מתחיל במג'יק - רוצה עזרה בקנייה ראשונה

כאן תוכלו לברר מחירים, לשאול על כדאיות החלפות, וכל מה שקשור למסחר במג'יק אבל אינו ניהול עיסקה.

מנהלים: Navidshi, Orb

שלח תגובה
MatanShalom
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

מתחיל במג'יק - רוצה עזרה בקנייה ראשונה

שליחה על ידי MatanShalom »

שלום. התחלתי להתעניין במג'יק לפני כמה זמן וחשבתי לקנות קלפים. ראיתי את הסטים השונים ואת המוצרים ואני לא כ"כ יודע מה כדאי למתחיל לקנות (איזה סט, מוצר וכו'). אז אם אפשר קצת עזרה בנוגע לאיפה אפשר לקנות (באזור המרכז) קלפים של מג'יק, אשמח לעזרה. ומה יותר כדאי - קנייה מהארץ או מחו"ל?
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

הי מתן, קודם כל ברוך הבא!
בעיקרון כמתחיל כדאי לך לקנות אינטרו פק. זו חבילה למתחיל אשר תוכל להתחיל לשחק איתה באופן מיידי ישר מהקופסה.
לגבי חנות, חפש חנות קרובה לאזור מגוריך ברשימת החנויות - www.mindgames.co.il/shops.htm

לגבי קנייה מהארץ מול קנייה מחו"ל, מאחר וזה הפורום הרשמי שנתמך ע"י היבואן, זה מנוגד לחוקים לדון פה בקנייה של מוצרים מחו"ל. מה שכן אני יכול לומר לך, זה שקנייה בארץ היא מהירה יותר, נוחה יותר, ואתה יכול להיות בטוח שחלק גדול מהכסף הולך חזרה לתמיכה בקהילה וליצירת מקומות נוספים לשחק בהם.

אור.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
MatanShalom
MTGil Apprentice

תודה רבה אור!

עזרת לי מאוד בעניין. אשמח לקבל עצות נוספות.
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

לגבי קניית קלפים שמיועדת למתחילים אכן כדאי לך לקנות אינטרו פאק כמו שאמר אור.

עם זאת ישנם הרבה סטים של מג'יק והסטים שהמיועדים ביותר למתחילים הם M12, M11 וכדומה, אז אם אתה חושש להתחיל עם קלפים מסובכים מדי עדיף לך לגשת לאחד מהסטים האלה.

לעומת זאת, אם יש לך חברים שמכירים את המשחק, או זמן פנוי לגשת לאחת הליגות באיזור המרכז אז אתה בכיף יכול לשחק את הקלפים המסובכים יותר, עם חברה שיעזרו לך להבין אותם מהר.

במידה ואתה רוצים קלפים טובים יותר יחסית להשקעה של קניית חבילה ישנן לדעתי בפריק שמרכז וייצמן, ואולי בחנויות נוספות חבילות Dual decks שבקנייה אחת נותנות לך 2 חפיסות די מתקדמות, שנועדו למשחק אחת נגד השנייה אז הן גם די מאוזנות.

במידה ומה שאתה מחפש הוא מקסימום משחק במינימום כסף אני דווקא ממליץ לגשת לאחד מאירועי הדראפט שמתקיימים בליגות. דראפט הוא ביגנון משחק די מסובך במג'יק, אבל בדרכו השחקן משיג כמות קלפים של 3 בוסטרים בהנחה ומשחק איתם טורניר, וזו הדרך הכי טובה ללמוד, לשחק הרבה.
תמונה
MatanShalom
MTGil Apprentice

זה שלא שאני לא יודע לשחק מג'יק, בגלל המשחק מחשב של מג'יק (DOTP 2012) הכרתי את המשחק והבנתי אותו. השאלה איך מיישמים את הקטע של בניית חפיסה וכו', וגם עם איזה סטים ומוצרים כדאי להתחיל, לאיזה טורנירים כדאי להירשם כדי ללמוד...
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

תבוא לליגה שקרובה אליך, לך לפרה-ריליס וריליס כשיש. שם קל יחסית להתחיל.
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

MatanShalom כתב:זה שלא שאני לא יודע לשחק מג'יק, בגלל המשחק מחשב של מג'יק (DOTP 2012) הכרתי את המשחק והבנתי אותו. השאלה איך מיישמים את הקטע של בניית חפיסה וכו', וגם עם איזה סטים ומוצרים כדאי להתחיל, לאיזה טורנירים כדאי להירשם כדי ללמוד...
אוקיי. אז לדעתי קניית חבילת אינטרו זה קצת קטן עליך. יש שני סוגי טורנירים עיקריים במג'יק:

-טורנירי קונסטראטד שבהם משחקים עם חבילה בנוייה מראש. במידה וזה מה שאתה מחפש לעשות, אני ממליץ לקנות חבילת גיים דיי (ככה קוראים לאלה?), הן בדרך כלל הכי קרובות לחבילות שנועדו לטורנירים.

