הפורום כקהילה

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Antrax
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

האינטרסים של צוות הניהול רבים ומנוגדים זה לזה - זה מבטיח שכל הדעות זוכות לייצוג הולם ואין השתקה של אף אחד. יש גורם מסחרי אחד (או שניים? המבנה שלהם מבלבל) ש"קנה" את הפורום וכבר שבעה עמודים בפורום מודים אנחנו מתווכחים אילו זכויות יתר אמורות להיות לו אם בכלל.
שמכירה מתנהלת ללא מידע רלוונטי לצרכן, בדרך הנסתרת מעין הציבור, דברים כאלו בדיוק יכולים לקרות
לגיטימי ונכון. עם זאת, בוא נחשוב מה עשוי לקרות:
א) ייתכן שכל מי שהציע פחות מסכום מסוים לא יקבל את המוצר, אפילו אם ההצעה שלו גבוהה - זה שקול לקביעת מחיר מינימום שאנחנו כן מרשים במכירות פומביות.
ב) ייתכן שאנשים שהציעו הצעות נמוכות מאחרים יקבלו את המוצר - לא סביר (החנות רוצה מקסימום כסף) וגם בלתי נמנע (אם כבעל חנות אני רוצה להעדיף מישהו, אני יכול למכור לו יחידה באיזה מחיר שבא לי ולהעמיד רק את האחרות לפומבית)
ג) ייתכן שאנשים יבררו מה ההצעות של האחרים דרך קשרים בחנות ואז יציעו את זה + שקל (שקול לב' אם חושבים על זה, ולא אמור לפגוע באנשים רציונליים)
לא ייתכן שמישהו ישלם מחיר שלא הציע.
אם מישהו חושב על עוד בעיות אפשריות, אשמח לשמוע - מהניתוח הקצרצר שעשיתי זו מכירה מרגיזה ברמה העקרונית אבל לא באמת מסוכנת ברמה המעשית.

אני חושד שעיקר המרמור נובע מכך שמכירה פומבית רגילה זו שיטה דפוקה - אני חושב שמוצר שווה 100 שקל אז אני מחפש הצעה מקסימלית מתחת ל100 שקל שעדיין תזכה במוצר, ואז אני מוכן לשלם 97 אם אף אחד לא מציע 98 אבל 99 אם כן. אם לא מוסיפים את המנגנון שההצעות המובילות ידועות, זה גורם למתח ולצער פוטנציאלי. זו, אבל, מגבלה של השיטה שפריק בחרו בה, ואני חושד שעם קצת יותר ידע בתורת המשחקים הם היו עושים מכרז מחיר שני כמו בני אדם במקום מה שיש עכשיו (שמאפשר לבטל הצעות אחרי שזכו, אם זכרוני אינו מטעני).
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

החוקים לא נאכפים בצורה סלקטיבית. מי שכתב אותם (אני, והם עברו אישור ע"י כל צוות האתר) התכוון בדיוק למצב שבו אדם שאינו סוחר בצורה רשמית לפי החוק ונהלי ההפצה של וויזארדס לא יכול לסחור, אבל כן לאפשר לשחקנים לממש את הפרסים שהם קיבלו בטורנירים.
החוק ארכאי ודורש עדכון בגלל שינויי מדיניות ההפצה של וויזארדס? כן.
החוק אמור למנוע מחנויות שקונות את המוצר שלהם ישירות מהמפיצים המורשים להשתמש בפורום כפלטפורמה פרסומית? לא.

החוק מעולם לא נועד להגן על שחקנים מפני עשיקה. השקנים נתפסים כאנשים רציונאליים ואחריותם להיות שקולים בצורה שבה הם מעריכים את השווי של מה שהם קונים. החוק נועד להגן על מפיצים שמחוייבים לנהלים וחוקים מפני מפיצים פרטיים שפועלים מחוץ לחוק והנהלים ע"מ לשבור את השוק, ובכך עלולים לגרום לגורמים הרשמיים לזנוח את העיסוק במג'יק.

