Let The Onslaught Begin - ביקורת על הטורניר בחיפה.

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

TheYoYoMaN
Site Janitor
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי TheYoYoMaN »

אז ככה, הדיווח הולך לסתור את עצמו בכל מיני מקומות כי מצד אחד נהניתי ואפילו הגעתי למקום 24 (אפילו פרס קיבלתי) ומצד שני הרגשתי שעדיין היו ליקויים בארגון וחוצפה של המארגנים בחלק מהדברים.
כנראה שהמארגנים לא ציפו להצלחה כזו מרשימה ולא התכוננו למספר האנשים הגבוה שהופיע שם (כ 110 איש אם אינני טועה).
אני אחלק את מה שהיה בחיפה לכמה נקודות (קודם תלונות אח"כ מחמאות וצל"שים):

תלונות:
1.לא היו מספיק קלפי Pre-Release. מאכזב לאנשים שחיכו המון זמן בתור ובסוף לא קיבלו קלף Pre-Release

2.הדפסת Pairings ו Seatings לא התאפשרו כי לא היו דרייברים למדפסות.
אני אחזור על זה – לא היו דרייברים למדפסות. סוף סוף התכוננו לבעיות והביאו 2 (שתי) מדפסות אבל לא חשבו על דרייברים. נו באמת. לא בודקים לילה לפני שהכל עובד ? דבר זה גרם לעבודה בשעות נוספות של המגאפון והוקראו פיירינגס בע"פ במקום שייתלו על הקיר.

3.רישום חבילות – שוב לקח שעות על-גבי שעות. את הבניה של החבילות התחלנו רק בסביבות 12:20 כשההרשמה התחילה בשעה 9.

4.בניית החבילות – לפי מה שאני יודע (תקנו אותי אם אני טועה) יש 45 דקות להגשת דפי הרישום עם החבילה שאתה בונה. משום מה זה לקח שעה וחצי. למה ? למה אני מתאמץ ובונה חבילה ב 45 דקות ואז צריך לחכות עוד 45 דקות בזמן ששאר האנשים לוקחים את הזמן ובונים באיזי חבילות ובודקים אותם ? השחקנים משתינים על השופטיםמארגנים ואתם לא עושים כלום בנידון. חוץ מזה שמי שהגיש חבילות בזמן נדפק כי לאנשים אחרים היה זמן כפול לבניה זה גם מעקב טורניר שגם כך לא עמד בזמנים עד אותו רגע.
שאלה ספציפית לאור – כששיחקתי נגדך ישבו לידנו שניים שטעות בשולחן ושיחקו אחד נגד השני למרות שלכל אחד מהם יעדו שחקן אחר. אחרי שתיקנת את טעותם ושילחת אותם לשולחן הנכון , המלצת ל Psibeast השופט (לא יודע את שמך – מצטער) לתת להם אזהרה או Game Loss. למה לא פעלת כך כשאנשים לא הגישו את רשימת החבילות שלהם ? למה לא להעניש ?

5.צפיפות – כבר בשלב רישום החבילות הייתה מצוקת מקום. בזמן הבנייה המצוקה עלתה ובמשחקים עצמם היא הרקיעה שחקים.לא חיכיתם לכזו כמות אנשים ? תעצרו את ההרשמה. ברור לי שיותר אנשים זה הצלחה מבחינתכם ויותר כסף לכם (ואני בעד שתרוויחו – אני לא צוחק) , אבל יש גבול. בשלב מסוים זה בא על חשבון השחקנים.

6.הספסלים – למרות שבפורום זה אנשים הזהירו מחוסר מקום וממצב בו משחקים על ספסלים והמארגנים אמרו שזה לא יקרה , זה קרה. למה אני צריך לשבור את הגב ? אם אין מספיק מקום – תעצרו את ההרשמה.

7.עמידה בזמנים – ההמשך. תחילת המשחקים – 13:45.

8.סוף סיבוב רביעי, מצריך סעיף משל עצמו. בערך בשלב זה קרתה שרשרת של מקרים שהדהימה אותי.
בערך בשעה 17:00 (בסיבוב הרביעי כאמור) מפעילי המסעדה שהטורניר השתמש בשולחנותיה וכיסאותיה פתחו את המסעדה ודרשו מהמארגנים לפנות את יושבי שולחנות המסעדה. ראוי לציין שכולם סיימו את משחקיהם בנחת ולא גורש באמצע משחק. נוצר מצב שמספר המושבים הצטמצם ב 50% אם לא יותר כשמלכתחילה לא היו מספיק מקומות. מה עושים ? אז הגיע הברקה למארגנים , בשלהי הסיבוב הרביעי 7יצאה הצהרה במגפון : "כל מי שיש לו 2 הפסדים עד עכשיו מודח מהטורניר". (להזכירכם סיבוב רביעי בעיצומו).
כעבור כמה דקות הצהרה זו שונתה להמלצה בלבד. המארגנים המליצו לשחקנים שבסוף הסיבוב הרביעי יש להם שני הפסדים – לפרוש מהטורניר כי הסיכוי שלהם לפרס הוא קלוש עד לא קיים.
מה זה צריך להיות ? בגלל מצוקת מקום שנבעה מחוסר התארגנות שלכם אתם "ממליצים" לאנשים לפרוש ? לא ידעתם ששולחנות המסעדה לא יהיו נגישים משעה 17:00 או שלא היה איכפת לכם ? למה צריך לשחק כמו כלבים על ספסלים או על הרצפה ?
מה גם שאנשים שבסוף הסיבוב הרביעי עדיין נמצאים במצב בו הם יכולים לזכות בפרס (לדוגמא Jacko שהיה עם 2 הפסדים בסוף סיבוב רביעי אבל לא הפסיד אף סיבוב אח"כ [מקום 18!] או אני שסיימתי עם 3 הפסדים ועדיין זכיתי בפרס [מקום 24!]).
בפרסום לטורניר הוצהר על 5 סיבובים לפחות , תלוי בכמות האנשים. אני חשבתי שהנוסחה היא: יותר אנשים=יותר סיבובים ולא יותר אנשים=הדחה אחרי 4 סיבובים.