-טורנירי לימיטד. בטורנירים האילו אתה פותח בוסטרים במקום ובונה חבילה חדשה כל פעם. בליגות למיניהם יש לרוב טורנירי דראפט שהם הדרך שבה בדרך כלל עושים את זה. טורניר דראפט יספק לך בסיס טוב של חבילה לשפר בעתיד, וניסיון בבניית חבילות.

עוד דבר נוח שאפשר לקנות כשחקן מתחיל שרוצה להתנסות בבניית חבילה הוא ה-Deckbuilder's toolkit. זה מוצר שמסביר את העקרון של בניית חפיסות וגם מחיל כמות כלשהי של קלפים אקראיים כמו בטורנירי לימיטד.

סטים שכדאי להתחיל איתם כרגע זה M12 כי הקלפים בו הכי פשוטים.

טורנירים שכדאי להירשם אליהם בתור התחלה הם מה שנמצא בליגה הקרובה ונוחה ביותר לך.
תמונה
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

אני לא חושב שדראפט כדאי לשחקן מתחיל - זה הרבה כסף, לא הרבה קלפים, וכנראה שירמסו אותו. דקים מוכנות או deckbuilder's toolkit נשמע יותר הגיוני. אם כבר הוא הולך לדראפט (שכרגע יש רק איניסטרד, אז אני לא חושב שזה רלוונטי אליו), שיבקש מאנשים את הקומונים שלהם מהדראפט, אבל כמו שאמרתי אני לא חושב שזה כדאי.
ללכת לליגות, לשחק קז'ואל ועם דקים מוכנות שקנית זו הדרך הכי טובה ללמוד לדעתי. דראפטים סתם מבאסים שחקנים מתחילים.
Don't drink and draft.
MatanShalom
MTGil Apprentice

תודה רבה על העזרה. אם אני קונה למשל אינטרו פאק ופאט פאק, אז זה די מגביר לי את האפשרויות בנייה נכון? אני פשוט מבצע את הקנייה הראשונה, ואני לא רוצה לקנות סתם, אלא לקנות חכם - כי לשחק מול מחשב ולשחק מול שחקן זה דבר שונה לחלוטין...
yehonatans1
MTGil Apprentice

שליחה על ידי yehonatans1 »

לדעתי עדיף פאט פאק על פני אינטרו עם יש שיקול,הפאט נותן לך 9 בוסטרים שיכולים לתת לך בסיס מאוד טוב.
עם אתה רוצה נסיון במשחק נגד אנשים תבוא לליגות ולאט לאט תתפתח לטורנירים גדולים יותר.
עם אתה רוצה אתה יכול לבוא למלך הדראפטים כדי לראות משחקים ולקבל תמונה כללית על המשחק ב"אמיתי".
lightning never strickes the same place twice.but it can strick freaking everywhere!!
MatanShalom
MTGil Apprentice

פאט פאק וטולקיט לפי מה שאני רואה יתנו לי המון אפשרויות ובסיס להתחיל מהן. לדעתכם זה משתלם להשקיע על טולקיט ופאט פק של M12???
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

פאט פק של m12 יתן לך בסיס טוב, והטולקיט עוד קלפים נחמדים. זה בחירה טובה.
MatanShalom
MTGil Apprentice

תודה רבה על העצה, תומר. אם התקציב שלי הוא בערך 400 ש"ח, מה משתלם לי לקנות?
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

טולקיט זה 140 ש"ח. ופאט פאק שזה 250 ש"ח. זה יוצא 390 ש"ח.
תוכל לראות כאן:
http://www.mindgames.co.il/downloads/catalog.pdf

באופן כללי, אם אתה לא מרוויח כסף, הייתי ממליץ לך לחסוך, ולא לקנות את הפאט פאק.
הסיבה היא שפרה ריליסים יותר מקדמים את יכולות המשחק והבנייה, וגם לאחר שיש לך טולקיט, האוסף נראה לא רע בשביל התחלה, בניית דק מתחילה טובה, ומשחקים באחת הליגות הקרובות כדי ללמוד את המשחק יותר לעומק (כמו ה"מחסנית זימון", טריגרים ועוד).
jooleeboolee
MTGil Wizard

שליחה על ידי jooleeboolee »

להתחיל עם טולקיט זה מצויין, עם שאר הכסף אתה משתתף בטורנירים וקונה מאנשים קלפים שאתה צריך.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

להתחיל עם Toolkit זה באמת מצוין, אלא שהבעיה היא שה-Toolkit העדכנית ביותר יצאה בתחילת 2011 ומכילה רק שני סטים שנמצאים כיום ב-Standard. כך שמבחינת כמות זה בהחלט רעיון טוב, מבחינת איכות - קצת פחות טוב.
MatanShalom
MTGil Apprentice

כסף יש לי, פשוט אני רוצה לעשות קנייה ראשונה חכמה.
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

אמרו לי שזה מתעדכן...
שלח תגובה