אני מבין למה רובכם חושבים שהמכירה הזאת מתנהלת בצורה לא הוגנת ואני מסכים שיש שם כמה נקודות בעייתיות.
אבל, "חוקי, אבל מסריח" זה עדיין חוקי.
arch-angel
MTGil Wizard

שליחה על ידי arch-angel »

Antrax כתב:arch-angel, ראיתי עכשיו שקיבלת באן על תנאי בשרשור השני. כדי שלא תפחד להתבטא, אני מציע שתמשיך לכתוב כאן אבל תנסה לשכנע דרך הסברים מה יקרה אם לא יקשיבו לך, ופחות דרך הסברים לגבי איך אתה מרגיש כרגע. כלומר, "המכירה הזו לא הוגנת" זה רע, "אם כולם ימכרו ככה לא ישארו שחקנים כי..." זה טוב. מומלץ בכלל לא להתייחס לפריק כפריק אלא באופן כללי לדבר על כל מי שמוכר מוצר מג'יק כלשהו באופן שבו אנשים מציעים הצעה בודדת וX ההצעות הגבוהות זוכות לקנות את המוצר בסכום שהציעו.
אל תדאג, אני לא מתרגש מהשטויות האלה. מה שמפריע להתבטא זה מחיקת הודעות...

עניינית, המטרה של מכירה פומבית היא למצוא ערך ריאלי בשוק לסחורה. משימה לא פשוטה בשוק המג'יק הישראלי.
מכרז מטרתו למקסם את המחיר שמקבל מפרסם המכרז מעבר לערך השוק של הסחורה.
לכן מכרז סגור ללא מחיר מקסימום הוא הליך לא מקובל.
לכן מכרזים משמשים בעיקר במקרים שהמתמודדים מספקים את המוצר כך שמחיר המקסימום (או מינימום במקרה הזה) נקבע באופן טבעי על חינם.
מכרזים סגורים בהם המתמודדים מציעים מחיר לקניית מוצר בדרך כלל מוגבלים במחיר מקסימום שהוא בדרך כלל נמוך מערך השוק ומשולבת בהם עלות הגשת הצעה כך שהמתמודד הזוכה מקבל הנחה לעומת ערך השוק על חשבון המתמודדים שלא זכו.

אז קודם כל ראינו שהשיטה במכירה הזו לא מתאימה לשיטות המקובלת.

מעבר לכך, מה שפריק עושים כאן זה מנצלים מצב מונופולי שWOTC יצרו כדי למקסם רווח באופן שפוגע בשחקנים באופן ישיר. בכך שהם לא מאפשרים לדעת את המחיר בארץ לפני מועד הpresale הם לא מאפשרים לבחון את האפשרות של הזמנה של המוצר מחו"ל שיש בה סיכון גדול ועלויות נלוות.
Antrax כתב:אתה אמור למות כי עברת על חוקי המשחק
תמונה
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אם פריק לא היו מפרסמים פה, האם זה היה משפר את המחיר שבו יכולתם לקנות את אותו מוצר?
אם התשובה היא "כן", אז אכן יש פה פגיעה בקהילה (וזה עדיין חוקי).
אם התשובה היא "לא", אז פשוט יש עוד אופציה לרכישה שאתם יכולים לממש או שלא לממש.

בסופו של דבר, אם השיטה שבה הם נקטו לא טובה, המוצר לא יימכר ולכן הם ייאלצו להוריד את המחיר. אם השיטה כן טובה, יהיה מישהו שיחליט שהוא ביצע רכישה שכדאית לו מבחינה כלכלית.

"המכירה מסבכת את מערכת השיקולים שלי" זאת לא סיבה להגדיר אותה כפוגעת.
arch-angel
MTGil Wizard

Y כתב:אם פריק לא היו מפרסמים פה, האם זה היה משפר את המחיר שבו יכולתם לקנות את אותו מוצר?
אם התשובה היא "כן", אז אכן יש פה פגיעה בקהילה (וזה עדיין חוקי).
אם התשובה היא "לא", אז פשוט יש עוד אופציה לרכישה שאתם יכולים לממש או שלא לממש.

בסופו של דבר, אם השיטה שבה הם נקטו לא טובה, המוצר לא יימכר ולכן הם ייאלצו להוריד את המחיר. אם השיטה כן טובה, יהיה מישהו שיחליט שהוא ביצע רכישה שכדאית לו מבחינה כלכלית.

