למי אתם מצביעים ולמה?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

למי אתם מצביעים?

הליכוד ביתנו
4
9%
העבודה
5
11%
התנועה
1
2%
יש עתיד
10
22%
הבית היהודי (בנט)
2
4%
מרצ
8
18%
מפלגות ערבית (חד"ש, בל"ד, רע"מ-תע"ל)
0
אין הצבעות
ארץ חדשה
1
2%
עלה ירוק
6
13%
לא הולך להצביע
8
18%

סך הכול הצבעות: 45

Itay Winkler
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

לאלה שלא הבינו - אני לא מצביע בנט, אני מלגלג על התעמולה שלו.

דורון - אם אני טועה בבקשה תאיר את עיני, אבל עד כמה שידוע לי, התנועה הליברלית שמה דגש יותר גדול על להפריט את המדינה מאשר על נישואים אזרחיים ו/או חד-מיניים ותחבורה ציבורית בשבת. עד כמה שאני מבין ליברליזם כולל את שלושת הנושאים האלה.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אתה טועה. סעיף 2 במצע החברתי של עלה ירוק הוא הפרדת דת ומדינה, מה שגורר נישואים אזרחיים/חד מיניים ותחבורה ציבורית בשבת. שניהם מצוינים שם במפורש.
להשוואה, הסעיף הראשון שאפשר לקרוא לו "הפרטה" אולי (שיטת השוברים עבור חינוך חובה חינם) הוא מספר 6.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

חח אור אתה רציני?
אנחנו לא מינה צמח ולא קמיל פוקס, אנחנו בסך הכל קהילה סגורה של שחקני קלפים. לא נראה לי שמישהו יבוא ויקנוס אותך על זה שעל גבי הפורום שאפילו בעמוד ראשון ושני בגוגל הוא לא מופיע מתנוסס סקר של 40 מצביעים.
הייתי ציני מן הסתם יא כבדים :)
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אני רואה שהגבת אבל לא אמרת כמה ימים לפני אסור לעשות סקר... אני לא רוצה לעשות סקר במוצ"ש ולחטוף באן כי "אי ידיעת החוק אינה פותרת מעונש" :cry:
תמונה תמונה
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

