חשיבות הפצצות ב-Avacyn Restored sealed deck

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

ryoga
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי ryoga »

דווקא לי זה ממש לא הרגיש כמו סט של פצצות, לפחות לי לא היו, ואלא של היריב הוקפצו שוב ושוב.
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
יאירכהן
MTGil Wizard

שליחה על ידי יאירכהן »

אני מסכים עם פז ראיתי יותר מדי משחקים משתנים ברגע אחרון בגלל קלף אחד
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

ryoga כתב:דווקא לי זה ממש לא הרגיש כמו סט של פצצות, לפחות לי לא היו, ואלא של היריב הוקפצו שוב ושוב.
אז כנראה שהיה לך פול ממש טוב בכחול שחור. כשפתחתי את הבוסטרים שלי הרגשתי שאני רוצה לשחק את הצבעים האלו (יצורים טובים ומהירים, שני עורבים, Barter ועוד removals) אבל בסוף הלכתי על ירוק לבן בשביל פצצות שמנות וזה מדהים כמה קשה היה ליריבים שלי למצוא להן פתרון. ובדראפט זה כנראה יהיה אפילו יותר מורגש, כי אנשים ילחמו על ה-removals המעטים שיש (במקום לפתוח כמות נאה שלהם בזכות מזל).
fungus
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי fungus »

בתור משתתף בסייד איונט, הרגשתי שבזכות הרימובלים שהיו לי השגתי יתרון על די הרבה חבילות.
schiessen brennen und soifen machen
sacred carrot
MTGil Apprentice

שליחה על ידי sacred carrot »

katilasFB כתב:היה מאד כיף והארגון טוב כרגיל, אבל הסט היה פשוט מטומטם.
לפחות לפי איך שאני הרגשתי מי שהיה לו את הפצצות היותר חזקות ניצח וזהו. אני לא אומר שלא היה צריך אסטרטגיה, אבל זה היה מאד מטומטם
חייב למחות. פתחתי pool מעוד לא מלהיב, מפוזר על פני הרבה צבעים, בלי פצצות (היה grislebrand אבל שחור לא היה שחיק אז וויתרתי עליו). בסוף הייתי עם דק לבן - ירוק עם ספלאש לאדום בשביל pillar of flame. הדק היה מאוד מאוד סטנדרטי - למעשה, בכל הדק היה לי רק rare אחד, ומעט מאוד אנקומונים. הדבר הכי קרוב לפצצה שהיה לי היה ה rare (שהיה המירקאל שנותן +6\+6 וטרמפל) ושלפתי אותו רק פעמיים כל הטורניר.
הגעתי למקום חמישי.
lightnings are sexy
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

הרר הזה הוא פצצה שלא יהיה לך ספק בעניין :)
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

לבוא ולהגיד זה לא סט של פצצות תראו עובדה היה לי רק רר אחד (משוגע דרך אגב) והגעתי מקום חמישי זה לא באמת מעיד על סט.
בפרי רליס הקודם היה מישהו שהיה לו 3 lingering souls...
בגלל זה מסילד אי אפשר להעיד על סט יותר מדי...
אני בפרירליס של NPH שיחקתי דק אינפקט עם 13 יצורי אינפקט my battlesphere ו hoard smelter dragon...
אני חושב שניצחתי אולי שני משחקונים מאינפקט.
זה נקרא מושפע מפצצות...
הגודל אוהו קובע....
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

תשאלו את כול מי שראה את הדק שלי היא הייתה מלאה פצצות והלכתי 3-3 זה ולא כול פעם שהורדתי אותם ניצחתי זה באמת לא מרגיש לי כמו פורמט של פצצות כמו שהיה שדומור
יאירכהן
MTGil Wizard

שליחה על ידי יאירכהן »

3 lingering souls באמת עשו את העבודה :) אבל גם בסט הזה אני רואה מישהו שולט טחושילינג על הלוח ופתאום שמים נגדו אווסין או את המלאכית האדומה לבנה..... קלפים שכמעט איאפשר לנצח..... גם הזאב 4/2 שרק זקים כמוהו יכולים לחסום אותו זה יצור שאישית הפסדתי רק בגללו
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