"המכירה מסבכת את מערכת השיקולים שלי" זאת לא סיבה להגדיר אותה כפוגעת.
שים לב שלא טענתי בשום שלב שזה לא חוקי מבחינת הפורום או שצריך לאסור עליהם לפרסם, זה דיון שולי ולא מעניין.

אני טוען שהשיטה שהם נקטו היא מגעילה וחמדנית עד כדי פגיעה בשחקנים.
תמונה
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

arch-angel כתב:אני טוען שהשיטה שהם נקטו היא מגעילה וחמדנית עד כדי פגיעה בשחקנים.
אני עונה באופן כללי לכל משתתפי הדיון על כל הנקודות שהועלו. אם זאת הנקודה היחידה שלך, אז אני מקבל את החלק הראשון, אבל לא מסכים עם החלק שבו זה פוגע בשחקנים.

שום דבר לא יכול לפגוע באוכלוסיה שלמה אם לא כל האוכלוסיה מחוייבת אליו.
אם מחר נגיד שהרישום לפורום עולה 100 שקל לחודש ורכישת השתתפות בכל פעילות מג'יק בארץ צריכה להיעשות דרך הפורום, זה יפגע בקהילה. אם חנות מפרסמת מכירה פומבית וכל אחד יכול פשוט לא להשתתף בה, זה לא פוגע בקהילה.
arch-angel
MTGil Wizard

Y כתב:
arch-angel כתב:אני טוען שהשיטה שהם נקטו היא מגעילה וחמדנית עד כדי פגיעה בשחקנים.
אני עונה באופן כללי לכל משתתפי הדיון על כל הנקודות שהועלו. אם זאת הנקודה היחידה שלך, אז אני מקבל את החלק הראשון, אבל לא מסכים עם החלק שבו זה פוגע בשחקנים.

שום דבר לא יכול לפגוע באוכלוסיה שלמה אם לא כל האוכלוסיה מחוייבת אליו.
אם מחר נגיד שהרישום לפורום עולה 100 שקל לחודש ורכישת השתתפות בכל פעילות מג'יק בארץ צריכה להיעשות דרך הפורום, זה יפגע בקהילה. אם חנות מפרסמת מכירה פומבית וכל אחד יכול פשוט לא להשתתף בה, זה לא פוגע בקהילה.
כשיש מוצר שנמצא רק אצל החנויות, ואף אחת מהן לא מפרסמת מחיר. זה פוגע בכלל האוכלוסיה.
כשבמצב כזה חנות בוחרת לעשות מכרז במקום לפרסם מחיר, זה פוגע בכלל האוכלוסיה.
תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אתה יוצא מנקודת הנחה שמישהו חייב לך משהו.
מה זאת אומרת פוגע בשחקנים?
האם יש איזה אמנת ג׳נבה שקובעת שיש לך זכות לקנות כל מוצר שוויזארדס מוציאים במחיר המומלץ לצרכן?
יש מוצר, החנויות חשבו באיזה צורה הן יכולות למקסם את הרווח שלהם, ופועלות בצורה הזאת.
זה לא מקובל עליך? אתה לא חייב לקנות. בוא נניח שאף אחד לא יציע, החנות תמכור את המוצר בצורה יותר מסורתית. העובדה שהמוצרים הללו יימכרו, היא הוכחה לכך שיש אנשים שרואים בשיטה זו דרך לגיטימית.
להגיד שזה פוגע בשחקנים? הכיצד?
בוא נניח שיש לי רכב משומש, לדעתי הוא טוב מהממוצע, ואני מחליט לפרסם אותו למכירה במחיר גבוה ב-30% ממחיר המחירון. האם זו זכותי או לא? האם זו פגיעה בציבור הרוכשים של מכוניות יד שניה?
אני הדורבן שקולע בזמן !
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

Antrax כתב:זו לא אקסיומה. האקסיומה (שהוכחה במציאות שוב ושוב) היא שאם אתה קובע מחיר מקסימום, ההיצע יורד. עד כמה, זו כבר פונקציה של גורמים שקשה לכמת. כדי לפשט, הנחתי שירד לאפס.
הסתכלתי עכשיו על המכירה הפומבית ולא הבנתי על מה המהומה.
רק שהטעות שלך היא כפולה:
ההיצע קשיח - מספר ידוע וסופי של חפיסות כאלה ישווקו, ככה שההיצע לא תלוי במחיר. (ולא תלוי למעשה בכלום).

