New Standard Quick N Toast

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

שלח תגובה
PopperThingi
Dragon Food
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

New Standard Quick N Toast

שליחה על ידי PopperThingi »

טוב, אז מאז שיש לנו Tri-Lands אני חושב על חבילה 5 צבעים. אני רוצה חוות דעת אם נראה לכם שזה משתלם לשחק 5 צבעים, ואם כן - אז מאנה בייס, כי אני ממש רע בלתכנן אחד.

העקרון הבסיסי פשוט - משחקים הרבה קלפים שמבצעים יותר מתפקיד אחד בחבילה כדי להתגבר על העובדה שאנחנו משחקים תור אחד מאחור, כי האדמות נכנסות בטאפ. ה-Win Con הם קודם כל Elspeth, כמובן, אבל יש גיוון עם Surrak, Sarkhan ו-Siege Rhino בשביל שיהיו עוד קלפים שהם גם Removal וגם מנצחים משחקים. רוב הקסמים הם Instants כדי שלפחות יהיה לנו הכי הרבה מידע כדי לפעול וה-Spot Removals כולם עושים משהו חוץ מלהרוג יצורים, שוב כדי לתפוס כמה שיותר נישות כבר ב-Main.

מאנה: אז בניתי משהו רעוע שאני מקווה שיכול להוות בסיס לשינויים. הדקליסט גם השתנתה קצת מאז שבניתי אותה. זו חבילת קונטרול שמריצה 26 אדמות ו-4 Courser of Kruphix ו-16 מתוך האדמות נכנסות בטאפ. השאר הן Painlands ו-Urborg אחת כי למה לא ושחור יש לא מעט. אין Blood Moon או LD בפורמט אז אני לא חושש ממחסור באדמותת בסיסיות, אבל אני לא בטוח שהצבעים יסתדרו. אני ממש ממש מקווה ואם מישהו טוב בתכנון Mana Base אז שייתן יד, זה למטרה טובה :)

ואם בא לכם לעזור, אז התפלגות הצבעים בחבילה:
23 White mana symbols - 6 cards with WW
19 Green mana symbols - 4 cards with GG
18 Black mana symbols - 3 cards with BB
10 Red mana symbols - 3 cards with RR
9 Blue mana symbols - 3 cards with UU
והדקליסט:
MAIN: 60
Lands: 26
4 [card]Sandsteppe Citadel[/card]
3 [card]Nomad Outpost[/card]
2 [card]Opulent Palace[/card]
2 [card]Mystic Monastery[/card]
2 [card]Frontier Bivouac[/card]
3 [card]Temple of Plenty[/card]
3 [card]Llanowar Wastes[/card]
3 [card]Caves of Koilos[/card]
2 [card]Battlefield Forge[/card]
1 [card]Yavimaya Coast[/card]
1 [card]Urborg, Tomb of Yawgmoth[/card]

Creatures: 9
4 [card]Courser of Kruphix[/card]
4 [card]Siege Rhino[/card]
1 [card]Surrak Dragonclaw[/card]

Planeswalkers: 4
3 [card]Elspeth, Sun's Champion[/card]
1 [card]Sarkhan, the Dragonspeaker[/card]

Instants & Sorceries: 21
3 [card]Hero's Downfall[/card]
1 [card]Jeskai Charm[/card]
2 [card]Sultai Charm[/card]
4 [card]Abzan Charm[/card]
2 [card]Mardu Charm[/card]
2 [card]Dissolve[/card]
1 [card]Dig Through Time[/card]
1 [card]Jace's Injenuity[/card]
3 [card]End Hostilities[/card]
2 [card]Anger of the Gods[/card]

SIDEBOARD: 15
2 [card]Despise[/card] / [card]Thoughtseize[/card]
2 [card]Thoughtseize[/card]
3 [card]Disdainful Stroke[/card]
2 [card]Anger of the Gods[/card]
2 [card]Mardu Charm[/card]
2 [card]Nyx-Fleece Ram[/card]
2 [card]Jace's Injenuity[/card]
1 [card]Jeskai Charm[/card]
כל עזרה, שאלה או העתקה יתקבלו בברכה :D
נערך לאחרונה על ידי PopperThingi ב 24/9/2014 , 9:27, נערך פעם 1 בסך הכל.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
Navidshi
Judgmental Bastard