9.סתם שאלה למארגנים/שופטים – אני יודע על אדם שקיבל פעמיים Buy. זה חוקי ?

10.סוף סיבוב 6.השעה 21:10. ההכרזה על הפיירינגס לסיבוב האחרון מתעכבת וזאת למה ? כי השחקנים המובילים החליטו לבדוק Rankings כדי לדעת מי יוכל לשבת רגל על רגל ולהכריז תיקו עם השחקן שמולו ועדיין להישאר בטופ 8. מצאתם לכם זמן. יש עוד שעה של סיבוב. ילדים קטנים All Around ושחקנים מהמרכז שעוד שעה וחצי נסיעה לפניהם. אי אפשר היה לוותר על התהליך המיותר הזה ? נמאס לכם לשחק ? תשחקו עד הסוף שפנים. זה לא חוכמה לדעת שאתה כבר זכית. אני יודע שזה נהוג (ככה אור אמר לי) אבל אני חושב שזה תהליך מיותר ומעכב.

11.פרסים – למה לא היו פרסים מאונסלוט ? למה אני בא לפרה ריליס של אונסלוט ומקבל פרסים מהוצאות ישנות יותר ? לא שילמתי על סטרטר ו5 בוסטרים של אונסלוט ?

מחמאות/צל"שים:
1.Psibeast (שמישהו יגיד לי את השם שלו כבר) ששפט עשה אחלה עבודה וראו שהוא עבד קשה ולא היה לו רגע מנוחה. אפילו שאנשים שאלו אותו שאלות מפגרות כמו :"לאדמות יש Summoning Sickness ?" הוא לא התפרץ ונשאר רגוע (תן לנו עוד במשרוקית).

2.Pairings – באופן מוזר הקראת הפיירינגס במגאפון עבדה טוב. בתוך 5 דקות לכל היותר כל האנשים ישבו במקומותיהם וסיבוב נוסף החל בשריקה של השופט (נמאס לי לכתוב Psibeast ועד שאני לא אדע את שמו אני אקרא לו השופט). הבנתי שבתל אביב לכל סיבוב הודפסו 4 העתקים של פיירינגס (מצאתם דרייברים ?) , איך זה עבד ? טוב יותר או פחות ?

3.עמידה בזמנים בין הסיבובים – חוץ מהעיקוב בסיבוב האחרון שהתלוננתי עליו לעיל , הסיבובים תוקתקו ביעילות. הייתה שריקה בהתחלה ושריקה בסוף ובאמת שדברים רצו. לראיה – המשחקים התחילו בשעה 13:45 ושבעת הסיבובים הסתיימו לפני השעה 22:00 (לא הרבה לפני – אבל לפני).

4.נגישות למזון ואוכל – איזה כיף זה טורניר בקניון.יש אוכל ומזון מכל הסוגים והמינים וקרוב. העיקובים בלוחות הזמנים גרמו לכך שלא הייתה הפסקה מאורגנת אבל אפשרה למי שהגיש חבילות בזמן ללכת לאכול

5.ציבור שחקנים אחלה – לא יודע למה אבל היה נורא כיף לשחק. כל השחקנים ששיחקתי נגדם היו נחמדים נורא והיה כיף באופן כללי.

6.היה מזגן – אמנם הוא הופעל כשעתיים לאחר תחילת ההרשמה והיו שלבים שעדיין הזעתי (במיוחד כששיחקתי נגד אור [מקום 1 ת"א] וניצחתי :smile:) , אבל היה מזגן.

7.תמיד נחמד לפגוש אנשים מהפורום – הפעם מאזור הצפון.

לסיכום:
כל מה שכתוב כאן הוא דעתי האישית ומנקודת מבטי. אם יש טעויות ו/או חוסר דיוקים , תתקנו אותי.
היה קשה עד מזעזע כי אני אישית יצאתי מהבית בשעה 8:00 בבוקר וחזרתי בשעה 0:30 ביום למחרת.
נשאר טעם טוב בפה כי נהניתי מהמשחקים וגם קיבלתי פרס (פעם ראשונה בשבילי ולא האחרונה אני מקווה).
אשמח לתגובות (רצוי מהמארגנים – אבל כל אחד מוזמן) ואם אפשר שיכתבו פה סיכום דומה לטורניר שהיה בת"א (הבנתי שלמרות בעיות בהתחלה הוא רץ דיי טוב).

זהו.

מבית היוצר של "הלאה המהפכה" ו"שעות של הנאה".

תופסק השמצת מקדונלדס לאלתר.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: TheYoYoMaN בתאריך 2002-09-30 14:48 ]</font>
Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

שליחה על ידי Tsabo Tavoc »

הדבר שאני אהתי היה העובדה שעקב הגעתם של 20-30 איש יותר מהמצופה השתמשו בפרסים למען ההשתתפות בטורניר :smile:
בס"כ אני די מסכים שההמלצה הייתה צריכה לבוא בצורה קצת פחות החלטית... אבל אני חייב לומר שלרות מספר האנשים הגדול היה טורניר מסודר למדי, למרות האיחור הרצחני, ושלא היו שום סיפורים יוצאים מהכלל מחוץ לשולחנות המשחקים.
GothDude כתב:Even gills won't keep this thread from drowning in its own stupidity.
Fox of another fox
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Fox of another fox »

גם אני רוצה לצרף תודה ע-נ-ק-י-ת לאלון (פסייביסט, זה באמת אלון- נכון?) שבמשך יומיים נשאר רגוע יותר מכל שופט או מארגן אחר (שלא היו הרבה שעזרו במשך שני הימים), ועזר המון בכל אירגון הטורניר.