והגבלת מחיר המקסימום בהנחה שהיו מגבילים את המחיר ל-100$ עדיין היתה מאפשרת מתח רווחים תלת ספרתי שאמור לתת תמריץ מספיק גבוה לחנויות. (מאפשרים לך להרוויח בערך 60$ על אותה העבודה של למכור בוסטר. לא תקח?)
How is my whisky cup doing?
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

draco כתב:הנקודה המרכזית שעולה היא שללא הפורום אין לגוף המסחרי את היכולת למכור את המוצר באופן הזאת. הפרסום והחשיפה שהגוף המסחרי מקבל בפורום הם הדרך היחידה למנף מכירה שכזו.
זה לא נכון - יש לפריק אתר משלהם, ניוזלטר שהלקוחות שלהם מקבלים, את פורום המג'יק המקביל שהם יכולים לפרסם שם, וכמובן את החנות הפיזית שמאות אנשים פוקדים מידי יום ושיש בה ליגת מג'יק שבועית. זה לא שהפורום הזה הוא הדרך היחידה שלהם לפרסם, אבל גם לו היה, זה עדין לא מצדיק לאסור עליהם את פרסום הפומבית.
draco כתב:אני מבין שאולי רוח החוקים הישנים של הפורום אינה רלוונטית עוד, אך חוקי הפורום עדיין אוסרים במפורש על מכירה של מוצר סגור למטרות רווח, ודנות בפירוש בצורך לציון כמות
...
אני לא מבין למה הפורום עובד בשירות הגוף המסחרי ונותן לו חופש פעולה מלא בניגוד לחוקי הפורום.
כבר התייחסתי לנקודה הזאת קודם במכירה עצמה, אבל אני אחזור עליה שוב בפירוט - פריק פרסמו את ההודעה על כך שהם עושים מכירה בפורום אחר מפומביות, אני לא יודע איזה בדיוק (כנראה מידע על מג'יק. לא ממש משנה). ההודעה דנה במכירה פומבית ולכן הועברה לפורום מתאים יותר, שלו חוקים מיוחדים. אנחנו לא יכולים לבוא עכשיו לפריק ולומר להם "העברנו את ההודעה שלכם לפורום X עם חוקים משלו, ועכשיו ההודעה שלכם לא עומדת בחוקי הפורום אז נעניש אתכם על כך או משהו". אנחנו גם לא נאמר להם "תקראו את חוקי הפורום ותנסחו את ההודעה שלכם בהתאם" אלא אם נרצה להיות ממש קטנוניים. אני מקווה שברור כמה מהלכים כאלו יהיו מגוחכים.
* עוד נקודה לכמה אנשים שחושבים על זה - אל תפרסמו הודעות משלכם על מכירות שאתם עושים בפורומים שאינם מסחר. אתם לא תזכו מאיתנו לאותו יחס כמו פריק.
המצב כרגע הוא שיש הודעה שאולי נוגדת כמה אספקטים מדוקדקים בחוקי הפורום, אבל היא לא מנוגדת להם, והיא בהחלט לא מנוגדת לפילוסופיה שהובילה לאותם חוקים או לכוונת המחוקק שעמדה מאחוריהם. אני מקווה שזה כבר הובהר בכל הדיונים שרצו כאן.
אני מסכים עם Y בקטע הזה. פריק בחרו בשיטת מכרז שנותנת להם את כל הכח, וחלק לא קטן מהקהילה לא רואה את זה בעין יפה. הם יצרו לעצמם נזק תדמיתי כאן, אבל לטעון לפגיעה בקהילה זה מוגזם.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

demonic sengir כתב:
Antrax כתב:זו לא אקסיומה. האקסיומה (שהוכחה במציאות שוב ושוב) היא שאם אתה קובע מחיר מקסימום, ההיצע יורד. עד כמה, זו כבר פונקציה של גורמים שקשה לכמת. כדי לפשט, הנחתי שירד לאפס.
רק שהטעות שלך היא כפולה:
ההיצע קשיח - מספר ידוע וסופי של חפיסות כאלה ישווקו, ככה שההיצע לא תלוי במחיר. (ולא תלוי למעשה בכלום).