אוקיי, בואו נתחיל.
עודד,
לא, אין לי בעיה שמנכ"ל של חברה מצליחה מרוויח 200 אלף שקל בחודש. אין לי בעיה כי בחברה קפיטליסטית, מי שמניב רווחים והחברה הפרטית (עם דגש על פרטית) רואה לנכון לתגמל אותו - אז שיקבל כמה שמגיע לו. אין לי צרות עין כזאת. כן יש לי בעיה שעובד ש"שווה" 6-8 אלף בחודש מקבל על חשבונך וחשבוני משכורת עתק יחסית. יש לי בעיה שכשצריך להעביר תפקיד את מזכירת המנכ"ל, אז עוצרים את נמל אשדוד וגורמים למדינה (ולך ולי) נזק של מיליונים ואף אחד לא פוצה פה. בניגוד להרבה אנשים, אני ריאלי, אני אומר גם את הטוב וגם את הרע. ומפריע לי שלחברות גדולות ולטייקונים מוחקים מסים שהם חייבים. מצד שני, אני מבין שאם לא תתגמל את אינטל, למשל, אינטל העולמית פשוט לא תשקיע פה (המנכ"ל שלהם אמר את זה בפורום שהייתי בו ובמספר הזדמנויות) אלא במקום אחר. מה שיגרור אובדן ענק של תוצר, מסים, מקומות עבודה וצמיחה. מה שמתרגם לכלכלה טובה ומתפתחת. אגב, אתה חושב ששלי לא תחלק הטבות לאלפיון העליון? תחשוב שוב...
ביבי לא האשם היחיד בעליית המחירים, יש תמורות עולמיות שגורמות לזה. הוא יכול לשפר את המצב, אבל הורדת המסים (בעיקר העקיפים) פשוט תגדיל את הגרעון שכולם מתלוננים עליו ואחר כך תראה כתבות בעיתון על כמה הליכוד לא בסדר שיש גרעון. צביעות.
מחירי הדירות גבוהים, נכון. זה מציק גם לי.
ביבי וליברמן לא "בחמלים מסדרים את האוגדות ומתכננים מלחמה". תאמין לי, אף אחד לא רוצה מלחמה. מצד אחד אנשים כמוך ושמאלניים ממך אומרים שזה לא בסדר שהמדינה מיליטנטית והצבא חושב שיש לו מדינה ועכשיו אתה כותב שהצבא מספיק חזק להסתדר בלעדיהם. ראינו כמה טוב הצבא הסתדר במלחמת לבנון השנייה, עם ראש ממשלה עם בן משתמט, שר בטחון שהיה סרן בלוגיסטיקה ורמטכ"ל מחיל האויר שאין לו מושג מה זאת מלחמה. בסדר, תיק הבטחון במילא אמור ללכת לבוגי יעלון. מינוי ראוי, אגב.
אם אתה חושב שהבטחון לא מעניין לך את הביצה, אני שמח שאתה בין הבודדים. בשכונה שאנחנו חיים בה, אם בטחון לא יעניין אף אחד, נאבד את ההרתעה ונמצא את עצמנו בים.
עניין איראן. גם פה הצביעות חוגגת. אם ביבי היה עושה מבצע על דעת עצמו כמו שאתה מציע - כולם היו קופצים ואומרים שהוא משתין על העולם, עושה מה שהוא רוצה, מבודד אותנו בין לאומית ובכלל יש סיכוי שהיה פותח מלחמה במזרח התיכון וכולם היו מאשימים אותנו. אז עכשיו אתה אומר שהוא רק מדבר ומאיים וזה לא בסדר. אוקיי. זה מהנושאים האלה שלא משנה מה הוא עושה, כולם היו תוקפים אותו. כשביבי עושה א' - כולם אומרים שהוא לא בסדר. כשהוא עושה ההפך מ-א' - כולם אומרים שהוא לא בסדר. כשהוא מבין שהוא לא בסדר ומשנה מא' להיפך, במקום להגיד שהוא מודה בטעות, למד, מבין ומקשיב לאנשים - הוא "מזגזג". אחר כך מתפלאים למה הוא לא מקשיב לאף אחד ועושה מה שהוא רואה לנכון, לא שם על התקשורת ולא טורח להתגונן או להצטדק (כמו, למשל, לא לפרסם מצע).
בנוגע להגברת המודעות ע"י ביבי לנושא איראן. בדיבייט השני לנשיאות האמריקאית, כשנשאלו שני המועמדים מי המדינה הכי מסוכנת לארה"ב/עולם החופשי/המערבי/בכלל רומני אמר איראן, אובמה אמר בכלל סין.
בנוגע לאמירות שדולפות בדיוק בזמן מהבית הלבן, אני רק אגיד כך: דיבורים לחוד ומעשים לחוד. בפועל, ההשקעה האמריקאית בישראל שברה שיאים. דולר הסיוע האמריקאי שאנחנו מקבלים יותר גדול מאי פעם. היתה לנו תמיכה בעמוד ענן ובאו"ם. שאובמה יגיד עד סוף הקדנציה שלו שהוא לא אוהב את ביבי. לא אכפת לי. גם רוב הדברים, אגב, אנשים נוטים לעשות טלפון שבור. התקשורת שחררה בדיוק משפט אחד לאחרונה (האינטרסים, אם אני לא טועה) וכולם התחילו להפריז.

