Akki Lavarunner

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
omerlu1
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Akki Lavarunner

שליחה על ידי omerlu1 »

האם הקלפ יכול לשמש כקומנדר מכיוון כשהופכים אותו הוא לגנדרי? תמונה
stav brener
מארגן טורנירים

שליחה על ידי stav brener »

בעיקרון לא .
יאירכהן
MTGil Wizard

שליחה על ידי יאירכהן »

נראה לי שזה כמעט כמו לשאול אם אפשר לשים גרוק חדש ובדק שחורה כי הוא עושה טרנספורם לשחור.... נראה לי אני לא כזה מבין בedh אבל אני חושב שזה על אותו משקל פחות או יותר
stav brener
מארגן טורנירים

יאירכהן כתב:נראה לי שזה כמעט כמו לשאול אם אפשר לשים גרוק חדש ובדק שחורה כי הוא עושה טרנספורם לשחור.... נראה לי אני לא כזה מבין בedh אבל אני חושב שזה על אותו משקל פחות או יותר
נכון .
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

למעשה אלו שני מקרים הפוכים: במקרה הראשון, אנחנו מתעלמים מהצד התחתון (האגדי) של הקלף. בשני, אנחנו מתייחסים ל-color identity של גב הקלף.

קחו בחשבון ש-Commander הוא ברובו פורמט שנועד להיות חברתי ולא תחרותי. זה אומר שברוב המקרים, השיקולים הם היגיון ו-flavor ולא חוקים נוקשים. Garruk, the Veil-Cursed הוא בפירוש קלף שחור, כך שאני לא יכול לשחק אותו אם הגנרל שלי הוא Rhys the Redeemed.

לעומת זאת, Akki Lavarunner הוא לא אגדי, כך שלא הגיוני לשחק אותו בתור הגנרל שלי, בזמן ש-Tok-Tok הוא אמנם אגדי, אבל... אין לו mana cost. מה שאומר שאם הוא הגנרל שלך, כנראה שלעולם לא תוכל להטיל אותו. מה שנשמע קצת כמו בזבוז.

ועדיין, אם מישהו בקבוצת המשחק שלי היה רוצה לבנות חבילה סביב Akki Lavarunner בתור גנרל, לא הייתי מתנגד. זה קלף שיש לו מידה של flavor אגדי ושלא צועק "ניצול" (להבדיל מ-Nezumi Graverobber ואחרים).
נערך לאחרונה על ידי Navidshi ב 16/4/2012 , 3:20, נערך פעם 1 בסך הכל.
יאירכהן
MTGil Wizard

שליחה על ידי יאירכהן »

טוב כתבתי גם שאני לא בדיוק מבין הרבה ב-edh ואני חושב שהנקודה שזה פורמאט שנועד לכיף מאוד תופסת פה אבל מה את גרוק אתה מטיל ירוק מה פתאום הוא יהפוך לשחור נעשה לו exile?
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

פורום חוקים נועד, באופן עקרוני, לשאלות חוקים - שהן שאלות שיש להן רק תשובה אחת נכונה ולכן כשלא בטוחים או לא מבינים עדיף לא לענות ולהשאיר את העניין לשופטים המוסמכים. אני נוטה בעצמי לעשות את זה יותר ויותר בזמן האחרון עקב חוסר היכרות עם העדכונים האחרונים.

אז כשמדובר ב-Commander יש, כאמור, מקום לשיקול דעת ברוב קבוצות המשחק (אם מדובר בטורניר, שיקול הדעת הקובע הוא כמובן של המארגן, שכנראה לא יחרוג מהכללים ה"רשמיים") אבל חבל להסתבך בדברים שלא קשורים.

במקרה שציינת, מכיוון ו-Garruk, the Veil-Cursed הוא שחור-ירוק כך שאתה יכול לשחק איתו אם הגנרל שלך הוא Ghave (שהוא שחור-ירוק) אבל אם אתה בונה חבילה סביב גנרל שאינו שחור-ירוק, אתה לא מכניס את Garruk Relentless לחבילה מלכתחילה. כנ"ל לגבי Daybreak Ranger שנכנס רק לחבילה עם גנרל ירוק-אדום ו-Elbrus, the Binding Blade שנכנס רק לחבילות עם גנרל שחור (לצערו הרב של Godo)

color identity (צבע הקלף ו/או סמלי המאנה שעל הקלף) משפיעה רק על הקלפים שמותר להכניס לחבילה, וסוגי המאנה שאתה מסוגל להפיק. כך שאם הגנרל שלך הוא Niv-Mizzet ומישהו שינה את הצבע שלו לשחור לא יקרה לו שום דבר ואתה יכול לשחק Mind Control על היצור השחור של היריב, אבל אתה לא יכול להכניס לחבילה את Elbrus.
stav brener
מארגן טורנירים