והגבלת מחיר המקסימום בהנחה שהיו מגבילים את המחיר ל-100$ עדיין היתה מאפשרת מתח רווחים תלת ספרתי שאמור לתת תמריץ מספיק גבוה לחנויות. (מאפשרים לך להרוויח בערך 60$ על אותה העבודה של למכור בוסטר. לא תקח?)
הטעות שלי היא לא קיימת, כך שגם כפליים מזה זה בסדר. ההיצע לא קשיח משתי סיבות:
א) החנות יכולה לקנות יותר או פחות חפיסות.
ב) החנות לא חייבת למכור את כל מה שיש לה עכשיו.
ב' זו הנקודה הקריטית. אם תכריח אותי עכשיו למכור בוסטרים ב10 ש"ח ומטה, אני אניח שזה יקרוס בקרוב ופשוט אחכה. ואגב, חשבתי שהכמות לא ידועה ועל זה יצא קצפם של חלק מהקונים הפוטנציאליים, לא?
שנית, זה מצחיק שאתה מדבר על תמריץ "מספיק גבוה" לחנויות. תן לחנויות לקבוע בשביל עצמן מה מתמרץ אותן, לא עדיף?
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
demonic sengir
I Am Tutor

Antrax כתב:
demonic sengir כתב:
רק שהטעות שלך היא כפולה:

הטעות שלי היא לא קיימת, כך שגם כפליים מזה זה בסדר. ההיצע לא קשיח משתי סיבות:
א) החנות יכולה לקנות יותר או פחות חפיסות.
ב) החנות לא חייבת למכור את כל מה שיש לה עכשיו.
ב' זו הנקודה הקריטית. אם תכריח אותי עכשיו למכור בוסטרים ב10 ש"ח ומטה, אני אניח שזה יקרוס בקרוב ופשוט אחכה. ואגב, חשבתי שהכמות לא ידועה ועל זה יצא קצפם של חלק מהקונים הפוטנציאליים, לא?
שנית, זה מצחיק שאתה מדבר על תמריץ "מספיק גבוה" לחנויות. תן לחנויות לקבוע בשביל עצמן מה מתמרץ אותן, לא עדיף?
א. לא נכון. יש כמות מוגבלת שמוקצית מוויזארדס לכל חנות. אם החנות רוצה היא יכולה לקנות עוד באותה הדרך שאני הייתי קונה - ממי שוויזרדס נתנו לו מההתחלה. ובאותם המחירים.
ב. זה נכון. אבל בצורה שבה הם מנהלים את המכירה כרגע הם יכולים להתחמק מלמכור את המוצר. אז מה היה הרעיון מההתחלה?

והמניפולציה של "בוסטר ב-10 שקלים" היא די נמוכה, אתה לא חושב? המחיר של בוסטר לחנות הוא די קרוב ל-10, בזמנים מסויימים אני יודע בוודאות שהיה 12.5 שקלים. לעומת זאת, מחיר המוצר הזה לחנות הוא פחות מ-40$, כיוון שבהגדרת מחיר המוצר, 40$ הוא מחיר שבו החנות אמורה כבר להרוויח. אז יש פה הבדל, גם מעשית וגם עקרונית.
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

ערך המוצר הוא לא 40 דולר, הוא הרבה יותר. אין לי מושג למי וויזארדס מוכרים את זה ב40 דולר, אבל כנראה לא לצרכן הפרטי (וכבר כתבתי את זה, אבל עוד פעם: תסתכלו באיביי, המוצר מתחיל מ200 דולר). אבסורד? נכון, אבל זה הערך שלו.

