מאמינים באלוהים? (ת'רד חדש על דתות/אתאיזם/היגיון/פילוסופיה)

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

מהי האוריאנטציה הדתית שלך?

דתי
2
4%
מסורתי
4
8%
חילוני
6
13%
אתאיסט
26
54%
אגנוסטיקן
5
10%
אני מאמין רק במג'יק
5
10%
אני מאמין בעצמי
0
אין הצבעות

סך הכול הצבעות: 48

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

מאמינים באלוהים? (ת'רד חדש על דתות/אתאיזם/היגיון/פילוסופיה)

שליחה על ידי Kroen »

ת'רדים קודמים: (מומלץ לעבור עליהם, אך לא חובה)
2005- http://ww2.members.pundak.co.il/magic/v ... da067ed95d
2006- http://members.pundak.co.il/magic/viewt ... c9465ababe
2009- http://members.pundak.co.il/magic/viewt ... c98eed1ee1
2010- http://members.pundak.co.il/magic/viewt ... sc&start=0

אני כמו שאתם יודעים אתאיסט. אגב, יש לי תשובה לשאלה "האם אלוהים יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים?" התשובה היא שהשאלה לא נכונה לוגית. זה סמנטיקה. זה כמו לשאול "האם אלוהים יכול לעשות ש1 ועוד 1 יהיה שווה 3?" או "האם אלוהים יכול ליצור משולש עם 4 צלעות?" מקווה שהבנתם. אני עדיין באסכולה של "המוציא מחברו עליו ההוכחה". כלומר מי שחושב שיש אלוהים צריך להוכיח את זה, ולא ההיפך. אחרת אני יכול לטעון שקוסמים חיים בינינו במחתרת ומוחקים את הזיכרון למי שרואה אותם עושים קסמים. לפי ההיגיון הרווח בטיעונים על אלוהים אני לא מחויב להוכיח את הטענה שלי, אלא אתם צריכים להוכיח שאני טועה. זה היגיון מעוות שאפשר לטעון איתו כל דבר. אתה חושב שקוסמים חיים במחתרת? תוכיח. אתה חושב שיש אלוהים? תוכיח. עוד משהו שמוזר לי זה השימוש במילה "אמונה". אם אני מראה לך PS3 ושואל אותך "אתה מאמין שזה PS3?" אתה תגיד, קרוב לוודאי, "אני לא מאמין, אני יודע". אבל כשזה נוגע לאלוהים בד"כ שומעים "אני מאמין שיש אלוהים", לא "אני יודע שיש אלוהים". ואני לא אתחיל לפרט את כל הכשלים הלוגיים (או "חורי עלילה") בתנ"ך. מי שמעוניין לראות חלק מהם מוזמן לבקר בערוצי יוטיוב הבאים: http://www.youtube.com/user/DarkMatter2525 http://www.youtube.com/user/NuBemet (מומלץ לכולם, אגב.) וזה לא שלא הייתי רוצה שיהיה אלוהים; אני מאוד פוחד מאי קיום והייתי רוצה שיהיה משהו אחר אחרי המוות. אבל רצון לחוד ומציאות לחוד.

כמה משפטים לסיום:
-ככל שהשקר יותר גדול כך יותר אנשים יאמינו בו.
-אנשים הם טפשים. הם יאמינו בשקר בגלל שהם רוצים שהוא יהיה נכון, או בגלל שהם פוחדים שהוא נכון.
-הרגש שולט על ההיגיון.
-התוצאות הכי גרועות נובעות מהכוונות הכי טובות (תראו כמה אנשים מתו בגלל דת).
-אם אתה רוצה לדעת את מהות המציאות, חפש אותה בעצמך. אל תלך כעיוור אחרי מה שאנשים אחרים אומרים לך.
-If you could reason with religious people, there would be no religious people
נערך לאחרונה על ידי Kroen ב 19/12/2011 , 17:57, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה תמונה
tnvsh
מארגן טורנירים

שליחה על ידי tnvsh »

הנקודה היא שאין שושם משמעות להגדרה/הוכחה לוגית או כל דיבור אחר לוגי בהקשר של אלים,לכן זה לא רלוונטי שא"א להוכיח את זה לוגית.זה לא מתיימר להיות לוגי...