שיחקתי ביומיים האחרונים שני טורנירים של 5 סיבובים, וראיתי אינספור משחקים שהוכרעו על ידי פצצה אחת ויחידה שירדה לשדה הקרב ולא זכתה למענה. אני לא זוכר מקרה יחיד שבו מישהו שהחזיק פצצה רצינית במגרש הפסיד, אלא אם היתה מעורבת בעניין פצצה גדולה יותר בצד של היריב (לא שזה לא קרה לאף אחד, אבל לא ראיתי את זה קורה במהלך יותר מ-20 משחקים), ורוב היריבים ששיחקתי נגדם ידעו שפשוט אין להם פתרון לאיום כזה או אחר שנכנס ללוח (לי היה בשני הטורנירים גיבוי בשם Terminus שמסוגל להתמודד עם כל דבר שהוא בסט; לרוע המזל בכל ההזדמנויות שבהן הוא יכל להציל אותי מאיום חסר מענה כמו Avacyn הוא היה עסוק במקום אחר).
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אם כבר הלכתם לאסטרטגיה...

מצד אחד הסט מאוד מושפע מפצצות....אין יותר מדי רימובלים אז זה עוד בעיה...

מה שכן יש זה המון tricks וboard peesence זאת אומרת שהלוח ניהיה מסובך מאוד בקלות.

סה''כ די אהבתי את הסט,אני חושב שעוד 2 רימובלים והוא היה הרבה יותר טוב אבל נראה...

מה שכן הוא לא סט מפגר כמח סקארס,יש המון מה לחשוב ולטעות שזה טוב.

אה כן וכמובן יש peer from reality!....מה עוד צריך בסט?
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
sacred carrot
MTGil Apprentice

שליחה על ידי sacred carrot »

jamanta כתב:לבוא ולהגיד זה לא סט של פצצות תראו עובדה היה לי רק רר אחד (משוגע דרך אגב) והגעתי מקום חמישי זה לא באמת מעיד על סט.
בפרי רליס הקודם היה מישהו שהיה לו 3 lingering souls...
בגלל זה מסילד אי אפשר להעיד על סט יותר מדי...
אני בפרירליס של NPH שיחקתי דק אינפקט עם 13 יצורי אינפקט my battlesphere ו hoard smelter dragon...
אני חושב שניצחתי אולי שני משחקונים מאינפקט.
זה נקרא מושפע מפצצות...
הרר משוגע, אמנם, אבל לדעתי הוא יותר קרוב ברמת הכוח שלו ל Overrun משרוב האנשים חושבים (הוא פיק יותר גבוהה בדרפט כי אין בו התחייבות מאנה כל כך רצינית, אבל זה לא משפיע על סילד, כמובן) כיוון שאם אתה מטיל overrun היריב שלך כנראה בכל מקרה חוסם עם כל מה שהוא יכול ולך לא מתים יצורים... אבל לא משנה, זה לא העניין כאן.

בדיוק כשם שהעובדה שאני הגעתי רחוק בלי להשען בכבדות על פצצות לא מעידה הרבה על הסט, כך גם העובדה שמישהו הפסיד הרבה לפצצות לא מעידה הרבה. אני מעוניין להזכיר שברוב הפורמטים של לימיטד לפצצות יש המון משקל ובסילד יש יותר מברובם. וזה שמישהו מוריד אווסין ואין לך מה לעשות נגד זה לא אומר הרבה. היא Mythic, היא עולה שמונה מאנה. היא אמורה לנצח 90% מהמשחקים בהם אתה מטיל אותה. ככה זה מג'יק :)
lightnings are sexy
יאירכהן
MTGil Wizard

שליחה על ידי יאירכהן »

תראה בדארק אסנשן היית יכול לנצח עם האנט מאסטר, סורין, או lingering souls אולי גם ליצ' אבל פה יש לך פשוט מלא דברים.... מלא ניסים שיכולים לנצח לך בקלות 3 מלאכיות מטורפות איזה 3 שדים 2 פליינסוולקרים יצור ירוק מפחיד אז לפעמים גם שיש לך דק סינרגטית זה לא מספיק כדי לעמוד מולם
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

דבר ראשון, Tibalt ועוד איך לא מוגדר כ"פצצה" בלימיטד, הוא קלף נחמד, וזהו.
אני ספרתי בDKA כ20 פצצות, וזה סט קטן. ובAVR ספרתי 35 בלחץ, אז כמות הפצצות זה לא מה שרלוונטי פה, זה יותר כמות הפתרונות, שכולנו מודעים לעובדה שחסרים קצת בפורמט הזה.
תמונה
On the Play/On the Draw
יאירכהן
MTGil Wizard