עכשיו, אתם יכולים להמשיך להיות a bunch of cry babies ולהגיד "מה? למה היגואר הזה עולה 2 מיליון דולר? אני רוצה אותו במחיר עלות!!1" אבל זה לא עוזר לאף אחד, המוצר הזה מאוד יקר ופריק החליטו ללכת על השיטה הכי מגעילה כדי למכור את המוצר, so freaking what?מי שירצה, יציע, ומי שלא, לא יציע. אין פה שום עושק, כל אחד שיחשוב להוציא בסביבות אלף שקל מהכיס יחשוב טוב האם לעשות את זה או לא.
*some witty quote that's out of context*
arch-angel
MTGil Wizard

dekel31 כתב:ערך המוצר הוא לא 40 דולר, הוא הרבה יותר. אין לי מושג למי וויזארדס מוכרים את זה ב40 דולר, אבל כנראה לא לצרכן הפרטי (וכבר כתבתי את זה, אבל עוד פעם: תסתכלו באיביי, המוצר מתחיל מ200 דולר). אבסורד? נכון, אבל זה הערך שלו.

עכשיו, אתם יכולים להמשיך להיות a bunch of cry babies ולהגיד "מה? למה היגואר הזה עולה 2 מיליון דולר? אני רוצה אותו במחיר עלות!!1" אבל זה לא עוזר לאף אחד, המוצר הזה מאוד יקר ופריק החליטו ללכת על השיטה הכי מגעילה כדי למכור את המוצר, so freaking what?מי שירצה, יציע, ומי שלא, לא יציע. אין פה שום עושק, כל אחד שיחשוב להוציא בסביבות אלף שקל מהכיס יחשוב טוב האם לעשות את זה או לא.
אף אחד לא אמר שהם צריכים למכור את זה בMSRP, ברור שאף אחד לא עושה את זה
ומי שדורש את זה הוא סתם תמים.
זכותם לדרוש איזה מחיר שהם רוצים.
אבל גם אתה מסכים שהם מצאו את השיטה הכי מגעילה כנראה למכור את זה. ועל כך מגיעה להם הביקורת.
תמונה
demonic sengir
I Am Tutor

dekel31 כתב:ערך המוצר הוא לא 40 דולר, הוא הרבה יותר. אין לי מושג למי וויזארדס מוכרים את זה ב40 דולר, אבל כנראה לא לצרכן הפרטי (וכבר כתבתי את זה, אבל עוד פעם: תסתכלו באיביי, המוצר מתחיל מ200 דולר). אבסורד? נכון, אבל זה הערך שלו.

דקל, אני לא מילון, אבל יש הבדל בין עלות לערך. העלות של המוצר לחנות הוא פחות מ-40$. החנות יכולה למכור בכמה שהיא רוצה. החנות יכולה גם לא למכור אותה ולהשאיר את המוצרים אצלה ולמכור רק עוד 10 שנה, כן?

אבל לעשות "מכירה פומבית" שבה היא יכולה בסופו של דבר לא למכור לאף אחד (כי מי ידע מזה?), ועל הדרך לעשות בחינם סקר מחירים כמה אנשים היו מוכנים לשלם על המוצר - בוא נגיד שאם גינדי היו מוכרים ככה דירות, היו עושים מזה שערוריה רבתי בתקשורת.

ועוד נושא - התגובות של פריק בנושא המקורי היו מתחת לכל בקורת. בתור בנאדם שעובד 3 שנים בשירות ללקוחות - אם הייתי מדבר בצורה דומה ללקוח, היו מפטרים אותי עוד באותו היום.
"כמה הצביעות שלכם נעימה ומנחמת חלק קטנטן משחקני המג'יק, צרחני ולא צרכני" - מה זה היחס הזה?
אני לא יודע מי בדיוק מנהל שם את העניינים בפריק ומי כותב את התגובות האלה, אבל אם עד עכשיו לא היה לי יחס מיוחד לפריק או דעה עליהם - תהיו בטוחים שעכשיו אני *לא* אוהב אותם.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אה... אתה יודע איך גינדי מוכרים דירות? כי יחסית אליהם פריק מלאכים.
demonic sengir
I Am Tutor

Antrax כתב:אה... אתה יודע איך גינדי מוכרים דירות? כי יחסית אליהם פריק מלאכים.
לגינדי יש שיטות שיווק נלוזות, אבל בנקודות המדוברות - הם מפרסמים כמה דירות יש, מה המחירים יהיו ואיך יוחלט מי "יזכה" לקנות אותן, וכל פסטיבלי המכירות קורים מול העיניים של אנשים.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