ובקשר לת"א- הוא התחיל בבעיות עצומות, הסתיים בטוב.
לא היה תור לפיירינגס! בכלל! ממש ממש לא, זה עבד מצויין. כל סיבוב התחיל והסתיים בדיוק בזמן- ואם לא היה החלק הלא ברור של התור האין-סופי לחלוקת החביולת, אני חושב שהיינו מסיימים אפילו בזמן!
The Maze (The-Q)
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי The Maze (The-Q) »

ת"א - פירינג אחד.
ואני חושב שמגיע לפסייביסט ולאנטי מחיאות כפיים, הם באמת שחקו אותה.
ohad
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ohad »

מישהו שהיה בחיפה אולי יודע מהם הסטנדינגס הסופיים?
מי היו הטופ 8?

שמעתי שדני היה אחראי על הטורניר בחיפה, דני, אולי תפרסם את הרשימה?
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

שמעתי על ה"המלצה לפרוש" בזמן הטורניר בתל אביב, ודי הלבנתי. כל מה שאני יכול להגיד שזה לעולם לא היה קורה בטורניר שאני הייתי חלק מהצוות שמארגן אותו.
אדם לא יכול לקבל פעמיים בי, התוכנה בנויה כך שהיא לא מאפשרת את זה. אין לי שמץ של מושג איך זה קרה.
לא צריך לעכב תחילת סיבוב בשביל לבדוק סטנדינגס. מה בכלל הקשר? מכריזים על התחלה, ומי שחפץ לחשוב על ID, חושב על זמן הסיבוב שלו.
ואגב, לאדמות בהחלט יש Summoning Sickness, והשאלה אינה מפגרת בכלל. מה ההשפעה של אותה המחלה, זה כבר ענין אחר, אבל יש מצבים בהם זה חשוב.
דבר אחרון, בפריריליס הבא לא יהיה עיכוב בגלל רישום חבילות, לפי דעתי. חכו ותופתעו :smile:
אנטרקס
Orb

שליחה על ידי Orb »

קיו - בתל-אביב היו 3 פיירינגס לכל סיבוב, ו-2 בסוף כשהיו פחות אנשים. אני יודע כזה שהדפיס ותלה אותם בחלק מהסיבובים. זה עבד מצויין, כמו שזה אמור, ולא הייתה צפיפות גדולה מדי על הדפים.

אלון (השם שמאחורי פסייביסט עבורך יויומן) ודורון (אני משתמש בשמותיהם האמיתיים כי מדובר באנשים האמיתיים :smile:) עשו עבודה מעולה וכל הכבוד להם. סחתיין לאלון שאחרי הכאב ראש של חיפה בא גם לתל-אביב.

עידו (יויומן), תגובות להודעתך. אני אומר דברים אלה כשחקן ולא כמארגן, שכן לא נמניתי על צוות הארגון בחיפה אלא באתי כשחקן, למרות שעזרתי כשיכולתי. דני המארגן מוזמן לשים תשובה משלו (רצוי אפילו):
1. תאמין לי שזה מאוד מעצבן את כל צוות המארגנים שאין לנו מספיק קלפים לתת לאנשים. גם בתל-אביב לא היו מספיק. זה מה שוויזרדס שלחו לנו, אפילו שביקשנו יותר. אין מה לעשות בנושא.

2. המדפסות באמת הייתה פאשלה, אבל לא הייתה לנו כ"כ אפשרות לבדוק זאת שכן שתי המדפסות באו איתי מת"א לחיפה, בעוד שהשתמשו במחשב של דני שהיה כבר בחיפה. דני אפילו הוריד דרייברים מהאינטרנט לילה לפני אבל עדיין ללא הואיל. יום אחרי בת"א זה פעל שכן אלן הביא מחשב ומדפסת משלו מהבית שידע שעובדים יחד.
פעם הבאה נערך יותר טוב, נקודה נכונה.

3. רישום החבילות הוא קטע מאוד בעייתי. אפשר לראות שלא היה בקטע הזה איזשהו מחדל בחיפה, שכן גם יום אחרי זה בת"א, רישום החבילות לקח נצח, אפילו יותר מבחיפה (אפילו אם משקללים את זה שהיו יותר אנשים), וזאת למרות שבת"א היו לפחות 2-3 אנשי צוות שדאגו בלעדית לקטע הרישום. כך שלא נראה לי שיש פה משהו שאנו יכולים לעשות טוב יותר, אם עולה בדעתך רעיון - תציע. הבעייה לדעתי היא השחקנים. לא קטע של להאשים, אלא פשוט להבין שלילדים בני 10-12 לוקח המוווון זמן למיין קלפים באנגלית ולסמן בדפים, וגם אז יש טעויות. הלוואי שכל שחקני המאג'יק היו שוטפים באנגלית ומחוננים באותן תכונות אשר היו מאפשרות להן לסמן מהר ונכון, אבל במציאות היו ילדים שישבו שעה וחצי ורשמו חבילות (בדוק), והמון אנשים שטעו ברישום באלף צורות שונות. אני אישית ישבתי 20 דקות עם 2 ילדים שסימנו V-ים במקום מספרים, רשמו הכל בעמודה הלא-נכונה, חסרו להם מספר קלפים ברשימה ועוד טעויות שונות ומגוונות. בקטע הזה אני משער שאפשר לבוא לשחקנים ב-2 טענות ספציפיות, האחת היא שאנשים מבזבזים הרבה זמן בלקרוא ולהתעניין בקלפים כשהם רושמים אותם, ובשביל יש את זמן בניית החבילות אח"כ, והשנייה היא שנראה לי שאנשים פשוט לא שמים מספיק לב ולא מספיק איכפת להם כדי להתאמץ ולרשום כמו שצריך, ודוגמה לכך היא מישהו שכשדורון אמר לו שעשה כמה טעויות ברישום החבילה, ענה ב"אוף, מה אתה רוצה ממני, כל הרישום הזה זה במילא חארטה".
תמיד יהיו אנשים טיפשים שיעכבו את כולם, זה קצת קשה. אני לא בטוח שהייתה לנו אפשרות לזרז את זה בהרבה, למרות שאני אשמח לשמוע הצעות ואין ספק שדבר זה יעסיק אותי עוד לא מעט שכן זה היה המחדל הרציני (ואני מקווה שהיחיד?) שהיה בת"א.

