פרדוקס הטלפורטציה

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

פרדוקס הטלפורטציה

שליחה על ידי Kroen »

הינה פרדוקס נחמד שחשבתי עליו: נניח שהמציאו מכונה שיכולה לשגר אנשים ממקום למקום ע"י פירוקם בנקודה אחת ובנייתם מחדש בנקודה אחרת. רוב האנשים מאמינים שמה שיצא מהצד השני יהיה אדם שיראה בדיוק כמוך, יתנהג בדיוק כמוך, ואפילו יגיד "הי, זה עדיין אני!" מהצד השני, אבל למעשה אתה עצמך, ה"אני" שלך יהיה מת, ומה שיצא מהצד השני יהיה העתק זהה, ואף אחד לא יוכל לבדוק את זה באמת אתה או העתק זהה שלך. רוב האנשים שמתעניינים בנושא מאמינים שאתה אכן תמות בתהליך הזה. גם אני מסכים עם זה. אבל תחשבו לרגע על התרחיש הבא: שמים אותך בהרדמה, מוציאים לך תא אחד מהמוח, משכפלים אותו, ושמים את השכפול בחזרה במוח איפה שהמקורי היה. האם התהליך הזה יהרוג את העצמי שלך ומה שיתעורר זה אדם בתוך הגוף שלך עם אותם הזכרונות? סביר להניח שלא. עכשיו נניח שחוזרים על התהליך הזה עד שמחליפים כל תא במוח שלך בשכפול, והכל בהדרגתיות. האם איבדת את העצמי שלך בתהליך? אני מאמין שלא. אבל זה הפרדוקס: מה ההבדל בין זה לבין להתפרק ולהיבנות מחדש? ואם התרחיש הקודם גורם לכם להאמין שטלפורטציה לא הורגת את העצמי שלך, מה קורה כשמשתמשים במידע ששמור במשגר כדי ליצור העתק אחד-על-אחד שלך? עכשיו יש שתיים כמוך. מבולבלים? גם אני. למישהו יש פתרון לזה?
תמונה תמונה
tnvsh
מארגן טורנירים

שליחה על ידי tnvsh »

איך אתה מגדיר "אני" מול "העתק זהה"?מה הופף משהו להיות "אני"?
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

באתי לכתוב לך תשובה ואז הבנתי שהיא זהה לדברים שכבר כתובים בהודעה הראשונה. אם לא הבנת אותה אין לי יותר איך להסביר לך. ואני לא חושב שזה כ"כ מסובך. אבל נראה לי שכן הבנת ואתה סתם מתחכם.
תמונה תמונה
tnvsh
מארגן טורנירים

שליחה על ידי tnvsh »

הכוונה שלך היא ל"אתה תמות בתהליך"? כי אם כן בעיניי זו לא תשובה מספקת,אלא אם אתה מאמין במשהו כמו נשמה.
אחרת זה פשוט אותם חלקיקים בדיוק שמסתדרים שוב אחרי שהם התפזרו,שזה אולי יותר קרוב מבחינה פיזית ל"אני" מאשר האופציה השנייה שהבאת..(החלפת תאים משוכפלים..)
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

זה לא אותם חלקיקים. אין שום דרך להעביר חלקיקים ממקום למקום באופן אלחוטי כמו גלי רדיו או לייזר למשל. המשגר הראשון סורק אותך, מתרגם אותך למידע, משמיד אותך, ושולח את המידע למשגר השני שבונה אותך מחדש.
תמונה תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אתה מוזמן לצפות בסרט The Prestige בהזדמנות.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

ראיתי אותו אפילו 3 פעמים אם לא 4. לא ממש עונה על השאלה ששאלתי.
תמונה תמונה
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7 ... 7%9E%D7%94
יש גם גרסאות עם גרב אדומה שמטליאים בחוט כחול, ועם ספינה שמחליפים את הקרשים שמתבלים בה. לא צריך להסתבך עם טכנולוגיה עתידנית.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

לדעתי, כאשר מדובר בחלקיקים כול כך קטנים כמו אטומים, אז אתה נשאר עדיין אתה, אבל כאשר מחליפים לך תאים, בדוגמה שלך, זה עדיין אתה, הוא רק התרבה.
בחלק עם הגרב, כבר ההחלפה הראשונה הופכת אותו ללא הוא, כי לפי דעתי ההגדרה של "אני" בגרב זה "גרב אדומה ורק אדומה באורך ... ורוחב ... ו..." והחלפה בחוט כחול הורס הכול. בספינה בסה"כ יש לה מימדים, ואם הקרס החדש לא חורג מהם, אז זה בסדר, והספינה נשאר עדיין היא.
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

Kroen, הכל תלוי איך אתה מגדיר "אני" ו"עצמי". אם אתה מגדיר בצורה אחת, ואני בצורה אחרת, יכול להיות שגם אם תפרק אותי ותשלח אותי לארה"ב בטכנולוגיה שלך (אבל שלא יהיה זבוב בתא, בחייאת), אתה תחליט שאני לא אני ואני אחליט שאני כן אני (אז מי אני בכלל).

שאלה אחרת לי אלייך-

אם משהו הולך כמו ברווז, נראה כמו ברווז, ונשמע כמו ברווז, הוא ברווז.
זה עובד גם הפוך?
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אם ברווז הולך כמו משהו, נראה כמו משהו, ונשמע כמו משהו, אז הוא משהו?
אני הדורבן שקולע בזמן !
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

kabanist כתב:אם ברווז הולך כמו משהו, נראה כמו משהו, ונשמע כמו משהו, אז הוא משהו?
האם ברווז חייב להראות כמו ברווז, להישמע כמו ברווז וללכת כמו ברווז.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Antrax כתב:https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7 ... 7%9E%D7%94
יש גם גרסאות עם גרב אדומה שמטליאים בחוט כחול, ועם ספינה שמחליפים את הקרשים שמתבלים בה. לא צריך להסתבך עם טכנולוגיה עתידנית.
כן צריך. לגרב ולספינה אין תודעה.
תמונה תמונה
MTGil Wizard

שליחה על ידי avatar of woe »

הקטע הכי מעצבן זה אם באמצע הטלפורט נתקע לך wi-fi או שיש הפסקת חשמל או שסתם יש איזה פאק והרגל והראש שלך מחליפים מקומות, או שאתה פשוט מת. no teleport for me please
שלח תגובה