החשש הוא שפריק לא ימכרו בכלל ויגרמו לאנשים להציע מחירים? אני רואה עם זה שלוש בעיות:
א) כמו שצוין קודם, המחיר שתציע בפומבית הוא לא המחיר שהמוצר שווה לך.
ב) הם יכולים לעשות את זה גם בפומבית רגילה בעזרת משתמשים מזויפים שיציעו יותר מכולם.
ג) אין להם שום סיבה לעשות את זה (אם יש מחיר שהם לא מוכנים לרדת ממנו, הם יכולים לקבוע מחיר מינימום במכירה רגילה).
אני מסכים שהם מנסים להשיג מקסימום על המוצר שלהם, אבל כל עוד הם לא מטעים אנשים לגבי זה, אני לא רואה עם זה בעיה, במובן שאני לא רואה איך זה פוגע בקהילה. איך הקהילה ניזוקה מזה שפריק מרוויחים יותר על מוצר המג'יק הספציפי הזה?
demonic sengir
I Am Tutor

Antrax כתב:החשש הוא שפריק לא ימכרו בכלל ויגרמו לאנשים להציע מחירים? אני רואה עם זה שלוש בעיות:
א) כמו שצוין קודם, המחיר שתציע בפומבית הוא לא המחיר שהמוצר שווה לך.
ב) הם יכולים לעשות את זה גם בפומבית רגילה בעזרת משתמשים מזויפים שיציעו יותר מכולם.
ג) אין להם שום סיבה לעשות את זה (אם יש מחיר שהם לא מוכנים לרדת ממנו, הם יכולים לקבוע מחיר מינימום במכירה רגילה).
אני מסכים שהם מנסים להשיג מקסימום על המוצר שלהם, אבל כל עוד הם לא מטעים אנשים לגבי זה, אני לא רואה עם זה בעיה, במובן שאני לא רואה איך זה פוגע בקהילה. איך הקהילה ניזוקה מזה שפריק מרוויחים יותר על מוצר המג'יק הספציפי הזה?
לי אישית לא אכפת מזה. אני לא מעוניין במוצר הזה וכל הווריאציות שלו מכמה סיבות, רציונאליות ולא-רציונאליות. ולהגיד שהמחיר של המוצר הזה משפיע על הקהילה זה די בדיחה, כי אם נהיה כנים - קיומו או אי-קיומו של המוצר הזה לא תשפיע על הקהילה. מדובר על מספר (כנראה) דו ספרתי נמוך של חבילות, שרובן עם קלפים לא שחיקים בסטנדרט, שזה כמעט כל מה שמעניין את שחקני המג'יק בארץ חוץ מדראפטים.

מעבר לזה - אני לא חושב שזה פסול/לא חוקי או משהוא. אני חושב שזה מכוער, מזלזל בלקוחות ובכללי ג'יפה, וזה גם משתקף בתגובות שלהם.
Skie
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Skie »

demonic sengir כתב: ועוד נושא - התגובות של פריק בנושא המקורי היו מתחת לכל בקורת. בתור בנאדם שעובד 3 שנים בשירות ללקוחות - אם הייתי מדבר בצורה דומה ללקוח, היו מפטרים אותי עוד באותו היום.
"כמה הצביעות שלכם נעימה ומנחמת חלק קטנטן משחקני המג'יק, צרחני ולא צרכני" - מה זה היחס הזה?
אני לא יודע מי בדיוק מנהל שם את העניינים בפריק ומי כותב את התגובות האלה, אבל אם עד עכשיו לא היה לי יחס מיוחד לפריק או דעה עליהם - תהיו בטוחים שעכשיו אני *לא* אוהב אותם.
אני חושב שזה מסכם יפה את העניין. (אבל יש שם מזגן! זה מה שחשוב, לא?)

אותי יותר הצחיק: "הכפילה!"
כי מאוד רציתי לשאול אם כך, איך זה שהפר-רליסים קטנים וקטנים מסט לסט?
מחליף בוסטרים חדשים תמורת ישנים.
שלח תגובה