אני התכוונתי שהוא יכול להיות לו בתור קומנדר אבל הוא לא יוכל לשחק אותו מתוך הקומנדר זון כי אין לו מאנה קוסט
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

stav brener כתב:אני התכוונתי שהוא יכול להיות לו בתור קומנדר אבל הוא לא יוכל לשחק אותו מתוך הקומנדר זון כי אין לו מאנה קוסט
אני לא רואה בעיה לשחק אותו במשחקים ביתיים בהם יתירו אותו. הוא פשוט יפעל באותה צורה כמו ביד. ב-command zone ובשדה-הקרב הוא יהיה Akki Lavarunner ורק כשיסובבו אותו (עם היכולת שלו) הוא יהיה Tok-Tok, volcano born וכשהוא חוזר ל-command zone או הולך לכל אזור אחר הוא הולך לשם בתור lavarunner, הוא לא יזכור שסיבבו אותו. זה אומר שכל פעם מחדש יהיה צורך לסובב אותו (שבמקרה של lavarunnner זה אומר למצוא הזדמנות לתקוף איתו יריב)

אבל אם מדובר בחוקי בית אפשר אפילו להגיד שהוא יזכור אם סיבבו אותו או לא כל עוד הוא בשדה-הקרב או ב-command zone, ושאפשר יהיה להטיל אותו תמורת המחיר של הצד המקורי, אפילו שהוא כבר מסובב. כל עוד זה ברור ומוסכם על המשחקים לפני תחילת המשחק ולא בתחרות רשמית כלשהי אין בעיה.
stav brener
מארגן טורנירים

אבל בתור Akki Lavarunner הוא לא לג'נדרי
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

סתיו, הרעיון מאחורי הפורמט הוא flavor וחדשנות. יש אנשים שרוצים לבנות חבילה סביב PW או Nephilim ונתקלתי במישהו שרצה לבנות אותה סביב Legacy Weapon. כל זמן שהגנרל מקובל על קבוצת המשחק שלך ולא מדובר בתחרות, אין שום בעיה; אבל ככל שסוטים יותר מהרעיון המקורי, הפתיחות של אנשים יורדת.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

סתיו, אני מרגיש שיש פה משהו אחר שמתפספס אז אוסיף:
הקלף Aki Lavarunner לא חוקי בתור מפקד. זה לא "שהוא יכול להיות לו בתור קומנדר אבל הוא לא יוכל לשחק אותו", זה רק לא. אי-אפשר להשים אותו בדק בתור מפקד שלה.
במשחק ביתי אפשר לכופף את החוקים כדי להתיר להשים אותו בתור מפקד למרות שהוא לא עונה על התנאים ומשם ראה את התגובה הקודמת שלי.

בהזדמנות זו אזכיר שאין בחירה לגבי איך קלף flip נראה מחוץ לשדה-הקרב. הוא תמיד נראה כמו הצד ה-unflipped שלו ורק את הצד הזה מותר לשחק (ולא רק בגלל שאין מחיר בצד השני). לצורך העניין אם משהו ייתן לך להטיל קסם בחינם מהיד, לא תוכל להטיל את הצד שהוא אגדי. או אם היריב שיחק Iwamori לא תוכל להכניס את הקלף על הצד האגדי שלו.
709.2. In every zone other than the battlefield, and also on the battlefield before the permanent flips, a flip card has only the normal characteristics of the card. Once a permanent is flipped, its normal name, text box, type line, power, and toughness don't apply and the alternative versions of those characteristics apply instead.

Example: Akki Lavarunner is a nonlegendary creature that flips into a legendary creature named Tok-Tok, Volcano Born. An effect that says "Search your library for a legendary card" can't find this flip card. An effect that says "Legendary creatures get +2/+2" doesn't affect Akki Lavarunner, but it does affect Tok-Tok.
stav brener
מארגן טורנירים

עכשיו הבנתי למה אתה מתכוון .
שלח תגובה