Living Weapon - Lapsing Ability?

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

נעול
TheCheat
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Living Weapon - Lapsing Ability?

שליחה על ידי TheCheat »

בעקבות הסיטואציה שהייתה בטורניר יש לי שאלה:

שחקן A משחק משהו עם Living Weapon ולא שם Germ, הוא מגלה את זה בתחילת התור של שחקן B. אם אני מבין את ההגדרה של Lapsing Ability נכון אז Living Weapon לא עונה עליה וה-Germ אמור להכנס עכשיו תןך מתן עונש על Missed Trigger.

A lapsing ability is a missed triggered ability that, in the context of the game at the time the ability triggered, would cause one or more of the effects listed below to happen, and no other effects.

ה-Living Weapon שם יצור (משהו שכן מופיע ברשימה) אבל מצמיד אליו את ה-Equipment (לא מופיע ברשימה).

עזרה? תודה!
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

כן, כמו שאתה אומר, אפקט שלא מופיע ברשימה פוסל יכולת מלהיות lapsing (למעט "ניקוי" כמו exile בסוף התור לטוקן שהושם מהאפקט). דוגמה רשמית היא frost titan שהיכולת השנייה שלו אינה lapsing. היא עושה tap ליצור אבל בנוסף יוצרת אפקט שהוא לא יעשה untap וזה לא כלול ברשימה.

מה שעושים זה שמים את הטריגר על הסטאק (לא פותרים אותו ישר), ונותנים לשחקן A אזהרה על missed trigger.

אבל אני רוצה לברר משהו:
בגלל שזה קרה ב-untap step, האם מעכבים את הטריגר עד ל-upkeep step?
אם, לא האם מחכים שהשחקן יעשה untap לדברים שלו לפני כן (אם עוד לא התחיל)?
ואם זה קרה ב-draw step האם מחכים שהשחקן ישלוף קודם?
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

טוב אחרי בירור living weapon זה לא lasping ואני הייתי אמור לקבל את הטוקן.
טוב לדעת שלא עליתי לטופ 8 כי היריב משחק מלוכלך והשופט לא יודע את החוקים.
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

שלי, חשוב שתדע שאני לא עשיתי שום דבר שלא נכון חוקית.
אני ראיתי ששכחת טריגר, אני קראתי לשופט כדי לברר האם זה באמת טריגר שאתה יכול לשכוח, את כל האחריות שלי בתור שחקן עשיתי.
בנוגע לשופטים, זה היה היום הראשון של החוק החדש, אני מסכים איתך שזה מבאס, אבל צפוי שיהיו טעויות, במיוחד שיש מקרים כל כך ספציפיים לחוק החדש
אבל אם אתה רוצה להתעקש שכל העולם נגדך, אתה מוזמן לדעת שהיה לי אקסטרה Vapor Snag ביד, והטוקן שלך לא היה רלוונטי והיית מת בכל מקרה.
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

קראתי את החוקים מספר פעמים עד עכשיו, ונראה כאילו הם מסירים מבועז כל אחריות שהיא להזכיר לך, היריב, את ה-trigger שלך. הוא גם לא היה צריך לקרוא לשופט (שמצדו אכן היה אמור לקבוע שמדובר ב-non-lapsing ability ולתת לך את ה-token) ואם אתה היית מגלה שהחמצת את ה-trigger וקורא לשופט, בועז לא היה נענש על המחדל.

כך שלא ברור לי מאיפה באה ההשמצה שהיריב שיחק מלוכלך.
Jack
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Jack »

ואו... לא הבנתי כלום. מה זה החוקים האלה? (noob here)
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

Jack כתב:ואו... לא הבנתי כלום. מה זה החוקים האלה? (noob here)
אל תדאיג את עצמך לגבי זה יותר מידי, מדובר בחוק של טורנירים וגם כזה שבשימוש בטורנירים ברמה גבוהה, כך שאתה לא אמור להיתקל בזה יותר מידי וגם אם כן, זה אמור להיות משהו ששופטים מטפלים בו, פשוט תשחק את המשחק כמו שצריך ואם יש בעיה תקרא לשופט.