הצעה שכן כבר התחלנו לשקול (של דורון) היא לחייב את כולם להרשם מראש (לא לשלם, רק להרשם), ולרשום את החבילות עבור כולם יום קודם ע"י צוות שיודע מה הוא עושה (קצת פחות חבילות ממספר ההרשמות למקרה שאנשים נרשמו ולא יגיעו).
דבר זה יחסוך שעתיים בבוקר בכיף, גם בהרשמה וגם בבניית החבילות, ויכול להיות רעיון מעולה, אם נחליט שלשבת צוות של 5-7 אנשים יום קודם במשך כמה שעות זה ריאלי.

4. בקשר לבניית החבילות - אני מסכים איתך שהיה די פארסה. אני משער שזה קרה בגלל שכשעברו 45 דקות, רוב האנשים (או לפחות הרבה מאוד אנשים) לא סיימו לבנות את חבילותיהם (גם אני למען האמת), והמארגנים הבינו ש-45 דקות זה לא זמן ריאלי לבניית החבילות של סט חדש שאף אחד לא מכיר (ספציפית באונסלוט בניגוד לשני הסטים הבאים, בהם אנשים מקבלים סטרטר של אונסלוט שהם כבר מכירים), והחליטו לתת הארכה. אני מסכים ששעה וחצי או כמה שזה לא היה היה יותר מדי, וגם היה מקום להודיע במגהפון על ההארכה מראש.

לכן, מכך גם עולה הסיבה למה לא חולקו עונשים למי שלא הגיש את החבילה בזמן, שכן אפילו אני באופן אישי נוכחתי שזה לא ריאלי, ויותר מדי אנשים לא סיימו מכדי שינתן עונש לכולם. הטורניר היה אמור להיות ידידותי ורגוע, ולתת עונשים ל-20 איש לא היה הדרך להשיג זאת. בנוסף לכך, כמובן שכשחקן אין בסמכותי גם לעשות זאת, והשופט או המארגן מוזמנים להרחיב על תשובתי בנושא. בקשר לשניים שטעו ביריביהם, הגיע להם העונש ומכאן המלצתי לאלון.

5. אני סמוך ובטוח שבחיפה לא חיכו לכזו כמות של אנשים. לאחר 50 בפרי-רליס הקודם, לא ציפו ל-100 (ולא 110) הפעם.
ואני לא מסכים איתך שהיה צריך לעצור את ההרשמה כדי למנוע צפיפות. ההרשמה לא נעצרה, ולא כדי שהמארגנים ירויחו יותר, אלא כדי שכולם יוכלו לשחק בפרי-רליס, שאמור להיות הטורניר הכי עממי שיש. תאמין לי שזה מאוד קשה כמארגן לומר לשחקן "אתה לא יכול להשתתף בטורניר", וצריך סיבה טובה מאוד כדי שאני אי פעם אעשה כזה דבר (נגיד בת"א הייתה סיבה טובה - פשוט נגמרו הבוסטרים לחלק לאנשים...). צפיפות היא לא סיבה מספיק טובה לטעמי, מה עוד שאני אישית לא חושב שהיה כזה צפוף. לא יותר מדי לפחות. אנשים אחרים מוזמנים לחוות את דעתם בנושא.

6. הספסלים - אכן גם אני שברתי את גבי ב-2 הסיבובים בהם יצא לי לשחק על הספסלים ואשמח גם אני לקבל על כך תשובה.

8. "הפרשת" האנשים מהטורניר - גם אני מחכה לתשובה.

9. לי לא ידוע על כך, יתכן שמדובר באדם שקיבל רק bye (ולא buy) אחד אך סיבוב אחר זכה בנצחון כי יריבו לא הגיע וקרא לזה bye? אלון?
2 byes לא אמור להיות חוקי.

10. עידו - לקטע הזה, של הסטנדינגס לפני הפיירינגס אני אחראי. הסיבה שעשיתי זאת היא שאם היו הפיירינגס מוקראים, ואח"כ היו השחקנים בראש הדירוג נאלצים להשאר עוד מספר דקות כדי לבדוק את מצבם, היה להם פחות זמן לשחק מאשר לשאר השחקנים שזהו מצב שאסור שיקרה ע"פ החוקים. צריך שלכולם יהיה אותו זמן לסיבוב, וכך זה נעשה בכל מקום.
למרות זאת, בדיעבד, אני מסכים איתך שאין זה היה כה קריטי במקרה זה, והיה מקום להפוך את סדר הדברים.

11. אז ככה, לא הייתה שום אפשרות לחלק פרסים מאונסלוט, וזאת בגלל שהגיעו הרבה יותר אנשים מהצפי, מה שהותיר סחורה עבור 135-140 בת"א, בלי שבת"א יקבלו פרסים גם כן (שאריות הסחורה מחיפה הועברו לת"א כדי שבת"א יהיה מספיק).
הייתה בעייה חמורה של סחורה, ואכן חששותינו התאמתו, ובת"א נאלצו 2 אנשים להשאר מחוץ לטורניר שכן לא הייתה לנו סחורה לחלק להם (מזל שרק שניים). גם בת"א לא היו בכלל פרסים מאונסלוט, ונאלצנו גם לחלק להרבה אנשים 3 בוסטרים במקום הסטרטר כי הם נגמרו (לא קריטי אך גם לא אידיאלי). כך שלא הייתה שום אפשרות לחלק פרסים מאונסלוט, כי נזקקנו לכל בוסטר אונסלוט רק כדי שאנשים ישתתפו.
עכשיו, לסיבה שהיה מחסור באונסלוט - לפרי-רליסים הקודמים, בחיפה ות"א, הגיעו יחד 180 איש. וויזרדס שלחו לנו סחורה עבור המספר הזה, ועוד תוספת קטנה במקרה של גידול. תאמין לי שאוריין התחנן שישלחו יותר, אך הם לא נענו, זאת שכן הם פעם שלחו למישהו איפשהו בעולם סחורה עבור 1000 איש, באו רק 500, ושארית הסחורה גמרה את דרכה ב-ebay הרבה לפני ה-release... מאז יש להם טראומות. עוד סיבה היא שהיו אמורים להנתן רק 2 בוסטרים וסטרטר לבנאדם עבור בניית החבילה ואנחנו בחרנו לתת 3 כדי לשפר את הטורניר.