דמגוגיה? עודד, אתה פשוט מרים לי להנחתה. אנשים מפגרים מוציאים כספים שאין להם, אז ביבי לא בסדר ואני צריך לסבסד אותם. למה? אחר כך מתפלאים שהחינוך פה בקאנטים. אבא צריך ללמוד להגיד "לא" לילדים המפונקים שלו. לבת שלי לא יהיה אייפון חדש ולא אכפת לי אם היא תהיה היחידה בבית הספר. הילד רוצה אייפון, אז אי אפשר להגיד "לא"? ביזיון. מי שאין לו כסף, הפתרון הוא לא להוציא עוד כסף! (או להביא עוד ילדים, אגב) אתה רוצה לדבר על עוני? בוא נדבר על עוני. אבל קודם תקרא את זה: http://www.kav.org.il/b1334.html. הכל חרטא, זה לא ארוך ותראה שהנתונים הם קשקוש אחד גדול. האבסורד הוא שאם היית מעלה את המשכורת של כל עם ישראל בעוד אלפיים שקל לחודש, מספר העניים לא היה משתנה. ל- 42.7% מעניים ביותר יש 2 טלפונים סלולאריים ובבעלות 21.4% מהעניים מכונית פרטית. זה עני זה?!? מספיק להסתנוור מהתקשורת המוטית, שכל מטרתה הוא להראות כמה רע פה כדי להחליף את הממשלה הימנית.

300 אלף מקומות עבודה לא "מופיעים בעצמם" כשהכלכלה העולמית קורסת. מאוד נוח שכשקורה משהו "רע" (העלאת מחירי דירות) - ביבי אשם. כשקורה משהו טוב - זה טבעי לחלוטין והיה קורה לא משנה מי היה בשלטון. כמה נוח. אין לי בעיה שתגיד שמקומות העבודה צצו מהאוויר אם באותה נשימה תגיד גם שמחירי הדירות ויוקר המחייה עלו בעצמם. לא רק זה, כשבכל העולם האבטלה עלתה (50% אחוז אבטלה אצל הצעירים בספרד וזאת רק דוגמא אחת), בישראל היא ירדה.
תשאר בבית עד גיל 30, תגיד תודה. באיטליה, ספרד, יוון, פורטוגל - היית גר בבית עד גיל 60!
כל מי שבשלטון רוצה להמשיך לשלוט. אני ריאלי, כולם חארות. כולם. כולם מושחתים. כולם. מי שלא חושבים שהוא מושחת, זה רק עניין תדמיתי, כי לא חקרו אותו - כי הוא לא היה בשלטון. תאמין לי, אם ביבי היה באמת מושחת, היו מזמן מעמידים אותו לדין. כמו שעשו ליותר מדי ח"כי ימין בעבר. אתה חושב שהשמאל לא מושחתים? אל תתמם.

לגבי ארץ חדשה, נתתי להם קרדיט בהתחלה, אבל פספסת את גל ההייפ שלהם, שדעך בעיקר בגלל זה:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/429/ ... =333&loc=5
ובעיקר בגלל ההתבטעויות של מר יניב:
1. "צריך לעמוד מולם בכוח. צריך לבנות כוח מאורגן"
2. "אתה הופך את הכנסת למקום שמפחדים להגיע אליה"
3. "הייתי תולש את ח"כ פלסנר בכוח מהדוכן"
4. "מתחילים לזרוק מלמעלה מהיציע חפצים"
5. "אני לא נבהל מזה שבכנסת יעופו הכיסאות של החברי כנסת באוויר"
6. "הכנסת צריכה לעלות בלהבות"
7. "אז אצל בגין זה נגמר ברימונים, זה לא צריך להיגמר ברימונים"
8. "צריך להדליק את הרחובות ולא צריך להיבהל"
9. "בשביל דמוקרטיה הולכים מכות"
10. "ובשביל דמוקרטיה לא מתביישים גם אם כמה שמשות של בנקים מתנפצות"
אנרכיזם פשוט מפחיד. הוא אמר בפירוש שהוא מתכוון לעבור על החוק והוא רוצה להיות ח"כ כי הוא צריך את החסינות. אם זה מה שאתה רוצה בכנסת, שיבושם לך. אני לא אוהב שהקול שלך יילך לערבים והחרדים, אבל שליש ממנו יעבור אליי לליכוד.

