בקושי לצאת עם מאזן חיובי בלימיטד :)

למען האמת, ממה שראיתי כאן בקנדה, אנשים שבונים חבילה תחרותית קונים או מחליפים את הקלפים שדרושים להם. הם ישאלו קלפים ממכרים רק אם אין להם ברירה (מה שקורה בעיקר עם מית'יקים כי רוב השחקנים הרציניים ישארו דבוקים ל-Jace/Vengevine/Cobra שלהם מהם יש כמות מוגבלת באזור) וכמובן שאין כזה דבר השכרות, בגלל שהחנויות שבהן נערכים הטורנירים יזרקו את כל המעורבים בדבר לכל הרוחות.

הסיבה שזה מתאפשר בארץ היא שיש (לפחות בשלב הזה) הרבה פחות טורנירים עם פרסים קטנים יותר (באדמונטון, עיר בערך בגודל של חיפה, יש לפחות חצי תריסר חנויות שמריצות טורנירי constructed על בסיס שבועי). אז פחות "כדאי" להשקיע בקניית קלפים יקרים, האנשים שהשקיעו בקניית הקלפים (כמוצר סגור או סינגלים) לא רוצים לצאת פראיירים, והמארגנים מאפשרים את זה כדי להגדיל את מספר המשתתפים בטורניר.

קצת קשה לי למתוח ביקורת על המשכירים כי בגדול, הם מקדמים את הזמינות של הקלפים לתחרויות והם לוקחים סיכון מסוים כשהם נותנים לאנשים, ביחוד כאלו שהם לא מכירים היטב, להשתמש בקלפים שלהם. אפילו לאסוף את הקלפים שלך בחזרה אחרי טורניר זה לא סיפור פשוט (גם היום מסתובבים בארץ קלפים שהשאלתי בשווי מאות שקלים). אבל אני בהחלט מסכים שאם אנשים יגדילו קצת ראש ויחפשו למי בסביבתם הטבעית הם יכולים להשאיל במקום למי הם יכולים להשכיר, זה רק יעזור.

יואב, אני חושב שחלק מהסיבה שיש לך 60 שחקנים ב-PR ורק ~15 שחקנים בליגה היא לא שהם מפחדים ממך, אלא שלא לכולם נוח להגיע לליגות, על בסיס קבוע או מזדמן.
raynor
MTGil Apprentice

שליחה על ידי raynor »

Navidshi קל לך להשיג את הקלפים שלך לא? ממה שהבנתי אתה גר בקנדה?
תגידו, יש לי להשקיע 400 שקל.
זה אמור להספיק לאונליין + מציאות ?
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

Circle of Life כתב:אחלה רעיון, אני אוסיף את הצד שלי (אולי עוד אנשים ימשיכו את הרצף אחריי).

כשהייתי בן 15 (היום אני בן 22) היה אצלי קרוב משפחה מקנדה שהיה שחקן מג'יק מקצועי בעבר (ניצח פרו-טור) הכיר לי ולאח שלי (בן 11 בזמנו) את המשחק.
ממש במקרה שמעתי שיש ברעננה (שם אני גר) חנות שבה מוכרים את הקלפים של המשחק אז הלכנו לשם וקנינו שתי חבילות של 8E (אני אפילו זוכר שהן היו כחול ולבן).

שיחקנו ככה שנינו כמה זמן לבד בבית (כמובן בלי שהבנו את כל החוקים) ואז חזרתי שוב לחנות כדי לקנות בוסטרים והמוכר בחנות (ירון למי שזוכר/מכיר) אמר לי שיש ליגה של מג'יק בכל יום רביעי.

קפצנו לליגה, הפסדנו קשות (במיוחד לילד קטן בשם ניב שמואלי) אבל השתפרנו לאט לאט.
בהמשך הזמן ירון ופרננדו לקחו את החבורה של ה8-12 ילדים שפקדו את הליגה ואשכרה לימדו אותנו איך לשחק וממש עשינו ליגה כמו שצריך (עם דראפטים פעם בכל כמה שבועות).

שנה שנתיים אחרי זה, שכבר בנוהג כל יום רביעי הייתי בחנות (הידועה גם בשם "החנות") התחלתי לעבוד שם עד שהיא עברה לסינמה סיטי (PMI).

גם אחרי שהחנות נסגרה המשכנו במשך שנה+ להפגש פעם בשבוע במרכז אלרם לעשות דראפטים/קונסטרקטד, ושם גם הייתה ההתחלה של טים רעננה, שעדיין רצה חזק בטורנירים.