"לא שילמתי על סטרטר ו-5 בוסטרים של אונסלוט?"
לא ממש. בכל העולם ניתנו בפרי-רליס 2 בוסטרים לבנייה ואחד לפרס, סה"כ 3. בישראל החלטנו על 5 כצ'ופר לשחקנים ורצון לעשות טורניר יותר טוב.
והמחיר הוא בהחלט לא מחיר של סטרטר ושל 5 בוסטרים אלא של הרבה פחות. אם נקביל סטרטר ל-3 בוסטרים, אז כל שחקן קיבל 8 בוסטרים ב-85 שקלים, כלומר 10.5 שקלים לבוסטר (!!), ואני מזכיר שלא מדובר פה ב-nemesis אלא בהוצאה החדשה.
ו-10.5 שקלים לבוסטר, זה אם נניח שהמקום, והצוות (שמנה 2-3 בחיפה ו-5-7 בת"א) היה בחינם (והוא לא).
לראייה, הפרי-רליס הקודם היה באותו מחיר וכלל רק 4 בוסטרים. מאז הוזלו העלויות של השכרת מקום הטורניר והצלחנו לתת 5 בוסטרים.

כחלק מצוות המארגנים, אני יכול לומר לך שאני לא האמנתי כשאוריין אמר לי שיהיו 5 בוסטרים. זה מחיר פנטסטי לגמרי, ואין מקום לטענות בנושא הזה.
בנוסף, למי שזכה במספר יחסית גדול של בוסטרים (10 ומעלה או משהו כזה) ניתנה האפשרות לחכות לאונסלוט.

בת"א הפיירינגס הלכו חלק כפי שציינתי למעלה.
גם אני הופתעתי מכמה חלק יחסית הלכה הקראת הפיירינגס במגהפון.

באשר להערתך בקשר למזגן, אני לא מבין איך הצלחת לדחוף לשם את זה שניצחת אותי, אבל בכל מקרה, אני מוחה. חכה לטורניר הבא :smile:

הטורניר אכן היה קשה ומפרך, אבל אני נהניתי מאוד.

אני גם אשמח לראות רשימה של הסטנדינגס בחיפה. למיטב זכרוני, הטופ 8 כלל את אביתר אולפינר, ברי קימחי, גידי אבירם, ויוני עיני. איני זוכר את ה-4 האחרים.
אני סיימתי במקום ה-9, חצי אחוז בטייברייקרים אחרי המקום ה-8!! היה מבעס ברמה, אבל כיפרתי על זה יום אח"כ :smile:
במקום ה-10 סיים רונן אריאלי, גם כן מחוץ לטופ 8 על טייברייקרים.
Orb

שליחה על ידי Orb »

אנטי, רשמתי את הודעתי בזמן שאתה רשמת את הודעתך. מצטער אם הרסתי לך את ההפתעה :smile:

נזכרתי בעוד משהו בקשר לסטנדינגס - כמו-כן בטופ 8 היה מיכאל שליט (אני חושב), וראשון בטורניר סיים אביעד בן-זקן. כל הכבוד.
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

דבר ראשון, תודה רבה לכולכם על המחמאות. I'm flattered :smile:. באמת השתדלתי, ואני שמח שראו את זה.

ועכשיו לכמה הערות ומעבר לזה, הסברים.

דבר ראשון, כרקע, אני רוצה שתבינו שכמות האנשים שהגיעה לפרי-ריליס בחיפה היתה עצומה יחסית לציפיות. כ-100 אנשים הגיעו למקום שבו השיא הקודם עמד על כ-50. ידענו שעקב הפיצול יגיעו יותר שחקנים, ולכן תכננו על 70, וליתר בטחון דני הביא מוצרים לכ-80 איש. כמות האנשים הגדולה מעבר למצופה היתה הגורם שפתח בתגובת השרשרת שהיתה אחראית למרבית הבעיות שנוצרו מאוחר יותר, ובעיקר בעיית המקום והזמנים.

1. קלפי פרי-ריליס: זה היה כמובן תוצאה ישירה של כמות האנשים הגדולה. להגנתנו נאמר מראש שרק רישום מראש יבטיח קלף פרי-ריליס, ושכמותם מוגבלת ומבוססת על "כל הקודם זוכה", וזה בדיוק מה שקרה.

2. פרט מידע שחסר לך בקשר למדפסת ועלול להסביר לך מדוע היו בעיות דרייברים. המדפסות הגיעו אלינו רק ביום הטורניר עצמו. אפילו לא בלילה לפני, ולכן כמובן, לא היתה אפשרות לבדוק אותן מראש. עצם הנסיון להשיג דרייברים גרם לחלק מהעיכוב. שוב, זה כמובן אינו מהווה הצטדקות, או משהו כזה, אני רק משלים לך אינפורמציה שעשויה לשפוך לך אור חדש על מה באמת התרחש.