אנתרקס, אשתי אהבה את הרפרנס לשוגון. קבל ח"ח.
עכשיו לעניין,
ביבי אמר מפורשות שבמהלך הקדנציה שלו הוא הולך לעסוק בעיקר באיראן ובכלכלה ועשה טוב. אתה לא רואה כותרות של הישגים (ויש, הם צוינו פה על ידי לא אחת) כי התקשורת לא תעיז לשים שום שביב של נתון חיובי. ביבי גם אמר שימשיך במגמה הזאת ואין לי בעיה עם זה.
המצע של כל המפלגות לא שווה את הנייר שהוא רשום עליו, אין פה שום השתנה משום מקפצה. יותר מזה, הדבר הנכון מבחינת איסטרטגיית קמפיין היא לא להגיד שום דבר. בגלל שכמו שראית שהדגמתי למעלה, כל דבר שתגיד רק יעשה שירות ליריבים שלך. כשאתה יושב עם כ"כ הרבה מנדטים ויש לך כ"כ הרבה מה להפסיד, אז בשביל מה? מה, אתה לא יודע מה מצע הליכוד והרעיון הכללי שמאפיין אותו והאידיולוגיה שסביבה הוא נבנה?
כואב לי על אוסלו ועל ההתנתקות. מדובר על טעויות היסטוריות והיסטריות. אבל שים לב, בליכוד היו מתנגדים למהלך של שרון (קראו להם אז "המורדים") והם גרמו לו לעזוב ולהקים את קדימה.
הליכוד היא מפלגת ימין כלכלי ובטחוני ולצערי היא נגררת לשמאל כלכלי בגלל שיקולים קואליציונים(שס, הבית היהודי הם אמא של השמאל הכלכלי). "מיליון" אנשים רצו חינוך חינם מגיל 3, הליכוד נתן להם ועכשיו הוא לא בסדר כי הוא לא נאמן לדרך של עצמו? אולי, אבל לפעמים צריך להאשים, לפעמים צריך להבין ולפעמים צריך להמשיך הלאה. הרי ביצענו את זה ואתה מדבר ככה. אם לא היינו מבצעים את זה, היו אומרים שאנחנו אטומים לציבור, לא מייצגים את העם, לא רוצים שיהיה "צדק חברתי" ועוד השמצות כאלה ואחרת. אז למה להתאמץ?
אגב, אני מסכים עם בנט (וגם ביבי מסכים) בנוגע לנושאים הבטחוניים-מדיניים, הבעיה היא שאסור להגיד את זה עולמית. אפשר ללכלך על ביבי עד מחר, אבל הוא בחור חכם. הפלסטינים במילא לא רוצים לעשות איתך שלום, אז ביבי לא אומר שהוא לא רוצה לדבר איתם ולקחת את השטחים ששייכים לנו (או לפחות, לא להם) ואומר שהוא רוצה לדבר איתם עם מספר תנאים. לפתע לא רוצים לדבר איתנו ולא מחזירים טלפונים. צריך לשחק במשחק של מי מסרב לשבת בשולחן המו"מ. לא רוצים? לא צריך. אם הערבים רוצים לוותר על זכות השיבה ובאמת ללבן את הסוגיות, אהלן וסהלן. תאמין לי, אם הם באמת היו רוצים, כבר היה פה שלום מזמן.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