4 שנים אחרי אני עדיין משחק ומוציא תוצאות יפות בטורנירים, המון בזכות האנשים שפגשתי אי אז ב"חנות".

וכמובן, עדיין נפגשים מדי יום שישי.

ניב דניאלי

עריכה: אם יש לך בעיה להשיג קלפים אתה יכול לפרסם הודעה בפורום או לפנות לאחד הדילרים בארץ ולקנות מהם את הקלפים (לדוגמא - פרננדו). אם אתה צריך עוד עזרה אתה יכול לפנות אלי בהודעה פרטית.
סוג של +1 לי אין משמ פריצה אבל ככה למדתי לשחק ואני יכול להעיד על עצמי שאני לא שחקן נורא ועושה תוצאות חיוביות בטורנירים..(שאני נמצא בהם)

כרגע למה אני לא מגיע לליגות זמןעד שאני מסיים צבא זה כבר לא אפשרי מה שכן להגדיל את הזמינות של הליגות לא יעזור (לפתוח 10 למשל) אבל ליגה מאוד חזקה שיהיה בה משהו כמו 20 שחקנים (היה בעבר ברעננה יומים בשבוע בכל יום 20 שחקנים) תשפיע כי ככה יש מספיק גפ לדראפט וגם ל קזואל/קונס' זה כבר הוכיח עצמו בעבר..
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

raynor כתב:Navidshi קל לך להשיג את הקלפים שלך לא? ממה שהבנתי אתה גר בקנדה?
אני לא בטוח מה לענות על זה. היה לי קל יותר להשיג את הקלפים שלי בארץ, כי אנשים בדרך כלל רצו עליהם הרבה פחות כסף. בקנדה זול יותר לקנות מוצר סגור, אבל מוצר סגור זה הימור שמתאים יותר לשחקני קז'ואל מאשר לשחקנים תחרותיים.
תגידו, יש לי להשקיע 400 שקל.
זה אמור להספיק לאונליין + מציאות ?
תלוי מאד בחבילה שאתה רוצה לבנות. אפילו חבילות זולות יחסית (דהיינו, נטולות Planeswalkers) נוטות לכלול כמה קלפים יקרים כמו Mox Opal או Stoneforge Mystic שבקלות יכולים לדחוף אותך מעבר לתקציב, בעיקר אם אתה מתכוון לבנות חבילות גם במציאות וגם באונליין.
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

בואו אני אקח את הצד השני, לצורך הדיון, כדי שיהיה לנו יותר מעניין.

אשתי ואני הגענו לראשונה לטורניר וקיבלנו שוק טוטאלי. לא בגלל שהפסדנו, זה בסדר, היה כיף לראות חבילות טייר 1 וגם טייר 2. העניין זה השחקנים ה"מקצועיים" שפשוט צחקו עלינו, על מה שאנחנו משחקים, איך שאנחנו משחקים, שאנחנו פשוט מטומטמים וכו' וכו'. מישהו עמד מאחורי אשתי וכשהיא שיחקה משהו הוא אמר לה "מה זה? אני אמות ובחיים לא אשחק את הקלף הזה!!" אפילו שהיא ניצחה במשחק, כל הגישה היתה מגעילה ופשוט חסרת ספורטיביות. כל חטאינו היה שבאנו כדי להינות.

זה היה כל כך שוק שלקח לנו שנה וחצי בערך והרבה לחץ מצד החברים שלימדו אותנו, עד שחזרנו לשחק. עכשיו זה רק לימיטד (פריריליסים, מלכי הבועז וכו') כי שם התנאים שווים.

אני אישית רוצה לשחק קונסטרקטד גם, אשתי בנתה אחלה של חבילה שאני ממש נהנה לשחק איתה ואפילו עובדת בצורה לא רעה גם נגד חבילות האקסטנדד שלנו (אפיניטי, קאונטר רבלס, סייקטוג וכאלה). אבל כשאני מסתכל על כמה עולים קלפים, זה טירוף. מי רוצה להשקיע כל כך הרבה כסף בפילרים? לנדים מיוחדות, ג'ייסים וכל זה... המצב הכלכלי שלי לא זהה לשל בחור בן 15 ולא בן 18 וגם לא בן 28 ממוצע, אבל צריך למתוח את הקו במקום מסוים.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

אני ולא אחר כתב:בואו אני אקח את הצד השני, לצורך הדיון, כדי שיהיה לנו יותר מעניין.