3+4. כאן ניתן לראות את אפקט תגובת השרשרת. מכיוון שהגיעו כל כך הרבה אנשים, לא היו מספיק Tournament Packs לכולם. דבר זה אגב, קרה גם בתל אביב. לכן נאלצנו משלב מסויים לתת לאנשים 6 בוסטרים במקום Tournament Pack + 3 boosters.
הבעיה עם זה, היא כמובן שלאותם אנשים אין אדמות בסיסיות. אז מה עושים? הבאנו Stash מהבית של אדמות בסיסיות, שיתכן והיה מספיק לאנשים שקיבלו רק בוסטרים, אבל הן לא היו חדשות, ונחשבו מסומנות. כלומר, מי שישחק איתן יאלץ להשתמש ב Protectors. לא התכוונתי להכריח אף אחד לקנות בכסף נוסף חבילה של Protectors רק בגלל בעיות שאינן קשורות בו, ולכן הועלתה הצעה שמשתמשים בה גם בטורנירים גדולים בחו"ל, וזה להפריד את האדמות הבסיסיות, ולהקים עמדה שבה יחלקו לאנשים רק את מספר האדמות שהם צריכים בפועל לחבילה שלהם. זה היה הרע במיעוטו, והחלטנו ללכת על זה. גייסנו מספר מתנדבים אשר אנחנו סומכים על יושרם בעיניים עצומות, והם החלו להפריד את החבילות שכבר הוגשו לאדמות ולקלפים אחרים. לעשות את זה ל-100 חבילות כידוע לכם לוקח זמן. לאחר מכן, היה עלינו למיין ל-5 ערימות את אלפי האדמות. גם זה לקח זמן. זה הזמן והמקום להודות לשחקנים אשר התנדבו על חשבון זמנם הפרטי, ועזרו לנו לצאת מהברוך הזה. רועי, תומר, יוני, דן, ועוד בטח הרבה ששכחתי (כל היום הזה מטושטש אצלי בזיכרון) אין לי מושג מה היינו עושים בלעדיכם.
לאחר מכן, בשלב בניית החבילות הבעייה הזאת חזרה אלינו כמו בומרנג. ישבתי בעמדת האדמות, וניסיתי נואשות בו זמנית לחלק לאנשים אדמות, לוודא שהדף שלהם בסדר (כלומר שהם רשמו את כל מה שהם אמורים לרשום), לענות על שאלות (כן אני אתן לכם אדמות גם לסיידבורד, לא זה לא אומר שאתם יכולים לאמר "טוב תן לי 10 מכל אדמה"), למנוע מאנשים לדחוף ידיים לשקיות ולהוציא בעצמם חופן מלא אדמות, לטפל במקרים כרוניים של בעיות רישום ("שופט!! מישהו פה לא רשם לי את הקלף הזה, ואני רוצה להשתמש בו. שופט! רשום לי שיש לי את הקלף הזה והוא איננו!), ולהסתכל בדאגה על ערימת ה Forests הולכת וקטנה ללא כל פרופורציה לשאר סוגי האדמות. וכאן המקום לגילוי מדעי מרעיש: ב Sealed אנשים משתמשים בצבע ירוק יותר מכל צבע אחר. זו היתה הסיבה לכך שרישום הדקים לקח הרבה יותר זמן ממה שהוא היה צריך לקחת.

דבר אחרון. לא הבנתי אם השאלה לגבי נתינת העונשים על עיכובים בבנית החבילות וכדומה היתה מיועדת אלי, ומה הקשר לעונש לשחקנים אשר בטעות החלו לשחק נגד יריב לא נכון, אבל בזמן בנית החבילות הייתי קבור מתחת להר של ידיים אשר תחבו דפי Deck lists לפרצוף שלי, מנסה לגדל זוג נוסף של ידיים בכדי לחלק אדמות מהר יותר. לא הייתי במצב המאפשר לתת עונשים או אזהרות לאף אחד. :smile:

5. הצפיפות, שוב בעייה נגררת של כמות האנשים. בקשר לעצירת הרישום לטורניר, זו אינה המחלקה שלי, אבל הייתי רוצה להעלות פה נקודה שאומרת כי התחייבנו לאנשים כי הרישום ימשך עד 10:30. אנשים סמכו על זה, ולא רצינו שיגרם מצב שאדם נסע כל הדרך מהמרכז או מהדרום ואז נאמר לו שהטורניר מלא, אפילו שהוא בא בזמן. זה לא רק עניין של כסף פה. להשיב אדם חזרה ולא להכניס אותו לטורניר, זה לדעתי הדבר הגרוע ביותר שיכולנו לעשות לאותו אדם. אז נאלצנו להיות קצת יותר יצירתיים, לעבוד קצת יותר קשה, ולכולם היה הרבה יותר צפוף, אבל בסופו של דבר, כמו שאמרת, נהנית, וכולם, אני מניח, נהנו. אותו אדם שהיינו מסרבים להכניסו, לא היה נהנה בכלל. הוא למעשה היה מן הסתם גם כועס.

6. ספסלים וכסאות. שוב, התכנון המקורי היה לכ-30 שחקנים פחות, והסברתי כבר מדוע לא עצרנו את ההרשמה. אנחנו בודקים כעת מה ניתן לעשות בנושא בעתיד.

8. פתיחת המסעדה. זה קרה בשעה 6 בערך. על פי התכנון המקורי, היינו אמורים להתחיל את הסיבוב הראשון עוד לפני 12. זה כמובן היה לפני שבתגובת שרשרת כל לוח הזמנים קרס. ולכן, למרות שידענו שבית הקפה יפתח ב-6, היינו אמורים אז להיות יחסית בסוף הטורניר. מנסיון, בסיבוב 6-7 כבר יש כמחצית מכמות האנשים, לאחר שרבים פורשים. הנחת העבודה שלנו היתה שבשעה זו, כמות האנשים בטורניר תדלדל לכמות אשר עבורה השולחנות והכסאות אשר קיבלנו מהטורניר תספיק. הרשו לי לא להעיר על ההמלצה לפרוש, מכיוון שהיא לא הגיעה ממני, רק להוסיף אינפורמציה, שבאותה עת תוכנן כי יהיו פרסים עד מקום 16. זה באמת הפך את הסיכוי לקבל פרס לאחר שני הפסדים לקלוש ביותר. רק מאוחר יותר החליט דני לפרוש את הפרסים עד מקום 24, ולכן אנשים עם מספר הפסדים יצאו עם פרס.

9. כל הפיירינגס הגיעו ישירות מהמחשב, ולא המצאנו Bye לאף אחד. יתכן ומה שראית הוא אדם אשר קיבל Auto-Win בעקבות כך שיריבו לא הגיע. כלומר, פרש ולא אמר לנו. זה מאוד דומה ל Bye.