Re: New Standard Quick N Toast

שליחה על ידי Navidshi »

אני לא חושב ש-Dig Through Time הוא קלף איכותי במיוחד אם אין לך דרכים להאביס את בית הקברות במהירות. Jace's Ingenuity מרגיש הרבה יותר סולידי ומתעלה גם על Weave Fate לדעתי. עוד מאנה בשביל עוד קלף נשמע לי סביר. אם אתה רוצה בכל זאת לשחק Dig, אולי עדיף לעלות לרביעיה של Sultai Charm? זה פוגע בהרבה איומים בפורמט וחופר לך לעומק כשאין לו משהו לחסל, או כשיש לך קלפים מתים ביד שאתה רוצה להיפטר מהם.

נראה לי לא הגיוני שאין לך רביעיה של Sylvan Caryatid. כן, היא לא מסתדרת עם mass removals אבל היא מתקנת לך את המאנה בצורה מושלמת ומספקת הגנה קריטית בתורות המוקדמים כשאתה יחסית פגיע. נכון לרגע זה, החבילה שלך לא עושה כלום לפני תור שלישי וזה אומר שאתה פגיע להחריד לחבילות אגרסיביות אלא אם תצליח לטפדק Anger of the Gods ובהנחה ש-Thoughtseize לא יקח אותו ממך. באופן כללי, יש לי הרגשה שאתה חייב לשחק כמה וכמה עותקים של Last Breath או Searing Spear כדי לוודא שאתה שורד את התורות המוקדמים, כי אין לנו Doom Blade או Ultimate Price כרגע.
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

מה אתה מציע לחתוך בשביל Caryatid? במקור שיחקתי 4 מהן במקום Courser וזה הרגיש לי nonbo רציני נגד אגרו כשאני צריך עוד Anger of the Gods מהסייד. עכשיו שאתה מציין את זה אני קולט שאין לי כלום מתחת ל-3 מאנה... ומה להוציא בשביל Lightning Strike?

לגבי Dig - אני רוצה לנסות עותק אחד שלו כדי לראות, אולי עד תור 5-6 במשחק רגיל אפשר לשחק 3-4 קלפים? אם זה קורה אני חושב שהוא עדיף על Jace's Ingenuity שני. אבל אני אחליף את Weave Fate, אני חושב שאתה צודק.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

Jeskai Charm מרגיש לי קצת בינוני, כבר יש לך המון removal, אתה לא מצפה לזרוק אותו לראש של היריב לעתים קרובות וגם לא חסרות לך דרכים להתמודד עם PW והסעיף האחרון באמת נראה כמו מקרה קצה בחבילה שלך. אני גם לא בטוח שאתה צריך שלושה End Hostilities בגלל שאתה מסוגל להתמודד עם איומים כבדים של midrange על בסיס 1-1 (או Elspeth) והוא קצת איטי בשביל חבילות אגרו מהירות. גם Surrak לא מרגיש מדהים, כי אני לא מצפה לכמויות גדולות של counters וליצורים הגדולים שלך יש כבר evasion מובנה. בשביל העותק הרביעי אפשר להוציא Charm/Dissolve או אדמה (כי אתה מוסיף ל-mana base ממילא).

עם כמה שזה מפתה להגדיל את האפשרויות שלך, אני חושב שהייתי זורק את Mardu Charm לטובת רביעיה של Sultai בגלל שיש לי רושם שהם הורגים את אותם יצורים, ו-Duress ב-3 מאנה חשוב בעיני פחות מהיכולת לסנן את הקלפים שאתה לא צריך ולמצוא את הפתרונות שאתה כן. הייתי מוציא את Dissolve ומכניס עוד Anger of the Gods (שאפשר לזרוק עם Charm אם הוא לא שימושי) ואז יש לך מקום פנוי לעוד איום - אולי Reaper of the Wilds, הוא נראה מאד סולידי כרגע.
שלח תגובה