ובכל אופן-לוגיקה מתבססת על אקסיומות.באותה מידה אדם דתי יכול לדבר על קיומו של אל כזה או אחר כעל אקסיומה..
MTGil Wizard

שליחה על ידי avatar of woe »

אני באופן אישי אתאיסט (כל המשפחה שלי שומרי שבת, and it pisses me off!!!) בכל מקרה להגדיר אלוהים זה דבר מסובך ביותר, אלוהים יכול להצתייר בצורות רבות, למשל, אלוהים של אדם דתי זה מי שברא את העולם ועשה ניסים כמו שכתוב בתנך, אלוהים של איזה teenager משועמם יכול ליהיות השטן, או קטולו... ואלוהים של מישהו אחר יכול ליהיות הגורל, הוא עצמו או המזל... זו שאלה שמעסיקה אנשים רבים בעולם, חלקם משוכנעים שהם יודעים את התשובה וחלקם משערים שהם צודקים. אנחנו חיים בעולם שרובו מאמין בקיום של אלוהים כלשהו, אנחנו חיים במדינה שהוקמה על בסיס דתי בעיקר, ומי שמאמין או לא מאמין צריך להבין שאין פה תשובה נכונה. לכל האתאיסטים שבנינו ולכל המאמינים הייתי אומר שצריך לבסס את הסיבה לאמונה \ חוסר אמונה שלכם. אני באופן אישי מאמין שהעולם הוא תוצאה של חוסר אינטרקציה בין חלקיק בודד שנקרה higgs ועדיין מנסים להוכיח את קיומו שריחף בחלל הריק לבין דברים אחרים ומסיבה זו ו אחרת הוא התפוצץ ויצר את מה שאנחנו מכירים כיום בתור היקום, אני לא מאמין בחוסר קיום ואני סבור שיש מקבילה אחרת לחיים על כדור הארץ. אבל בכל מקרה אני חושב שתרד כזה יכול לגרום לוויכוחים לא נעימים בין חברי הפורום ואני ממליץ, עם כל הכוונות הטובות koren לסגור את התרד.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

אווטאר, אתה מבלבל בין "אלוהים" שהוא האל המונותאיסטי (באופן אירוני של שלושת הדתות העקריות, למרות שכל אחת טוענת שהאחרים לא עושים את זה נכון), ואלים, או אלוהות.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
leeron
MTGil Apprentice

שליחה על ידי leeron »

avatar of woe כתב:אני חושב שתרד כזה יכול לגרום לוויכוחים לא נעימים בין חברי הפורום ואני ממליץ, עם כל הכוונות הטובות koren לסגור את התרד.
אני מסכים דיון כזה יכול להגיע ל100 עמודים אם לאנשים יהיה כוח והאמת היא שהשאלה היא אינסופית יש תשובה שאין דרך לגלות אותה(אפילו דעה שלפיה ה' הוא טלטאביז אחד גדול שמשקיף עלינו מקלטות ווידאו ישנות תתקבל מכיוון שאין דרך להופיע שהיא לא נכונה), לכל אחד יש תשובה משלו שלפיה הוא חי בדר"כ חיים שלמים. לכן ישנם אנשים שהאמירה על כך שהתשובה שלהם לא נכונה תעליב ותכעיס אותם(אתה בעצם אומר שכל מה שהם עשו והתנהלו לפיו בחיים, לא נכון).

אז מה ייצא לך מהתרד, אתה תשמע מלא דעות, אין לך שום יכולת להבחין בדעה נכונה/ נכונה יותר,תשיג דיון ערוך ומייגע שבסופו לא תמצא תשובה לשאלה שלך וחלק מן האנשים ייפגעו(אני באופן אישי לא ייפגע אבל יש כאלה שכן)

מהסיבות האלה אני לא מתכוון לתת את עמדתי בנושא... מה שכן יעניינו אותי מאד דעות אחרות..
leeron
MTGil Apprentice

Re: מאמינים באלוהים? (ת'רד חדש על דתות/אתאיזם/היגיון/פילוסופ

שליחה על ידי leeron »

מי שחושב שיש אלוהים צריך להוכיח את זה, ולא ההיפך. אחרת אני יכול לטעון שקוסמים חיים בינינו במחתרת ומוחקים את הזיכרון למי שרואה אותם עושים קסמים. לפי ההיגיון הרווח בטיעונים על אלוהים אני לא מחויב להוכיח את הטענה שלי, אלא אתם צריכים להוכיח שאני טועה. זה היגיון מעוות שאפשר לטעון איתו כל דבר. אתה חושב שקוסמים חיים במחתרת? תוכיח. אתה חושב שיש אלוהים? תוכיח. עוד משהו שמוזר לי זה השימוש במילה "אמונה". אם אני מראה לך PS3 ושואל אותך "אתה מאמין שזה PS3?" אתה תגיד, קרוב לוודאי, "אני לא מאמין, אני יודע". אבל כשזה נוגע לאלוהים בד"כ שומעים "אני מאמין שיש אלוהים", לא "אני יודע שיש אלוהים".
לפי זה אקסיומות לא קיימות בעולם, אין סיבה לכך שבין שתי נקודות לא יהיה אפשר להעביר שני קויים ישרים(או יותר)
troynightstar
SWAMP MASTER
יצירת קשר:

שליחה על ידי troynightstar »

סתם בשביל לדעת איפה אנחנו עומדים - כמה ממשתמשי הפורום הקבועים הם דתיים?
אני דתי ואם קרואן יבקש אני אשמח להסביר למה לדעתי יש אלוהים, אבל מעניין אותי לדעת איפה אנשים עובדים לפני הדיון.
"Give a man a fire, he is warm for a day. Set a man on fire, he is warm for the rest of his life."
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

אני חושב שגם אקסיומות צריך להוכיח באיזה שהוא שלב, או לפחות לשאוף לכך.
במקום שכל אחד יגיב אם הוא דתי או לא הוספתי סקר, אבל אני כבר יכול לאשר לך שיש בפורום לא מעט דתיים.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אם כבר לעשות סקר, אז למה לא כמו שצריך? אתאיסט וחילוני זה לא אותו דבר, ואין אפשרות של אתאיסט. חילוני מאמין באלוהים אבל בוחר שלא ללכת ע"פ התורה וההלכה. הסקר צריך להיות כזה:

1. דתי
2. מסורתי
3. חילוני
4. אתאיסט
5. אגנוסטיקן

(אגנוסטיקן הוא אחד שלא שולל את קיום אלוהים, לא מתיימר לדעת איזו דת היא הנכונה, ופתוח לאפשרות שהוא לא קיים)

עריכה: תודה

נ.ב. עוד משפט:
In both atheism and religion, good people do good things and bad people do bad things. But for good people to do bad things, that takes religion.
תמונה תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

החלוקות שלכם יוצרות את הרושם שכל המשתמשים בפורום הם בהכרח יהודים או לא מאמינים; מה לגבי נוצרים? מוסלמים? בודהיסטים? מאמיני מפלצת הספגטי המעופפת? שלא לדבר על מי שחושבים שהם התגלמות האל עלי אדמות, אני יכול לחשוב על לפחות שניים-שלושה משתמשים שנופלים לקטגוריה האחרונה :P
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

לא סביר שיש פה אנשים שנמצאים בדת שהיא לא יהדות.

נ.ב. וואו, הרבה אתאיסטים יש פה :D
תמונה תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

רגע, אז מה זה בדיוק "חילוני"?
Pita
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Pita »

אני מאמין שאלוהים קיים והוא כותב הודעות בפורום תחת השם "Kroen". בבקשה תוסיף את זה למשאל.
What did the catholic priest say at the AA meeting?

Alcohol is ruining my life.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Navidshi כתב:רגע, אז מה זה בדיוק "חילוני"?
חילוני- מאמין שאלוהים קיים אבל לא בא לו לקיים את מצוות היהדות, או לחילופין הוא מאמין שאלוהים קיים אבל אין לו מושג איזו דת היא הנכונה אז הוא לא משתייך לאף אחת מהן
Pita כתב:אני מאמין שאלוהים קיים והוא כותב הודעות בפורום תחת השם "Kroen". בבקשה תוסיף את זה למשאל.
Like תמונה
תמונה תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

רגע, אז חילונים כן מאמינים באלוהים אבל לא מבטאים את זה בשום צורה שהיא באורח החיים שלהם?
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

כן. חסר ערסים שבאמת באמת מאמינים באלוהים אבל לא עושים שום דבר בנידון? אבל לא רק ערסים. תאמין לי שלא חסרים אנשים כאלו. אתה שואל ברצינות? אף פעם לא פגשת בנאדם כזה? כי יש המון. הייתי אומר אפילו שזה הרוב במדינה.
תמונה תמונה
MTGil Wizard

שליחה על ידי avatar of woe »

תראו את התוצאות!!! האתאיסטים שולטים
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

סתם כי זה ממש מגניב להיזכר בזה
אבל הפוסט שפתחתי ב2005 היה בגלל שהתחרתי עם מישהו במכירה פומבית על קלף והוא אמר שכל אחד מאיתנו יפרסם נושא ומי שיקבל יותר תגובות יזכה בקלף...
דרך אגב זכיתי! (נו מה 20 עמודים לא מספיק?)
אה ודרך אגב שאני מסתכל אחורה תיראו את התגובות שלי זה ממש מצחיק... כמה שגיאות כתיב זה ענק!
אה ואני כבר לא חושב שהוא חייזר... אני פשוט חושב שהוא לא קיים וזהו...
מה?
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אני מקווה שעוד שנה אני אוכל להגיד
WHERE IS YOUR GOD NOW
:lol:
תמונה תמונה
MTGil Wizard