בכל מקרה, אנסה להסביר את המושגים שיש כאן:
במג'יק לחלק מהקלפים יש יכולות שעושות משהו כשאירוע מסויים קורה, לכן קוראים להן triggered abilities זה שקול במידה מסויימת ל-trigger effects של יוגיהו, כמו למשל Zaborg the Thunder Monarch שכשהוא מזומן עם הקרבה הוא יכול להשמיד מפלצת.

דבר שני הוא הסטאק, או הערימה. זה שקול למערכת ה-chains שיש ביוגיהו. קסמים ויכולות שמים על הסטאק לפני שמבצעים את האפקט שלהם, וכשאף אחד לא מגיב מבצעים אותם מהאחרון לראשון.

טוקנים אתה אמור להכיר.

Equipment שקול קצת ל-equip spell card ביוגיהו אבל עם הבדל מהותי שהקלף נשאר בזירה גם כשהיצור מת וצריך לשלם מאנה בשביל לחבר את הציוד.

Living Weapons הם סוג מיוחד של Equipments שבאים עם triggered ability שמכניסה טוקן לשדה ומחברת אליו את הנשק.

הדיון פה הוא דיון של חוקי טורנירים, דהיינו, לא איך החוקים של המשחק עצמו עובדים, אלא כיצד תחרות אמורה להתנהל ואיך יש לפתור סיטאציות שונות של מחלוקת בין השחקנים או הפרה של החוקים. במקרה המדובר, אחד השחקנים שיחק Living Weapon ושכח להשים טוקן ולחבר אליו את ה-equipment.

Lapsing Abilities היא תוספת חדשה לחוקי טורנירים שנועדה להפריד בין שני סוגים של triggered abilities והטיפול בהן. אם היכולת היא lapsing הטיפול הוא בד"כ שהשחקן הפסיד את האפקט אבל הוא לא מקבל אזהרה מהשופט על זה שהוא שכח (יותר מידי אזהרות יכולות להוביל בחלק מהמקרים להפסד במשחק). אם יכולת היא לא lapsing, הטיפול הוא בד"כ שהשחקן כן מקבל את האפקט אבל גם מקבל אזהרה על ששכח את היכולת. מעבר לזה, החוק הזה לא אמור להדאיג אותך בשלב הזה.
Jack
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Jack »

הבנתי. אז איך מבדילים בין lapsing ללא?
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

קל יותר להבין מה זה lapsing abilities כשמבינים למה צריך אותן בכלל. lapsing abilities הן אוסף של אפקטים ספציפיים שיכולים להחשב למועילים לשחקן (ובכלל זה דברים שמזיקים ליריב נחשבים למועילים). המטרה של החוק החדש היא להפחית את הענישה בטורנירים מתקדמים ובמקום זאת להסתפק בזה שהשחקן מאבד את האפקט בגלל שהוא שכח. למה רק אפקטים ספציפיים ולא כל אפקט מועיל? כדי להקל על שופטים שלא יצטרכו לנחש מתי אפקט מועיל אסטרטגית ומתי לא, כמו"כ כדי שלא יסייעו בטעות לשחקן לזהות יתרון אסטרטגי.

רשימת האפקטים ארוכה אבל אם אתה אתה מעוניין, המשך לקרוא:

שדה הקרב = אזור המשחק בו שמים את קלפים כמו יצורים אדמות וכדו'
פרמננט = קלף שנמצא בשדה הקרב (כמו יצורים אדמות וכדו').