10. זה נבע מכך שלא היתה מדפסת, ולכן לא ניתן היה להדפיס את ה Standings בסיבוב האחרון כמקובל, אלא רק להציגם על מסך המחשב. כמובן שזה לוקח זמן רב יותר, אבל זה היה מה שהשתמע מכך שלא היתה מדפסת. דבר זה בדרך כלל לא גורם לעיכוב רציני, כאשר זה מודפס.

11. פרסים מ Onslaught. התשובה הקצרה היא שהיו, ושיחקתם איתם. כאשר הגיעו כל כך הרבה יותר אנשים, נאלצנו להשתמש בבוסטרים של הפרסים בכדי לתת לאנשים שיבנו חבילות. הפתרון היה שלשחקנים תנתן בחירה בין התחייבות לקבל פרס מ Onslaught במועד מאוחר יותר (ה Shipment הבא) או לקבל מייד פרסים מהבלוק של אודיסי, כאשר מקומות 16 עד 24 שממילא היו הרחבה של הרגע האחרון פשוט קיבלו ישירות מהסט של אודיסי. שוב, פתרונות יצירתיים לבלת"מים.

בקשר לשאלה עם ה Summoning Sickness לאדמות, מי ששאל אותי התכוון ל Non-Basic lands שיש להן יכולות מיוחדות שדורשות Tap. לא לאדמות שהפכו ליצורים (קאמאל לדוגמה). לכן התשובה היא ש Summoning Sickness רלוונטי רק ליצורים ולא לאדמות. אם אדמה הופכת ליצור איכשהו, אזי היא אכן סובלת מ Summoning Sickness אם היא לא היתה בשליטת השחקן מתחילת התור.

אני שמח שהמשרוקית עשתה את שלה. נסיון העבר הראה שאנשים לא שמו לב לקריאות מתי להתחיל ומתי לסיים, ותמיד גיליתי אנשים שהתחילו לפני הזמן, או לא שמעו את הקריאה לסיים את הסיבוב. המשרוקית נועדה לשמש סימן שאף אחד לא יוכל לפספס, ואכן, היא הוכיחה את עצמה כיעילה. צפו לחזרתה בכל טורניר בו אני אשפוט, ותמיד תוכלו להיות רגועים שאם האוזניים שלכם לא מצלצלות עוד מהשריקה, סימן שהסיבוב לא התחיל/נגמר.

הערה אחרונה, כן, קוראים לי אלון, אבל תרגישו חופשי לקרוא לי פסיביסט. זה השם שלי באינטרנט כבר שנים, ואני רגיל אליו.
Psionic Beasts. Top of the food chain and climbing.
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

אור, גם אני רשמתי את ההודעה שלי בזמן שרשמת את שלך, ולכן דברים רבים מההודעות שלנו חופפים.
טוב, נו, תראו שזה באמת מה שקרה...
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

בקשר לילד ששיחק נגד מישהו אחר בטעות במקום לשחק נגדי.
שיחקתי נגדו בכל מקרה למרות שעברה יותר מרבע שעה מתחילת הסיבוב ואפילו ניצחתי אותו.
אם הייתי מפסיד לו, הייתי יכול להגיד שזה לא היה פייר שהוא איחר ולבקש match loss או משהו כזה?
Fox of another fox
MTGil Wizard
יצירת קשר:

זה כנראה לא יפריע למישהו שאני אגיד את זה- אני הארדם שקיבל "שניי ביי" בחיפה.
אני לא יודע מה זה ביי ומה זה לא- אבל בכל מקרה, לא באתי ואמרתי לאלון "יש לי ביי" סתם ככה- אלא דיברתי קודם כל עם דני, וקיבלתי אישור מיוחד ממנו להודיע פעמיים על שתיים-אפס לי. סבב ראשון זה אכן היה ביי- שחקן פרש לאחר קבלת הפרסים, סבב שני אין לי מושג. שמישהו יסביר לי מה ההבדל בבקשה.
אורן צזנה היה היריב שלי, אבל הוא פרש לפני תחילת הסיבוב- עד כמה שאני יודע, אם מישהו יודע אחרת שיתקן אותי.

עכשיו לעוד נושא:
האם יש בעיה בהגבלת הטורניר במשתתפים (להבא), כמו בפרי-ריליס האחרון בת"א? לא קצת משתתפים, לפחות 100 איש לטורניר- אבל שלא יקרה מצב שאנשים יגיעו לת"אחיפה ממקומות רחוקים וישמעו: "אין יותר בוסטרים".

-עומר
Lucivar
Moderator

שליחה על ידי Lucivar »

btw, one of the reasons that the deck building too much longer then expected was because the lands had to be given out by the judge... i helped him for a while and it went faster but then i had to move so someone could use the computer... as for the deck listing, i know that alot of players helped the begginers with the deck listing and it went alot smoother...
Yet ah! why should they know their fate?
Since sorrow never comes too late,
And happiness too swiftly flies."
Thought would destroy their paradise.
No more; where ignorance is bliss,
'Tis folly to be wise."
Thomas Gray
Lordanny
מארגן טורנירים בצפון
יצירת קשר:

שליחה על ידי Lordanny »

וואוו...
:-)
לשם שינוי אני חושב שתגובה נחוצה אבל על מה אתם רוצים שאגיב?
טוב אז ככה:
אני חושב שהכל כבר נאמר וכל מה שאני אוסיף זה תירוצים.

אני רק אסכם שהטורניר בחיפה מבחינתי היה כישלון חרוץ, פשוט מהסיבה שלא האמנתי שיגיעו כל כך הרבה אנשים.
לא התמודדתי עם הלחץ בצורה מספקת, עשיתי המון החלטות שגויות ואם מישהו נפגע אני מתנצל.

כל שאני יכול להבטיח הוא שמחר תזרח השמש ושלטורניר הבא נפיק את המסקנות ונערוך תיקונים.

בהערת שוליים קטנה הייתי מאד רוצה להודות לכל האנשים שראו שהטורניר קורס וויתרו על זמנם היקר והתנדבו לעזור ולתקן את המצב, בלי עזרתכם הטורניר לעולם לא היה מתחיל.
תודה לכולכם.