אשתי ואני הגענו לראשונה לטורניר וקיבלנו שוק טוטאלי. לא בגלל שהפסדנו, זה בסדר, היה כיף לראות חבילות טייר 1 וגם טייר 2. העניין זה השחקנים ה"מקצועיים" שפשוט צחקו עלינו, על מה שאנחנו משחקים, איך שאנחנו משחקים, שאנחנו פשוט מטומטמים וכו' וכו'. מישהו עמד מאחורי אשתי וכשהיא שיחקה משהו הוא אמר לה "מה זה? אני אמות ובחיים לא אשחק את הקלף הזה!!" אפילו שהיא ניצחה במשחק, כל הגישה היתה מגעילה ופשוט חסרת ספורטיביות. כל חטאינו היה שבאנו כדי להינות.

זה היה כל כך שוק שלקח לנו שנה וחצי בערך והרבה לחץ מצד החברים שלימדו אותנו, עד שחזרנו לשחק. עכשיו זה רק לימיטד (פריריליסים, מלכי הבועז וכו') כי שם התנאים שווים.

אני אישית רוצה לשחק קונסטרקטד גם, אשתי בנתה אחלה של חבילה שאני ממש נהנה לשחק איתה ואפילו עובדת בצורה לא רעה גם נגד חבילות האקסטנדד שלנו (אפיניטי, קאונטר רבלס, סייקטוג וכאלה). אבל כשאני מסתכל על כמה עולים קלפים, זה טירוף. מי רוצה להשקיע כל כך הרבה כסף בפילרים? לנדים מיוחדות, ג'ייסים וכל זה... המצב הכלכלי שלי לא זהה לשל בחור בן 15 ולא בן 18 וגם לא בן 28 ממוצע, אבל צריך למתוח את הקו במקום מסוים.
א)בסילדדים הסיכוים לא ממש שווים עדיין צריך להעירך נכון בצורה נכונה אני אישית בפריריליס האחרון קיבלתי פול די נוראי (נכון היה שם ורכמיל אנגינ שבלעדיו הייתי באמת מפסיד) אבל שום צבע חזק ובלי רימובל רציני פשוט לתקוע את היריב שנים.. ומה עדיין למדתי מהר איך לשחק עם הדק מה המהירות שלה ואיזה קלפים מצתאימים לאסטרטגיה ואיזו לא אילו מיומנות שדורשות פיתוח וכן עם הפול הבאמת זועתיי הזה שחשבתי שאני אהיה מקסימום 2-4 הייתי 3-3 שמשחק אחד פשוט לא שיחקתי ורק רציתי לאכול...
בקשר למה שאמרת צוחקים עליכם זה דרך לא ממש ידודתית אומנם אבל עדיין להסביר לכם שכנראה אתם לא עושים משהו בסדר וכשבאים לטורניר טייפ טו לא מצפים שמישהו יבוא עם דק של קורסט שהדרך לנצח היא פלטינום אנג'ל (סתם דוגמא)
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

אין ספק שיש אלמנט של מזל בלימיטיד. זה חלק מהמשחק. אין ספק שאלמנט המזל חזק יותר בסילד. זה עדיין כיף. במיוחד היום שאנחנו מקבלים קצת יותר כבוד וכבר יש לנו מהקהילה.

האם אתה אומר שזה בסדר להוציא את הכיף לבנאדם מהמשחק? אנשים לא יבואו.
למה אין בחורות במג'יק? כי ההתנהגות של רוב השחקנים פשוט דוחה אותן.

כל דבר אפשר להסביר והשאלה איך עושים את זה. האם אתה אומר שצחקו עלינו בגלל שזאת אשמתנו? זה כמו להגיד לבחורות שנאנסו שזה קרה בגלל שהן התלבשו פרובוקטיבי?
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

ההתנהגות ש"אני ולא אחר" מתאר היא התנהגות שראיתי בלא מקומות, וכמו שיש הרבה אנשים מגעילים בעולם, לצערי כך יש גם אנשים מגעילים בקהילה, שנהנים מלהתנשא על אחרים וינסו לנצל אותם בהחלפות, וכן הלאה. אישית כשאני רואה התנהגות כזו אני משתדל להתייחס אליה ולעצור אותה, אבל צריך שהקהילה תתגייס לזה ככלל, ואם אתם רואים מישהו שמתנהג באופן מגעיל, תתפסו איתו שיחה, או תגידו למארגן. לצחוק על מישהו זו אמנם לא עבירה פלילית, אבל זו התנהגות שאנחנו רוצים למגר אם אנחנו רוצים להקרין שאנחנו קהילה ידידותית וכיפית ולמשוך כך שחקנים חדשים.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
שלח תגובה