יכולת היא lapsing אם היא עושה אחד או יותר מהדברים הבאים ולא עושה משהו שלא מופיע ברשימה:
  • מרויחה לך חיים
  • מסבה נזק ליריב או גורמת לו להפסיד חיים
  • גורמת ליריב לזרוק קלף
  • נותנת לך להסתכל על קלפים באזור מסויים ו\או לסדר אותם בסדר כלשהו
  • שמה קלפים מבית הקברות או מאיזור ה-exile ביד שלך
  • שמה פרמננט מאזור אחר אל שדה הקרב בשליטתך, או משתלטת על פרמננט של היריב.
  • שמה counters, מונים, שקשורים למשהו מועיל על קלפים שבמגרש בשליטתך (כמו מוני 1+\1+ שמחזקים את ה-power וה-toughness של היצור)
  • נותנת ליצורים שלך חיזוק של ה-power וה-toughness (ולא מחלישה אחד מהם), נותנת יכולת מועילה לפרמננטים שלך, או עושה להם untap.
  • נותנת לך תוספת של שלבים בתור (כמו למשל אפקט שנותן לך שלב תקיפה נוסף)
  • שולחת פרמננטים של היריב ל-exile. או מסבה להם נזק, משמידה אותם , עושה להם tap, מחלישה את ה-power וה-toughness שלהם (ולא מחזקת אחד מהם), שמה עליהם מונה שקשור לאפקט מזיק (כמו מוני 1-\1- ששמחלישים את ה-power וה-toughness של היצור)
  • מכריחה את היריב לעשות exile לפרמננטים שלו או להשים אותם בבית הקברות או בספרייה (=בדק)
הדבר גם תלוי בהקשר. למשל אם triggered ability יכולה להשמיד גם יצורים שלך וגם יצורים של היריב, כל עוד ליריב יש יצור שיכול להיות מטרה של היכולת היא נחשבת ל-lapsing.
יש אפקטים יוצאי דופן שלא פוסלים יכולת מלהיות lapsing. מדובר ביכולות "מנקות", שלא הרבה הורחב עליהן, אבל מדובר בעיקר ביכולות ששמות טוקן ושולחות אותו ל-exile בסוף התור. למשל כש-Geist of Saint Traft תוקף, היכולת שלו שמה טוקן בשדה הקרב, אבל גם יוצרת אפקט ששולח את הטוקן ל-exile בסוף התור. כמו"כ ציון של כמה זמן האפקט פועל לא פוסל אותו מלהיות lapsing.

הדברים לקוחים מהמדריך לטיפול בהפרות או ה-(Infraction Procedure Guide (IPG, סעיף 3.1:
http://www.wizards.com/ContentResources ... e_PDF2.pdf
kitsune
MTGil Apprentice

שליחה על ידי kitsune »

Shali כתב:טוב אחרי בירור living weapon זה לא lasping ואני הייתי אמור לקבל את הטוקן.
טוב לדעת שלא עליתי לטופ 8 כי היריב משחק מלוכלך והשופט לא יודע את החוקים.
סליחה על כך שטעתי בשיפוט, אנחנו לא מתחת לטעויות אבל כמו שאתם לא בדיוק ידעתם את החוק החדש גם לנו היו בעיות איתו. אנחנו בני-אדם בסופו של יום ואנחנו יכולים לעשות טעויות.
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

להבא, הנה הדגמה קצרה של איך צריך לעשות את זה כדי להיות בטוחים שאתם בסדר:
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

לא קשור לחוקים וסתם נועד לשפוך שמן על נושא רגיש. יניב, יש לך אזהרה על ספאם.
kitsune
MTGil Apprentice

שליחה על ידי kitsune »

Navidshi כתב:לא קשור לחוקים וסתם נועד לשפוך שמן על נושא רגיש. יניב, יש לך אזהרה על ספאם.
וסתם כדי לסיים את הנושא. בדקתי את החוקים עוד פעם ומסתבר שיצירת טוקנים היא אכן Lapsing effect.

תחת הסעיף :
Effects of lapsing abilities:
· Causes you to gain life
· Deals damage to an opponent or causes an opponent to lose life
· Causes an opponent to discard cards
· Instructs you to look at and/or rearrange cards in a zone8
· Puts cards into your hand from your graveyard or the exile zone
· Puts a permanent onto the battlefield under your control or gives you control of a permanent

מאחר וטוקן הוא פרמננט יצירה שלו הוא אכן LAPSING ABILITY
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

אבל כאמור, Lapsing מוגדר בתור יכולת שעושה בדיוק מה שכתוב ברשימה שהבאת, וLiving Weapon מוסיפה גם שאתה עושה אקוויפ וזאת תוספת שלא מופיעה ברשימה, ולכן לא נחשבת non-lapsing ability.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

חשבתי שמיצינו את הנושא לפני חודשיים. ננעל.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
נעול