מצד אחד ביבי אמר שמה שקרה פה זה נס כלכלי, מצד שני הגירעון בתקציב כפול (!) מהיעד שהציבה הממשלה. וביבי אומר שהאזרחים לא יפגעו מזה.
אז אלה האפשרויות:
הוא חושב שהציבור מספיק טיפש כדי להאמין שלא יפגע מזה.
היעד לא היה קשור למציאות.
היעד היה מצויין, ואז בא בזבוז בלתי אחראי של כספי משלם המיסים.
תבחר אתה, זה לא משנה איזה אפשרות.
חוסר אחריות תקציבית היא לא נס כלכלי.
וזה שישראל שרדה את המשבר, זה לא בגלל נתניהו, זה בגלל הבנקים פה שפשוט לא נותנים משכנתאות למי שהם מעריכים שיש סיכוי שלא יחזיר.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

(טכנית זה רפרנס היסטורי, בשוגון זה "טוראנאגה" דומני)
המצע של כל המפלגות לא שווה את הנייר שהוא רשום עליו, אין פה שום השתנה משום מקפצה. יותר מזה, הדבר הנכון מבחינת איסטרטגיית קמפיין היא לא להגיד שום דבר. בגלל שכמו שראית שהדגמתי למעלה, כל דבר שתגיד רק יעשה שירות ליריבים שלך. כשאתה יושב עם כ"כ הרבה מנדטים ויש לך כ"כ הרבה מה להפסיד, אז בשביל מה? מה, אתה לא יודע מה מצע הליכוד והרעיון הכללי שמאפיין אותו והאידיולוגיה שסביבה הוא נבנה?
מה במצע הליכוד ההיסטורי והרעיון הכללי אפשר לך לנבא את החתימה על הסכם אוסלו או את ההתנתקות? כן, מצע לא מחייב אף אחד בשום צורה, אבל אני אישית מרגיש שיורקים לי בפנים כשאפילו לא מוכנים לשחק איתי את המשחק שבו מפרסמים אותו.
אבל יש פה נקודה יותר עמוקה:
היא נגררת לשמאל כלכלי בגלל שיקולים קואליציונים (שס, הבית היהודי הם אמא של השמאל הכלכלי). "מיליון" אנשים רצו חינוך חינם מגיל 3, הליכוד נתן להם ועכשיו הוא לא בסדר כי הוא לא נאמן לדרך של עצמו? אולי, אבל לפעמים צריך להאשים, לפעמים צריך להבין ולפעמים צריך להמשיך הלאה. הרי ביצענו את זה ואתה מדבר ככה. אם לא היינו מבצעים את זה, היו אומרים שאנחנו אטומים לציבור, לא מייצגים את העם, לא רוצים שיהיה "צדק חברתי" ועוד השמצות כאלה ואחרת. אז למה להתאמץ?
לא, דווקא לא הייתי אומר את זה. אתה לא היחיד שלא הפגין בשנה שעברה. וזו בדיוק הנקודה, שגם מתקשרת למעלה: אתה לא *צריך* לתת לכולם מה שהם רוצים. יותר מזה, *אסור* לתת לכולם את מה שהם רוצים. אתה צריך להציג עמדה שמייצגת חלק מהציבור, ולדבוק בה. בגלל זה ביבי אכזב אותי, כי חשבתי שהוא יגיד "אה, מחאה? חבל. אני לא מסכים, אני מאמין שכל פריצות התקציב יביאו אותנו לאסון". אבל לא, הוא בגד בעקרונות שהוא, כאדם, באמת מחזיק בהם, ושתנועת הליכוד בנויה עליהם, כדי לנצח בבחירות הבאות. אז למי זה טוב? מה אם מחר תהיה מחאה של חצי מליון שרוצים להחזיר את ירושלים, אתה תהיה סבבה עם זה שביבי יגיד "טוב, נו, אני לא רוצה להיות אטום לציבור"? אז מה הוא בעצם, מינה צמח? כל מי שהצביע לו צריך להפגין לאורך ארבע השנים הבאות כדי להזכיר לו במה בעצם אנחנו מאמינים?
אסור להצדיק את הקטע הזה שעושים קצת מכל דבר, זה בדיוק ההפך מהנהגה. אם זה מה שמושך אותך, לך תצביע לפיד, מובטח שהוא יעשה כל מה שאומרים לו כדי להמשיך להראות טוב.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