דני.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Lordanny בתאריך 2002-10-01 07:25 ]</font>
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

בתאריך 2002-10-01 01:41, Yoav כתב:
בקשר לילד ששיחק נגד מישהו אחר בטעות במקום לשחק נגדי.
שיחקתי נגדו בכל מקרה למרות שעברה יותר מרבע שעה מתחילת הסיבוב ואפילו ניצחתי אותו.
אם הייתי מפסיד לו, הייתי יכול להגיד שזה לא היה פייר שהוא איחר ולבקש match loss או משהו כזה?
אני הודעתי לאותו ילד שאם יגמר הזמן באותו סיבוב, זה יחשב ל Game loss שלו מכיוון שהוא איחר. זה לא בדיוק הפתרון הרשמי, אבל השתדלתי להמנע מעונשים כל עוד יכולתי (מכיוון שדובר בטורניר כיפי), וכמו שראית, בסוף יצא שלא הייתי צריך להעניש, כי האיחור בסופו של דבר לא השפיע על תוצאת המשחק.
CacTus
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי CacTus »

bye מקבל בן אדם בrandom על ידי המחשב. זה אומר שאין לך יריב בסיבוב הזה, וניצחת בסיבוב אוטומטי. אני לא בטוח, אבל אני חושב שזה נחשב פחות טוב מניצחון רגיל.

יויומן כתב:
נגישות למזון ואוכל – איזה כיף זה טורניר בקניון.יש אוכל ומזון מכל הסוגים והמינים וקרוב. העיקובים בלוחות הזמנים גרמו לכך שלא הייתה הפסקה מאורגנת אבל אפשרה למי שהגיש חבילות בזמן ללכת לאכול.

מה לאכול??? הדבר היחידי שהיה שם זה מקדונלדס(שאני לא יתחיל!),ועוד איזה פיצריה מסריחה, ש10 ש"ח עלה שם משולש פיצה, בגודל המבורגר מארוחת ילדים!
(זה לא תלונה או משהו, אני יודע שרוב האנשים אוהבים מקדונלדס)
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

פוקס: Bye ניתן לאדם כאשר יש מספר אי זוגי של שחקנים בסיבוב מסוים ולכן לא ניתן לשבץ לו שחקן מראש. זה לא אמור לעולם להנתן פעמיים ע"י המחשב. אם שמת לב, כאשר הקראנו במגאפון פיירינגס, אז בסוף לעיתים אמרנו על בן אדם מסוים שיש לו Bye. זה יכול להיות רק אחד בלבד בכל סיבוב. מה שהיה לך זה Auto-Win מכיוון ששחקן פרש ולא אמר לנו, ולכן המחשב שיבץ אותו לסיבוב הבא נגדך, וכשהתחיל הסיבוב ראית שהוא לא פה, ולכן זה ניצחון טכני. מהסיבה הזו אני חוזר ואומר לאנשים. מי שפורש, חייב!!! לבוא לדווח לנו על זה, אחרת יושבים אנשים סתם סיבוב שלם ומחכים, ולמרות שחלקם שמחים על הניצחון, חלקם עדיין באו לשחק מג'יק ואתם דופקים אותם.
בתל אביב אגב, רוב הפורשים דיווחו על כך. משום מה בחיפה דיווחו הרבה הרבה פחות. או שזה רק נדמה לי. לא יודע.
Fox of another fox
MTGil Wizard
יצירת קשר:

המממ...אוקיי- תודה רבה על ההסבר המפורט- אבל יש לי עוד שאלה:
בתחילת הטורניר היו אנשים שאני בטוח שהם הודיעו על פרישתם- כי הם היו כתובים בדף וכל הזמן אמרתם לשחקנים (אני ויוני יני ביניהם) שהשחקן פרש. אז זה לא bye? זה גם כן auto-win?
אם זה כן bye זה מנוגד למה שאמרת- כי שיחקתי בשביל הכיף נגד יוני יני (שאני זוכר שהוא אמר שיש לו bye, ושזה הורס לא את הטיי-ברייקרס) במשך כל הסיבוב, מה שאומר שהיו שניים עם bye.

ובכן?

-תודה, עומר.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Fox of another fox בתאריך 2002-10-01 08:49 ]</font>
ohad
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ohad »

דני.
אתה מתכוון לפרסם את הסטנדינגס?

זה לא רשום לך שם איפשהו על המחשב?
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

מה שהצחיק אותי במשחק שלי (משחק אחרון, גם יש לי תלונה על העניין, דבר די מוזר, אבל לא נכניס שמות) שהגעתי לבערך תור 37-38 (היו לי שני קלפים בLibrary), ואז היריב שלי יצא בהודעה: מה זה משנה, במילא תמות בDecking, וותר. אחרי ההודעה, בלי שאני הספקתי לדבר (מסתבר שהייתי צריך לשתות קפה שאותו יום, או לעשות משהו שיעורר אותי, אבל לא נורא) הוא הרים לי את שני הקלפים האחרונים של הספרייה שלי. אחר כך הסתבר שזה Game Loss, אפילו פסיביסט אמר לי את זה (עכשיו אתה יודע מי אני פסיביסט, אני לא סטאס או משהו), אבל הייתי עייף מידי בשביל זה.
וכמובן, כשהיריב הרים את הקלפים, עבר אחד מהמארגנים (לא נציין שם), והיריב התפאר בנצחונו.
לא קצת מוזר שאחד מהמארגנים (ואני מאמין שהוא לא משחק שלוש דקות) ישים לב לעברה (היה כתוב בחוקים שצופים ששמו לב לעבירה חייבים לדווח לשופט) כל כך בוטה?

אגב, למען הפרוטוקול, לא הייתי מת מDecking, כי היה לי Words of Worship, הייתי במקום זה פשוט מרוויח 5 חיים (למרות ש Words of War היו עוזרים לי יותר, הוא היה על 2 חיים).

כמה עצוב, אבל לא נורא.

פעם הבאה אני אדע.

SPS
שלח תגובה