שליחה על ידי יאירכהן »

האמת שאין לי כח לפתוח דיון אבל גם אם יש יותר פצצות יחסית בDKA אז הם אולי פחות פצצתיות מAVR..... אולי לא בוודאות זה פשוט פרמטר שצריך לקחת בחשבון

בקשר לטיבולט תשמע לא היה משחק שהורתי אותו והפסדתי.... בפורמאט הרבה אנשים משחקים איטי יחסית כדי להביא את אותם פצצות שאנחנו מדברים עליהם ולא קשה להגיע איתו לאולטימייט
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

אני חושב שזה כן דיון על הפורמט של AVR, ולהשוות אותו לסט האחרון שיצא זה דבר מאוד הגיוני לעשות, אם מודרטור חושב שהנושא סוטה יותר מדי מהמקור, אולי כדאי להפריד, כי הדיון הזה מעניין.
ד"א, לא היה משחק שהורדתי את Fettergeist והפסדתי, זה לא בדיוק הופך אותו לפצצה.
כנראה שמשחקים שהורדת את טיבלט ליריב לא היו יצורים או שהיו לו ולך היו יותר טובים, במקרים האלה אתה לא באמת צריך את טיבלט כדי לנצח.
למרות שאני כן אוהב את ה+1 שלו, אבל הוא רחוק מפצצה.
תמונה
On the Play/On the Draw
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

כדאי לזכור ש-DKA אינו מיועד למשחק בתור standalone אלא כנספח ל-Innistrad, כך שההשוואה ביניהם לוקה בחסר. אין גם ספק שב-Innistrad, הסט הגדול הקודם, יש הרבה יותר removals הרבה יותר חזקים מאשר מה שיש ב-Avacyn Restored וזה בלי להתייחס ל-tempo cards שגורמים לרוב הפצצות בסט להיות בלתי שחיקות באופן מוחלט.
היא Mythic, היא עולה שמונה מאנה. היא אמורה לנצח 90% מהמשחקים בהם אתה מטיל אותה.
ראה לעיל. אפילו ב-Rise of the Eldrazi (שגם הוא היה פורמט מלא בפצצות כבדות, עם removal מוגבל יחסית כדי לעשות אותן יותר מושכות) היו יותר removals יותר איכותיים.
כך גם העובדה שמישהו הפסיד הרבה לפצצות לא מעידה הרבה.
אחוז ההצלחה שלי היה 4-0-1 ו-3-2 כך שאני לא יוצא מנקודת המבט של מפסיד ממורמר; הטענה שלי היא שהיריבים שלי הפסידו לפצצות שלי, אני הפסדתי לפצצות של היריבים שלי, ואנשים אחרים שבמשחק שלהם צפיתי הפסידו לפצצות של היריבים שלהם.

בועז, ברוב הפורמטים Fettergeist הוא אחלה של פצצה מנצחת משחקים. זה שבפורמט הנוכחי יש המון כוח מעופף לא מבטל את העובדה שהוא 3/4 ב-3 בצבע שהממוצע שלו הוא 3/2 ב-4.
יאירכהן
MTGil Wizard

שליחה על ידי יאירכהן »

בועז אתה הלכת 5-1 אני פרשתי לפני הסיבוב האחרון כי כבר לא היה לי סיכוי לפרסים זה אומר שאתה ניצחת הרבה משחקים בלי קשר לFETTERGEIST בעוד שאני ניצחתי עם טיבולט והפסדתי בלעדיו
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

יאירכהן כתב:בועז אתה הלכת 5-1 אני פרשתי לפני הסיבוב האחרון כי כבר לא היה לי סיכוי לפרסים זה אומר שאתה ניצחת הרבה משחקים בלי קשר לFETTERGEIST בעוד שאני ניצחתי עם טיבולט והפסדתי בלעדיו
זה עדיין לא הופך אותו לפצצה. ההגדרה הרווחת לפצצה היא "קלף שמנצח את המשחק בעצמו", וטיcולט לא עונה עליה
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
יאירכהן
MTGil Wizard

שליחה על ידי יאירכהן »

פליינסוולקר לא יכול לנצח לבד כי יתקפו אותו.... אפילו ג'ייס החדש לא מנצח לגמרי לבד
אבל אם נצחת רק בגלל היכולת שלו (כמו האולטימייט של טיבולט שפשוט מנצחת) אז הוא כן ניצח לך למרות שלא ניצח לגמרי לבד
שלח תגובה