הסקר היומי:

מרצ- 30
יש עתיד- 26
העבודה- 19
עלה ירוק- 15
הליכוד ביתנו- 15
הבית היהודי- 7
התנועה- 4
ארץ חדשה- 4
תמונה תמונה
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

קרואן אתה מתרשל וחבל.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

היה כתוב בעיתון שיום שישי זה היה היום האחרון שמותר לפרסם בו סקרים. אני אפרסם את הסקר הבא ביום שלישי בערב.

בינתיים, אם זה באמת מעניין מישהו, אתם יכולים לעשות את החשבון לבד בעצמכם: מחלקים את מספר ההצבעות שהן לא "לא הולך להצביע" (במקרה הזה 35) ב120. התוצאה זה כמה מנדטים כל קול שווה (במקרה הזה 3.428571428571429).
תמונה תמונה
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

טוב, ההומור של אור עבר פה מעל הראש של כולם, אז לא, איסור על פרסום סקרים לא חל על הפורום הזה.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

חחח אוקי

יש עתיד- 30
מרצ- 27
עלה ירוק- 20
העבודה- 17
הליכוד ביתנו- 13
הבית היהודי- 7
התנועה- 3
ארץ חדשה- 3

נראה שהמאזן השתנה קצת מהסקר הקודם
תמונה תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

ללא ספק עלה ירוק לא הצליחו בבחירות לשחזר את ההצלחה המהימה שלהם בסקר הפורום הזה.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

פשוט ביזיון. כרגע יש להם 0.98% מהקולות שנספרו. רק קולות החיילים לא נספרו, ואפילו אם אחוז ההצבעה הכי גדול של עלה ירוק הוא אצל החיילים, הם בחיים לא יגיעו ל2% :cry:

אם מישהו רוצה לראות את הקולות שנספרו עד כה: http://www.votes-19.gov.il/nationalresults

הייתי מתחיל לחלום בהקיץ על שאולי מרצ ירימו את הכפפה בנושא של דיקרימינזליציה, אבל אם הם לא עשו צעדים בנושא עד היום הם גם לא יעשו היום.

נ.ב. הכל בגלל הקפמיין ה***** לעידוד ההצבעה. הרוב המוחץ של מצביעי עלה ירוק היו הולכים להצביע גם בלי הקמפיין. ההבדל הוא, שאם שבכללי פחות אנשים היו מצביעים, כל קול היה שווה יותר.
תמונה תמונה
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אחוז ההצבעה מאוד דומה לבחירות קרובות, אז תרשה לי להגיד שזה כנראה לא היה זה.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

כבר יותר מ 10 שנים אני שומע ש"לפי כל הסקרים עלה ירוק עוברים את אחוז החסימה ונכנסים לכנסת. הפעם זה בטוח". מזמן הפסקתי להאמין לזה.
נערך לאחרונה על ידי sliver ב 23/1/2013 , 18:09, נערך פעם 1 בסך הכל.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

כן, זה לא ממש קשור, הם אפילו לא השוו את שיא הקולות שהגיעו אליו. זה ילמד אותם להציג מצע, מצע זה פאסה, רק נותן לאנשים סיבות לא להסכים איתך.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אם כל האנשים במדינה היו מצביעים מהלב, למפלגה שהם הכי מסכימים עם המצע שלה, בלי שיקולים של "עוברת/לא עוברת את אחוז החסימה" אז ממזמן כבר עלה ירוק הייתה בכנסת.

או עם עלה ירוק הייתה משנה את השם.
תמונה תמונה
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לא בטוח בכלל. המחאה החברתית הוכיחה שאנשים רוצים שייקחו כסף מזרים וייתנו אותו להם. אף אחד לא רוצה להסתדר בעצמו, זה מבאס.
שלח תגובה